bugün

Kime ne ya! Herkes işine baksın. Müslümanların şu an dünyadaki imajı çok kötü. Buna kafa yoralım. Medeniyet olarak çok geriyiz, düzelmek için çaba harcayalım. En kötü refah dağılımına sahip ülkeler müslümanların. Bunu nasıl çözeriz, uğraşalım. kanunsuzluğun kanun olduğu topraklar yine müslümanların. işgal altında inleyen yine müslümanlar. Vesaire, vesaire.

Biz Müslümanlar önce önümüzdeki otu yeyelim.
(bkz: he yav he)
Orda görüşürüz o zaman!
Sunlarin hepsi cehennemlik insanlar. I <3 hosgoru.
https://patrickcox.files....ess.com/2014/10/einwp.jpg
Allahın kitabinda belirtilen durumdur. Inkarcıların ve kemalistlerin sonu cehennemdir.
Bunun cevabını Rab'dan başkası bilemez,bunun cevabını ondan başkası veremez vermek şirk koşmaktır bilginize.
Kuzey kutbunda dünyadan izole bir şekilde yaşayan insan topluluğu diyelim hiç bir kötülük yapmamış. Allah(cc) bu insanları cehenneme gönderecek kadar haşa adaletsiz olabilir mi?
evet islam dışındakiler kabul edilmeyecek doğru yol islam .
isa'nın, papaz, haham ve imamlar için söylediği söz şudur;

" Bunlar, cennetin kapısının önünde bekleşir dururlar.
ne içeri birisini almak isterler ama,
ne de kendileri girebilirler ! "

sanki gulyabani, sanırsın, öteki tarafa giitmiiiş, gelmiiişşş,

ona buna akıl veriyo !

yuh be... olur da cehaletin bu kadarı olmaz ki,

bu kadar cehalet artık, insanlık için cinayet, bu kadar cahil de insanlar için caniden başka bir şey olamaz..

sanırsın bunların hepsini şeytan, doğru ları şaşırtmak için topladı !
Allah a inanan buna inanmaz.
adam cennet cehennem yoktur diyo girse nolur girmese nolur dedirten olay aq.
bilemiyorum o gün gelince görürüz.
Zımmiler, Yahudiler ve hristıyan ların dinlerinin geçerli olduğu dönemde yaşamış ve ölmüş müminler tabı ki cennete gidecektir. Birde tevhidi duymamış kişiler de buna eklidir.
Tanrıya ve dolayısıyla cennet ve cehenneme inanmayanlara neden battığı merak konusu olan önermedir.
Aslında önerme deüil gerçekliktir.
Hz. Muhammed in peygamber olmasından önceki insanların akibetini ancak allah bilir, hz. Muhammedin peygamberliği ile birlikte onun peygamberliğine tabi olmak gerekirdi.
Olay bu. inanmıyorsanız da inanmayın, sizin düşünceniz size, benimki bana.
her dinde böyle olan mevzuat. hiç araştırmadan sadece müslümanlığa bok atmayı ne zaman kesiceksiniz ? merak konusu.
Sabah camide akşam pavyonda eğlenen adamlarla birlikte girimek istemediğim yer.
Bir paradigmadır. Müslüman olmayanları da allah yarattığına göre onların suçu ne sorarım size.
Inanclarini atalarindan miras alan zavalli muslumanlarin avuntusu. He yavrum sen ana-babadan musluman oldun diye arabin cennet hayaline girecen. Pehh.
çok büyük haksızlık olurdu. de mi? düşünsene mesela, şahane bir insan, insanlara / insanlığa faydası dokunmuş biri cennete giremiyor - çünkü müslüman değil. cehennem için yaratılmış olmak diye bir şey varsa o zaten haksızlık - ne halt edersen et cehenneme gidecekmişsin gibi duruyor.

insan fikridir bu, tanrı bu kadar adaletsiz olamaz diye düşünüyorum.
Tabikide giremez. Hz. Muhammed(S. as)'in Allahın kulu ve elçisi olduğuna inanmayan cennete giremez. bizim bildiğimiz budur, ama Yaradana kalmıştır. biz kesin konuşamayız.
gerekiyorsa rüşvet veririz hocam..
o da mı olmadı?

kandırıldık deriz ne olacak aggahaha..
Mümin ve mümine kardeşlerimle birlikte öteki tarafta burada atıp tutanlara elimizde şarap kadehleriyle güleceğiz.
bir iddia.

sırat köprüsünde gişe memuru musun kardeş?
müslüman olsam o anlatılan cennet denen yere girmek de istemezdim zaten.
(bkz: bari edison girsin lan)

adam elektriği bulmuş lan bundan büyük ibadet mi olur?

edit: eksileyen gerizekalı neden eksiledin bilmiyorum da o eksiyi atabilmeyi edisona borçlusun.