bugün

bütün organlar bir araya gelmiş bir müdür seçelim diye karar almışlar. en sonunda göt müdür olmuş. o gün bu gündür götler müdür müdürler göt olurmuş şeklinde anlatılan hikayedir.
Hikayenin doğruluğu kaçınılmazdır. Bir kişi kendine ben müdürüm diyorsa inatla götün önde gidenidir. Başka bir açıklaması yoktur bunun.
Müdür olamayan ezik-cahil-gevşek ve uyuşukların ithamıdır.

Kısaca tembel diyelim.
Market müdürlüğü ile kurumsal bir şirkette müdür olmayı karıştıran liseli anarşist kardeşlerin bolca atıp tuttuğu mevzu.

Neymiş efendim yalaka olmadan müdür olunamıyormuş. Sen geceni gündüzüne katıp doğru zamanda doğru işleri yaptın mı? Hayır...

Cevizli köprüsünün orada asf otomotiv var büyük bir firmadır ve kendine kurumsal diyen birçok firmadan daha kurumsaldır. 12 yıl önce burada genel müdür konumunda olan bir kani bey vardı orada çalışanlar bilir mutlaka. Şirket o zamanlar bir krize girmişti bende yeni çalışmaya başlamıştım daha 1 yıl olmamıştı bile ve 10 kişi işten çıkartılarak masrafların kısılması yönünde karar alınmıştı bende o çıkartılacak olanların arasındaydım. Fakat kani bey "benim maaşım bu 10 kişinin maaşı kadar tasarruf sağlar ben ayrılıyorum ama bu 10 kişiyi işten çıkarmayacaksınız" deyip firmadan istifa etmiş tüm haklarından vazgeçtiğine dairde feragatname imzalamıştır. Hal böyleyken her müdürün her yöneticinin kötü olduğu işçiden yana tavır almadığını düşünmek saçmalıktır. Siz yönetimde dönen her tiyatrodan haberdar olamazsınız ama emin olsun yöneticilik sandığınız kadar kolay ve basit değildir.
Kesinlikle doğru olandır. Boşu boşuna denmemiş bu yani.
nereden geldiğini unutup, egoya boğulan kimseler ordusu.