bugün

müslüman nefreti kusma başlığı olmuş.

bu dünyada müslümanlara küfredersiniz, hakaret edersiniz, elinize fırsat geçse bir kaşık suda boğmak istersiniz de ahirette ne yapacaksınız?

nasıl küfretmeyi, hakaret etmeyi düşünüyorsunuz? "o gün keşke toprak olsaydık." cümlesinden başka ne konuşabileceksiniz.

hesap gününün sahibinin huzuruna çıkınca "bilmiyorduk" mu diyebileceğinizi sanıyorsunuz?

aman ha elinizden geleni arkanıza koymayın. herkesin bir planı varsa canab-ı allah c.c'nün de bir hesabı var.

müslümanlar, günah bedellerini ödedikten sonra allah c.c.'nün rahmetine gark olacakta, siz azaptan başka ne görebileceksiniz?
müslüman nefreti kusmayacağım zira nefret etmiyorum sadece uzaktan bakıyorum ve tüm sakinliğimle üzülerek ve acıyarak "cahil" olduklarını söylüyorum.

cehalet altında; çürümüşlüğü, hak-hukuk gözetmemeyi, hırsızlığı, insan canına kıymayı vs vs ne eklerseniz gider. ama en büyük suçları kafa kesmek değil, cehalet!

belki bir gün kendi aydınlanmalarını yaşarlar. belki bir gün ali şeriati gibi adamların sayısı artar ve onlar bu topluluğu kurtarırlar yoksa bu gidiş gidiş değil.

kim bilir? belki bir gün...

not: ve şu yazdıklarımı şahsi algılayıp ya da "yö sön möslömönlörö ne diyön yööö" diyecek olan biyokütlelere hiçbir şey demiyorum sadece: sizi yazdım işte.

(bkz: oysa islamiyetin içimi ferahlatması gerekiyordu)
Diğer müslümanlara göre dini yanlış benimsemiş toplumdur. Çünkü hangi müslümana sorsanız bir diğeri için ya da bir diğer müslüman topluluk için "onlar gerçek müslüman değil" diyor. Dünyada kaç Müslüman varsa o kadar farklı yaşanan müslümanlık var diyebilirim.
islam dinine inan kişilerdir. Tek tanrının varlığına inanırlar.
Ve Ateistlerden (tanrının varlığına inanmayan kişilerden) hiç hoşlanmazlar.
Hz. Muhammed'in peygamberliğini kabul ederler.
1-neden müslümanlar birbirlerine zarar veriyor?
2-neden bütün dünya onlardan nefret ediyor?
3-ilk iki soru birbiriyle bağlantılı mı?
Gün geçtikce daha da soğuduğum topluluk. Çok fazla yobaz üyesi vardır ve müslüman olmayanlara laf sokmaya falan çalışırlar birde. Sorsan hoşgörü dini derler fakat fırsatını bulunca size laf sokmaya çalışmaktan da vazgeçmezler.
olmayanlara düşman gibi bakarlar. kafa bile kesebiliyor kimileri.
“O halde (Habibim) sen yüzünü bir muvahhid olarak dine yönelt. Allah’ın insanları yaratmasında esas aldığı o fıtrata uygun hareket et...” (Rum, 30/30)

allah bu ayettende belirttiği üzere insanları islâm fıtratına göre yaratır, yani herkes müslüman doğar. sonradan dinden çıkıp çıkmaman senin elindedir.
Ben de beş- altı yaşına kadar yarı ateist yarı agnostiktim. Ama bir anlattılar ki allahı sağolsunlar! Ölene kadar müslüman olmama yeter o korku.
doğarken müslüman olup, zamanla kendi fikriyle bu inanc değiştirilebilir.

Tabi bizim millette gel babana ben Allah'a inanmıyorum dede göstersin sana dünya kaç bucak..
Burada bòyle hakaret edenlerin bu söylediklerini şayet müslümansa bizzat annesinden ve babasından başlayarak diğer akrabaları içinde sòylüyorlarmı acaba..
1400 yıllık tarihlerinde tek bir gün adalet , özgürlük , insan hakları , barış , önce insan dememiş bir inanç grubunun mensupları...

Domuz Eti kadar umurlarında olmadı...
dünyanın kamburudurlar.
suçlu ve yanlış olmaları mümkün değildir. ne tür pislik yaparsa yapsın kendini haklı görürler.
bilimle ve akılla aralarına kalınca bir duvar örmüşlerdir. (bkz: genelleme)
aslında müslim islama bağlı olan, müslüman da bunun çoğuludur. yani müslümanlar diğer bir anlamda müslimlerler gibi birşey oluyor.
müslüman olmayana karşı ayrımcılık yapabilirler.
günümüzde genel olarak okumayan insanlardır.tuhaf olan şu ki, müslümanların inandığı kitap bile defalarca kez aklı kullanmayı teşvik etmesine rağmen...hoş! inandıkları kitabı okuyorlar mı o da meçhul.

ayrıca müslümanların arasında peygamberi adeta ilahlaştıran gruplar da mevcut.

ayrıca bazı müslümanlar bazı kimselerin yönlendirmesi ile bilime de düşmandır.

velhasıl kelam...hurafeler temizlenmeden refah bulamayacaklarını düşündüğüm insanlardır.
dünya çapında nüfusu 1.8 milyardır.
en sevdikleri şey barış kusmak,

görsel
görsel
görsel
kafa kesmek ve savaşta yendikleri erkeklerin karılarını kızlarını almak isteyen güruh.
Çocuklara zorla canlı bomba yeleği giydiren vahşiler.

görsel
1910 yılında sayıları 211,749,000 idi. Günümüzde ise 1.8 milyar.
108 senede nüfusu 8.5 kat artmıştır.
Toplam dünya servetinin %5.8'ine sahiptirler.
keşke başka bir galaksiye gönderilseler..