bugün

kısa ve öz bir şekilde olması gereken niteliklerin belirtildiği tariftir çağlar ötesinden gelen.

Müslümanın kim olduğunu size anlata­yım mı? Müslümanların, dilinden ve elin­den zarar görmediği kişidir.

Müminin kim olduğunu size anlatayım mı? insanların mallarına ve canlarına za­rarı dokunmuyacağından emin olduğu ki­şidir.

Muhacirin kim olduğunu size anlatayım mı? Kötülükleri ve günah işlemeyi terk eden kişidir.

Mücahidin kim olduğunu size söyleye­yim mi? Allah'a itaat yolunda nefsiyle mücadele eden kişidir.
"musluman, bakildiginda allah'i hatirlatan kisidir" hz peygamber sav
zinaya yaklaşmayandır.
''En büyük Allah düşmanı, kendisine herhangi bir kastı olmayan birini sebepsiz yere öldürendir, kendisine el kaldırmayana sebepsiz yere vurandır'' sözünü bilendir.
allah tan korkandır . bu yüzden günaha girmekten kendini alı koyar ..
allah için infak edendir.

--spoiler--
Ey Muhammed! Sana nereye infak edeceklerini soruyorlar. De ki: Hayır olarak verdiğiniz nafaka, ana baba, yakınlar, öksüzler, yoksullar ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak daha ne yaparsanız herhalde Allah onu bilir. 2.215
--spoiler--
Sürekli savaşan, sadece kralların çok zengin yaşayabildiği, üretim yapamayan, icat yapamayan mental topluluğa verilen isimdir.
bugün içimde tarif edilemez bir müslüman var. *
3 yumurta çırpılır, bir bardak un, bir bardak gül suyu, bir bardak kurutulmuş iğde (küçük parçalar halinde olmalı), yarım bardak yağ ve alabildiğine hurma eklendikten sonra karışımı çırpılır ve hamur kıvamına geldikten sonra bor cam tepsi içerisinde ateşe verilir. (ateşe verme kısmı çok manidar oldu) 20 dakika sonra müslümanımız servise hazırdır.

yahu müslümanın tarifi ne allah aşkına? böyle saçma başlık mı olur?
cömerttir zira cömertlik , îmandan gelen bir merhamet mahsûlüdür . merhamet ise , başkalarının mahrûmiyetini telâfî için onların yardımına koşmaktır .
bunun yanında cömertlik , allâh’ın sıfatlarından biridir . zira o ’nun bir ismi de “ kerem ve ihsânı bol , sonsuz cömert ” mânâsındaki “ kerîm ”dir .
aynı zamanda basiret sahibidir . bilir ki bir kimseye allah nûr vermemişse , artık o kimsenin aydınlıktan nasibi yoktur. şükür eder nimetlere imanlı ölmektir derdi son nefesinde ..
demagoji ve ütopya peşinde koşan değil insanı ve toplumu yaşanabilir kılan değerleri savunandır.
allah için kınanmaktan korkmayandır.

--spoiler--
Ey iman edenler! içinizden kim dininden dönerse, şunu bilsin: Allah onun yerine öyle bir kavim getirecek ki, Allah onları sever; onlar da Allah'ı severler, müminlere karşı yumuşak gönüllü, kâfirlere karşı onurlu ve başları yukardadır; Allah yolunda mücadele ederler, dil uzatanın kınamasından korkmazlar. işte bu, Allah'ın ihsanıdır. Onu dilediği kimseye verir. Allah'ın ihsânı geniştir, her şeyi bilendir. 5.54
--spoiler--
ne mutlu müslümanım diyene!

bre dostlar müslümanım diyen kişi müslümandır tarife gerek yok.

vergi kaçırır, zina yapar, adam öldürür ama müslümanım der müslüman olur.
namaz kılmaz, oruç tutmaz, kuran bilmez, zekat vermez, ama müslümanım der müslüman olur.

ne yazık ki müslümanım dediği için cennete gideceğini de sanır.

o kadar adidir ki tıpkı ne mutlu türküm diyene sözünde ki gibi sadece sözde olan birşeydir içeriği boştur.

siz tanrıyı öldürdünüz ve beni de güldürdünüz.

ve haykırıyırum duyun ben müslüman değilim ve sizin inandığınız tanrı'ya da inanmıyorum.
arap olanı gerçek olanıdır. şeriat hükümlerini sevip, türk olsa akp'ye oy verecek kişidir.
allah'a teslim olan ve özgürleşendir.
her çocuk, islam fıtratı üzerine doğar. sonra babaları ve anneleri yahudi, hiristiyan ve putperest yaparlar. (hadisi şerif
(bkz: gül suyu)
teslim olandır. tüm iradesi ve kudretiyle Allah'a teslim olan ve kendisini ona adayandır. diğer bir ana anlamı da selam kökünden gelmesi bulunduğu ortama huzur ve güven vermesi ; herkesin ondan emin olmasıdır. gerisi teferuattır bu yolda basamaktır.
insanlığın şerefi aklıyla , asaleti diniyle ; şahsiyeti ahlakıyladır.(hz.ömer (r.a)
allah için yaşar, allah için ölür!

De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir.
6.162

ayrıca;

--spoiler--
herşey akar, su, tarih, yıldız, insan ve fikir;
oluklar çift; birinden nur akar; birinden kir.
--spoiler--
püf noktası akşamdan, bir toplu iğne ucu bile kuru kalmayacak şekilde ıslatılmasıdır. bir ileri mertebe başlığıda müslüman'ın resmidir.
edittirdim: imla
imaninin şartlarini uyan kelimei şahadet getirmiş herkes madden müslümandir(manen allah cc den başkası bilemez).namaz,oruç,hacda islamin şartlaridir ama bunlardan birini ve ya bir kaçını yapmayanlarada müslüman değil demek abestir.
(#11391554)
ilerde caminin solunda...

Töğbeestağfurullah...