bugün

beynini dinlerin karanlık, uyduruk yalanlarından kurtarmış olan ve artık gerçek anlamda özgür insandır.
http://galeri2.uludagsozl...rlisi-be-gulum_316716.jpg
che guevara dır. çantasından nutuk çıkınca zengin muhafazakar kesimin kıçı tutuşmuştur nasıl çıkar bu mübareğin çantasından nutuk diye *
Ya ateistlere ozenmistir ya da aklini yitirmistir. islami anlamamis da olabilir tabii bilemeyiz. Ama bir gercek var ki: o kaybetmistir.
felsefi ve bilimsel olarak 5 yıldır sorgularım. hala müslümanım.
Sorguladım ama hala dinden çıkmadım. Korkuluk hatasına düşmedim.
Fantastik kurgu film gibi din bir yere kadar. Akıl var mantık var.
(bkz: gerizekalı)
benimdir.

benim dini terkettiğim dönemde henüz türkiyenin çivisi çıkmamıştı. akepe diye bir heyula yoktu. din adına insanlar öldürülüyordu ama bu kadar ses getirmiyordu. 11 eylül olmamıştı ve boko haram diye birşey yoktu. yani katil müslümanlar yüzünden dinden soğudum diyemem.

hatta dinin kişinin özeli olduğunu düşündüğümden halen de bu cani örgütleri müslüman örgütü olarak görmüyorum. benim için isid sadece siyasi bir terör örgütü. üyelerinin inancı kendi bilecekleri bir iş. islami kuralları uydurup yaşam tarzını dayatmaları da kendi zorbalıkları.

benim dini inancımı kaybetmeme sebep olan şey tamamen düşünsel ve duygusal bir son. aslında ben buna kaybetmek demiyorum, kurtulmak diyorum ya neyse...

kısacası bir müslüman inancını kaybedebilir, doğaldır. ama bu hep diğer müslümanlardan nefret ettiği için olmayabilir.
Bitmiş insandır.
Valla sorsak herkes müslüman. Kimse dinin emir ve yasaklarını yerine getirmez ama ateistlerede düşman gözuyle bakarlar. bu da beyni olupta boş gezen insanların traji komik durumudur. Ateist oluncsds bir şey değişmemektedir. Müslüman oluncada.
müslümanken hristiyan olan insandan bi tık daha mantıklıdır.
dinler, insan karakterine hiç bir etki etmez. iyi her zaman iyidir. kötü de her zaman kötüdür. dinler sadece yalnızlıktan ve sonsuz yaşama isteğinden doğmuştur. ya benim anlamadığım müslümanım diye geçinen tenekeler her türlü ibneliği yapıyor ama islamda bunlar cehennemden çıkacak. ama hristiyan veya ateist olan çok iyi saf insanlar var. ben çok turist gördüm çoğu çok sıcakkanlı ve içten insanlardı birbirimizin dillerini anlamasak da adamlar iyiydi işte kültürel yöreleri gezmeye, değişik yerleri görmeye gelmişler. ama bizim cahiller ise hemen küfür ettirir turiste. aklı ibneliğe puştluğa çalışır. böyle bir kişi müslümanım dese ne demese ne. ve böyle sıcakkanlı bir insanın sırf islam dininden değil diye sonsuz cehennemde kalması... ??
2000 yılında deist oldum, 2002 yılında ateist. ondan önce ise müslümandım. yapamadım be kardeşim, bir çok müslüman arkadaşım gibi dini emirlere "saçma" dediğim halde müslüman kalamadım. yani "evet saçma o ayet ama olsun kardeşim banane ben yinede müslümanım" diyip kendimi gerizekalı embesil konumuna düşüremedim.

dürüst, cesur ve mantıklı davrandım. düşündüm, yargıladım. koyun olmadım, ot olmadım.. bu beni ateistliğe götürdü. ne hayatımı değiştirdi bu, ne insanlığımı, ne vicdanımı. ben yine aynı benim, sadece eskisinden biraz daha özgürüm ve objektifim.

kendimle bir konuda gurur duyuyorum. tatlı su müslümanlığı oynamadım ve mantığımı, vicdanımı kullandım. ne şiş yansın ne kebap demedim. aklını, mantığını "korkmadan", koyun olmadan kullanabilen tüm cesur arkadaşlara selam olsun. insanın dibisiniz!
dinin gereklerini yerine getirmediğinden ben zaten bu dini yaşamıyorum,neden müslümanım diyip kendimi kandırıyorum ki demiştir.
müslümanken ateist olan insan ile müslümanken müslüman kalan insan veya müslümanken hindu veya hinduyken müslüman veya ateist olan insan arasında insani niteliklere sahip olup olmama anlamında hiç bir fark yoktur.
Edip yuksel caner taslamani dinlemeden asla buna karar vermemesini cani gonulden istedigim kisi.

Aklinizla sorgulayin...
mürteddir. kafirin katmerlisidir. katli vaciptir inş'allah.

"Onlar, sizin de kendileri gibi kâfir olmanızı ve böylece de hepinizin bir olmanızı isterler, onun için Allah yolunda yurtlarından göçmedikçe onların hiçbirini dost edinmeyin. Bunu kabul etmez de yüz çevirirlerse tutun onları ve öldürün onları bulduğunuz yerde ve onlardan ne dost edinin, ne yardımcı"

NiSÂ-89
2 sene öncesine kadar müslüman bir insanken bilimsel ve felsefi anlamda derin sorgulama seanslarına girdim kendi kendime. sonra ateistliğin saçma olduğunu anlayıp daha fazla inandım islam'a.
kesinlikle mantıken ve bilimsel olarak düşünen biri islamı bırakıp ateist olmaz. bir insan ateist oluyorsa gerçek islamla hiç tanışmamış demektir.
Allah hidayet versin.
(bkz: yeni ateist olmuş ergen) paratoneri, toplanmışlar yine,

Hahaha ne oldu anan mı çemkirdi abdesti yanlış aldın diye, baban mı tokatladı bayram namazına kalkmadın diye, yoksa imamın kızı mı yüz vermedi.

Biri de yazmış ayetler saçma yeaaağğ. Hahah ilahi pıtırcık.

islam, iman, tevhid, esma bilmez, anlamaz, anca nette facebooka giriş error verdiğinde bir iki turan dursun topici tıklamasından ibaret olan insan.dır.

Gençler, gençlerimiz.
güncel Önemli Başlıklar