bugün

Ben sana olayı açıklayayım.

Akp iktidarından önce muhafazakar kesim neden üniversitelerde azdı? Tamam türban yasağı gibi saçma bir yasak vardı. Ben de karşıydım buna. Ama asıl sebep başka.

Asıl sebep sol görüşlü insanların daha zeki okuyan araştıran insanlar olmaları. Akp iktidarında her ile üniversite açıldı. Artık lisans okumak çok sıradan. Çünkü müthiş kontenjan var, çok fazla. Haliyle herkes doluşuyor.
Ama değişmeyen şeyler var.

Git bak odtü'nün, boğaziçi'nin öğrencilerine. Bak bakalım akpli mi?
(bkz: ben mühendisim demenin alternatif yolları)

AKP li mühendis mi olurmuş?
Hademe olamayacak tiplere fethullahın Dershaneden bozma üniversitemsilerince dağıtılan diplomamsılar sayesinde mümkündür.
3 denek ile 10bin-100binleri genellemek. %70 civarı oy almış partilerin böyle bir genellemeye ihtiyacı var mı?
saçma bir genelleme.
toplumun en muzdarip olduğu şey bu genellemeci bakış açısı zaten...
Tam tersi olan durumdur kendimden biliyorum , ha şimdi erzurum Atatürk üniversitesini felan kastediyosanız bilmem ama ordan mezun olanda ne kadar mühendisse artık kıps .
bu ülkede her şey olursun rezil bile olursun fakat hem milliyetçi hem ak partili olamazsın. böyle oldugunu soyleyenler en naif tabirle yavşaktır.
Benim de dahil olmam ile anasını skicgm önerme olarak tarihe karışacak beyandır .
evet kaldırım mühendislerinin akp li ve milliyetçi olduğu doğrudur.

not: akp li mühendisim.
Sacmalamayin aq niye insanlari zan altinda birakiyosunuz gecemi gunduzume katip kazandim ben o universiteyi bute bile kalmadan 4 senede bitirdim
Saygi gosterin biraz.