bugün

Hem müslüman olup hem gelişemezsin.

Birbirine ters şeyler bunlar.
Çünkü islam onları geniş açıdan bakmalarına müsaade etmiyor maalesef. Ama bunu çoğu da bilerek istiyor orası da var. Mesela bir müslümanın kafir kişileri sevmesi yasak ve kafirleri severse kafir oluyor. Ama onların da insan olduklarını, onların da duyguları ve düşünceleri olduğunu düşünmüyorlar ya da önemsemiyorlar. Belki de birçoğu cennete gitmek için inanıyor yani cennet olmasa inanmaktan vazgeçecek. Aslında onlar da şikayet edebiliyorlar ama müslümanım diyorlar. Kendilerinde insanlara karışma hakkı buluyorlar. Kafirleri yok sayıyorlar belki ama bilsinler ki müslümanlar dışında hatta onlara göre ehli sünnet dışında herkes kafir.
görsel

müslümanlar şöyle tipler olduğu için gelişemiyor.
https://www.youtube.com/watch?v=HExt3qsF61Q

rahmetli erbakan durumu açıklıyor.
müslüman oldukları için.
takım tutar gibi din benimseyerek bunun cevabını veremezsiniz. şöyle bir uzaktan objektif bakınca apaçık ortada zaten...
islamiyeti hakkıyla yaşayamayıp, Alemlere rahmet efendimizin (Aleyhisselam) peşinden gitmeyi beceremedikleri için.
Not: Sözümüz yaşadığımız zamanda belki ekseriyeti kapsasa da, Elbette tüm müslümanlar için aynı tanımlamayı yapmak, izansızlık ve büyük haksızlık olur.
valla ben gelişiyorum.
Muhtemelen bu sebepten.
(img:#2218011)
Musluman olan halklarin genel iq ortalamasi arastirilsa sizce ne cikar?
Baska sorum yok.
Çünkü çoğu Kur'an'ın emir ve yasaklarına uymadıkları için. Ne bir adalet duyguları var ne de iyiligi emret kötülükten men et kuralını uyguluyorlar. Kendi nefisleri dinlerinin önüne geçtiği için. Kavim bozuldu gene.
biz istanbulu fethettiğimizde istanbuldaki papazlar meleklerin cinsiyeti var mıdır yok mudur onu tartışıyorlardı, şuan bütün islam ülkeleri perişan halde ve müslümanlar meleklerin cinsiyeti tartışmasından daha komik konular tartışıyorlar.

bir de şimdi bu başlığa gelip vay müslümanlar meshep, hadis, türbe şu bu sapıklar, hurafeciler hep bu yüzden diyenler olacak. bu tiplere baktığımızda da kıpkızıl islam düşmanı tipler. bir doğrulma olacaksa yine kendi içimizden olacaktır. modernist, oryantelist, reformistler eliyle değil. evet.
Cunku islam dusunup yargilayip sonucu bulmayi degil, iteat etmeyi emrediyor. Dusunmeye alismayan beyindede don durmuyor.
Umarım bu yalan dolan fikirlerden kurtulup gerçeklerle yüzleştiğinizde hala dünyada olursunuz sayın yazarlar.
Kolunuzdan tutan mi var, gelistirin kendinizi kardeslerim. Bir toplum birden aydinlanma yasamaz. Once birileri cikar, sonra arkalarindan baskalari cikar. Siz once bi kendinizi gelistirin de, toplum da gelisir zamanla.
müslüman olmayı beceremedikleri için. başka hiçbir sebep yok.
Çünkü müslümanlar kendi kendilerine bir aşağılık kompleksi geliştiriyor ve bunu sanki başka birileri dayatıyormuş gibi davranıyorlar.

Örnek niteliğinde bir şeyden bahsetmek istiyorum
Bir kaç ay önce internette bir video izlemiştim bir grup Amerikalı müslüman toplanmış böyle bir video hazırlamışlar ve video şöyle:
Bu müslüman insanlar kamera karşısına çıkıyor ve sırayla konuşuyor
X kadın: müslümanım ama dekolte giyiyorum
X erkek: müslümanım ama alkol kullanıyorum
X kadın: müslümanım ama köpek besliyorum
Gibi gibi...
Evet arkadaşlar bu tarzda cümleler sarfediyorlar ve benim nazarımda hem kendilerini hem müslümanlığı çok ezmişler yani bu videoyu izlediğim zaman onların yerine utandım
Bizim değer yargılarımızı kullanarak bizimle alay edenleri neden bu kadar ciddiye alıyor ve hayatımızı onların istediği bir formda şekillendiriyoruz anlamış değilim neden bu kendimizi kanıtlama ihtiyacı.
bunu anca müslüm'anlar asdhasd.
görsel
ilk emir: oku
Okumuyoruz.
Başka bir emir: ilim çinde olsa gidip alın.
Gavur icabı bunlar abi yeaa.
Kutsal kitabımız: kuran
Yahu kuran okursan bişey anlamazsın, şeyh lazım sana, mürid olman lazım, peygambere ümmet olmayla olmaz o iş.
Müslümanların gelişmeme sebeplerini dine bağlamak tümden saçmalıktır. Gayet gelişkin medeniyetler kurmuş; matematikte, tıpta, mimaride gelişmiş ince ruhlu toplumlar oluşturmuşlar ve bunu yine Müslümanken yapmışlar.

Şuan geride kalma sebeplerini ise sanırım başlıca bir tez konusu olur fakat es kaza buna mezhep savaşları demek isteyen olursa diye ona kısaca saçmalama demek isterim.
islamın özü kaybolduğu için.

bakın islam dünyasında bugün sürekli bir tartışma var.
hiçbir şey kesin değil.
mezhepçilik almış başını gitmiş.
ayet çevirilerinde tonla ihtilaf..

daha besmelenin harf sayısında birlik olamayan bir müslüman dünyası nasıl gelişecek?
Gelişti müslümanlar zamanında, ibni sina'lar falan biliyonuz zaten saymıycam onları. Ama nasıl olduysa insanların yalnızca öbür dünya için çalışma düşüncesi sardı bi çok Müslümanı. Müslümanlar bu dünyaya, bilime bakmayıp yalnızca ibadetlere yöneldiler. Sikkofield bunun tasavvufla olduğunu anlatıyo, bana da mantıklı geldi açıkçası. Bütün günü ibadete ayırınca bilim için vakit kalmadı ve gerilemeye başladı islam alemi. Oysa ki din sürekli çalışmayı, bu dünyaya katkı sağlamayı öğütlüyodu, ama insanlar bunu göremedi ve göremiyolar hala.
"Allah düzeltir beni "diyerek tedavi olmayı kabul etmeyi insanlar var lan bu dünyada, sanki Allah o tedaviyle düzeltmiycek hastalığını.
Kısacası, dini tamamen yanlış anlamaktan kaynaklı gelişemiyoruz, tek sorun bu.
(bkz: tubitak yarışmasında kansere karşı dua projesi) bu yüzden.
bu konuda müslümanların kendilerinin suçu olduğu kadar batılıların da var. dikkat ederseniz müslüman devletlerde sürekli olarak bir karmaşa ortamı yaratılıyor, bu karmaşayla eğitim faaliyetlerinin düzenli yürütülmesi engelleniyor. madalyonun bir diğer tarafı daha var ki o daha berbat. müslüman ülkelerde diktatörler, vasıfsız , ülkeyi iyi yönetemeyen, hem ekonomik hem de zihnen gelişmeyi engelleyici kararlar alan liderler batılılarca destek görüyor.