bugün

hani namaz kılarken kabe'ye dönme zorunluluğu var ve dünya yuvarlak olduğuna göre ne tarafa dönersek kabe'ye dönmüş oluruz. hadi iyi günler arkadaşlar.
günaha değil de sorana sokturacak olan sorudur.
yukarda bir kahve içer miyiz?
kabeye en kısa mesafe üzerinden dönmek gerekir. sol elinle de sağ kulağını tutarsın lakin sağ elinle tutmak daha akla uygun değil mi?
coğrafya bilgisizliğinin tavan yaptığı sorudur.

örneğin ekvatorda yaşayan biri olarak yüzümüzü ekvatora döndüğümüzde pek tabi kabe ekvator hattı üstünde olmadığından yüzümüzü kıbleye dönmüş olamayız.
sol yanağın kaşınıyorsa sağ elinle de sol elinle de kaşıyabilirsin, kafan yuvarlak çünkü değil mi? kaşımak için sol yanağinı, sol ya da sağ elini kafanın üzerinde geçirip kaşımaya çalışmazsın ama değil mi? Çünkü saçma olur.

Onun gibi bir şey. Hadi şimdi terket burayı.

Edit: Sorgulamak için beyin var. Bunu kullanabilirsiniz çok şükür. Soru sormak için soru sorulacağına önce mantık süzgecinden geçirilip sonra yine de cevap bulanamıyorsa yardım için paylaşılır. Ya da cevabını bulursun, sen yardım etmek için paylaşırsın.
öyle bi zorunluluk yok aslında. en azından kuranda yok.
Kuantum fiziğini ve hatta bütün matematiksel ve fiziksel teorileri altüst eden sorudur. Benimiz buruştu.
soruyu soran arkadaş artık rahatça gurur duyabilir. kısa devre olduk.