kafayı replica ya vermekle bozmuş yazar kişisi. eksik olmasındır.

(bkz: replica ya veriyoruz kampanyasi)
actiği sevgili basliklari marifetiyle zat-ı sahanemi gazinocular kralı kötü adam ekrem yapmaya ramak kalan kişidir. gazinocular kralı ekrem olmadi bilemedin erol tas o da olmadi turgut atay hiçbiri olmadi hüseyin peyda diyip entryimi stoplayayim.
son girdiği entryler.
1. sevgiliyle dus almak/#3931023
2. sevgilinin makyajini yapmak/#3931003
3. sevgiliyle denize girmek/#3930988
4. sevgiliyi sirtina alip sahilde kosmak/#3930960
5. sevgilinin inecegi otobusu beklemek/#3930946
6. sevgiliyi gidiklamak/#3930939
7. sevgiliyle vakit gecirmek/#3930931
8. sevgiliyle tavla oynamak/#3930927
bu da benden olsun (bkz: bazıları bok sıçar bazıları mürekkep)
sevgili ile çaylak olmak başlığını açmasını beklediğimiz 2. nesil yazar. *
sözlük kalitesini düşürmeye çalışan içimizdeki irlandalı.
şaka malzemesi olarak kullanıldığında kalp kırıcı etkisi vardır.
görsel
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
(bkz: pelikan)*
çocukluk travmalarından birisidir kendisi. ilokulda sınıf başkanı olarak * büyük bir sorumluluk alarak öğretmenin istediği mürekkebi almak üzere dışarı çıkmıştım ki, elimde ispirtoyla geri döndüm.

bizim sınıfla müdür yardımcısının odası * arası bayağı bir uzaktı efendiler, arada bir de tuvalete gidim diyince de 'oğlum ispirto mu mürekkep mi' derken, bir karışıklık sonucu ispirtoyu alıp gelmiştim sınıfa.

'buyrun ispirtoyu öğretmenim.' demeseydim daha az komik duruma düşebilirdim.

gülnur çok gülmüştü en çok da o koymuştu...
insanoğlunun en harikulâde buluşu.. buluştan da öte, kardeşi, annesi, babası, yol arkadaşı, sevgilisi, çocuğu, abisi, ablası...

düşüncenin renklendirilmiş, az tatlandırılmış, az su katılıp ayran yapılmış, az kahve konulup keyiflendirilmiş, az asit sunulup yakılmış... susuzlara su, yalnızlara dost olmuş.. harflerle birlikte buluşmuş, kaynaşmış, hem dem olmuş öyle sunulmuş... bazen kendine, bazen başkalarına.. anlayanı çıkmış, sevip beğenmiş, kusur bulanı çıkmış sırt dönmüş... kimi bulaşır diye korkup ürkmüş... kimisinin dert ortağı olmuş.

varsın lekelensin üstüm başım... bulansın mürekkebe, ola ki bulandığım o olsun...

gün gelmiş kan gövdeyi götürürken, bir imza ile gözü yaşlı anaların mendili olmuş...
gün gelmiş bir milletin kurtarıcısı
gün gelmiş bir milletin musallatı olmuş...

eline yakışan da almış, yakışmayan da...
eline lazım olmayan da kullanmış, olan da...

suçu var mıymış...?

bir adı özgürlük, bir adı esaretmiş...
cemal şakar'ın, ekim 2012'de okur kitaplığı'ndan çıkan öykü kitabı.
99 sayfa.

arka kapak yazısı şöyle: "mikail'in kanatlarında, selahaddin'in bakışında kalan ortak kalbimizin acıya yaslanan cam içi/dışı öyküleri. camın ortasındaki bize kışkırtılarak gösterilen ve aslını görmek istemediğimiz acının, diri gerçekliğin öfkeli satırları. i̇çimize eğen, içimizi kanatan, yakan türkiye ve i̇slam coğrafyası fotoğrafları.

üstelik türk öykücülüğünü modernist-postmodernist hizadan yapı olarak kaydıran yeni ve zorlu biçimler içinde şaşırtıcı. hızlı efektlerle bilincin ve gerçekliğin patlamasına bağlanıp simülasyona girmeme kararında bir biçim. "keşke bu son olsaydı ey sevgili okur!" diyen öyküler, kılıç, hançer, bıçak, yangın, bomba imgelerine yaslandığı kadar dile de anlattığının dehşetengiz suretiyle yeni yükler getiriyor."
bazıları hokka gibidir. devrilse bile iz bırakmaz kimsenin dimağında.

bazılarıysa mürekkep gibidir. bir tek dokunuşun sonsuza tekabül eder.
eğlenceli bir mekan. http://www.kafepi.com/murekkep.html
amk mürekkebin. çocukken dökülür kıyafetimi rezil ederdi.

bak yukarıda kileri okuyan bile olmadı ama buna oy gelecek.

(bkz: seyirciye oynamak)
eskiden ayna yerine kullanılan sıvı. mürekkep aynası denir.
Büyük icat. Kokusu, koklanasıdır. Yarın ilk iş, kırtasiyeden mürekkep, divit, hokka, çizgisiz defter almak olmalıdır.
(bkz: curcuna mürekkep)
Barmeni olduğum gece kulübü.
Bu gece güzel bir partinin olacağı ve istanbul'da yaşayan yazar arkadaşlar varsa beklediğim gece kulübü. Gelmek isteyen mesaj atsın.
görsel
An itibariyle.
istanbul'da bulunan kaliteli bir mekan. Ortam her daim canlı.
görsel
Sıla'nın bugün çıkış parçası olan afitap adlı şarkıyı yayinlayacagi 6.stüdyo albümüdür. Yine ödüllerin irzina geçeceği bir albüm olacaktır. (bkz: Afitap)
MÜREKKEB: (Rükub. dan) Terkib edilmiş, bir kaç maddeden yapılmış. * Yazı yazmaya mahsus boya terkibi. * Karışmış, muhtelit. * Bitecek yer, münbit. * Asıl, esas.