bugün

ilk soruyu bilmiyorum
2. aşırı saçma bunu niye sordun
3. tefsire bak
4. yine saçma bi soru(hangi yasa)
5.cin de var insan da var Kuran da aynı şey değil
6.yılan olarak falan girmedi nerden uyduruyosunuz bunları,iblis Müslüman bi cindi ibadetlerinden dolayı Allah cennete girmesine izin vermişti.
Benim de güzel bir sorum var:

Şu yazicaklarıma inanan bir arkadaş varsa mantıklı olup olmadığını da bana söylerse sevinirim.

Şimdi bir şeytan var bu bir irade sahibi Allah bu elemana irade vermiş. Fakat kendisine itiraz etti diye onu cezalandırıyor? Eee irade zaten hayır diyebilmek için değil midir her şeye evet diyecekse neden irade verdi?

Bu basiti tabi. Asıl mesele hiç bir çıkarı olmayıp sonsuza kadar cehennemde yanacak olan şeytan ne için tüm ömrünü insanları kandırmaya adamış. Yani bu eleman neden sürekli beni kandırmaya çalışıyor ne çıkarı var?
Bildiklerimi cevaplayayım :
-ruh var ise beden bitkisel hayattayken ruh ne yapıyor? » Uykudaki gibi ruhlar alemine.
-dünya yuvarlaksa eğer kıbleye dönmek imkansızdır çünkü nerede olursan ol karşında uzay vardır? » Kabenin nuru yeryüzünden arşa kadardır. Yani dünyadan uzayın sonuna kadar ışık kütlesi düşün. Kabeye "siyah yapıya" değil nura dönülür. Zira meleklerde gökyüzünde kabeyi tavaf ederler.
-madem mucizeler var isra süresi 59. ayet nedir
bizi ayetlerle(mucize) göndermekten alıkoyan şey; ancak öncekilerin onları yalanlamış olmalarıdır. o zaman efendimiz adina anlatılanlar hikayedir efendimizin mucizesi yoktur? » Ayetler olaylar üzerine iner ve dünyanın sonuna kadar yakin olaylar için tefsir edilir. Hangi olay üzerine indiğini okursan anlayacaksın.
-e mucize yoksa miraç olayıda yalan oluyor ayrıca tanrı zaman ve mekandan münezzeh ise bir at ile nasıl yanına gidiliyor? tanri kendi koyduğu yasaları neden ihlal etsin kendi koyduğu yasaya uyamayan tanrı mi olur? » Yukarıda cevabını yazdım , ayrıca peygamberde zuhur ederse mucize olur , velide zuhur ederse keramet olur.
-kuran cin diye yaratılan yaşayan varlıklardan bahseder şeytan melek yahut insan gibi insandanda cin diye bahseder o zaman 3 harfli dediğiniz cin yoktur? » Kur anda ins ve cin olarak geçer. ins insan demek.
-şeytan adam ile havva yi cennette kandirdiysa cennette ne geziyordu şeytan? yılan olarak girdi diyorsunuz ama tanrı bunu bilmeyecek kadar aciz mi neden kovdugu şeytanı cennete alıp aciz duruma düşsün?
birçok sorum ve cevabım var bakalım müslüman geçinen abilerimiz ne kadar müslüman. » Şeytan cennetteydi , en iyi melekti. Allah C. C. "Adem'e secde edin (Yönelin dediğinde, yönelmek tapmak demek değildir , öyle olsaydı kabeye tapıyor olurduk. Kabeye yönelerek Allaha secde ediyoruz.)" dediğinde Şeytan isyan edip emri dikkate almadı ve cennetten kovuldu.
" sana ruhtan sorarlar. Deki: o rabbimin katında olan bir olgudur. Size ondan çok az bir bilgi verilmiştir"

isra 85.

Ruh, ampul ve elektrik gibidir.