bugün

Aynen öyle. Allahı bilmeyen hayatından ne zevk alır?
yav he he, demek istiyorum ve dedim önce. ulan bu dinlerde de merhamet satma olayını hiç anlamıyorum. aynı küçük esnaf ürün pazarlar gibi din pazarlıyorlar.
neymiş din olmasa kişiler mutsuz olur.
hadi ya benim neden haberim yok.
din cahil toplumların mutluluğu olabilir onda hem fikirim.
ama ileri toplumların illetidir.
yani şu an din birilerini mutlu ediyorsa bu cehaletindedir.
ama bunların hepsi geçecek tabi. zamanla, zorlamaya gerek yok.
az seks yapmaktan kaynaklanan durumdur. inançla alakası yoktur. dinciler imam nikahlı, resmi nikahlı, sekreter, partili, küçük kız falan derken tuttuklarını sikerler. o yüzden pozitiflik buradan gelir. ama herkes inanç sanır.
Kesinlikle inançsızlıktır. Düşünsene inanç yok, amaç yok, hiç bir şekilde manevi destek yok. Ot gibi yaşa.
Şükürsüzlüktür.
aynen öyledir. insan hiçbir şeyin farkında olmadan istemeden de olsa kendine dayatılmış monotonluğu yaşayarak mutsuz bir ömür geçiriyor. inanç ile bu tür sorunların kalmadığı ortadadır kendim şahsım olarak da denemişimdir.
mutluluktan kasıt nedir diye sordurur.

insanın hayattaki sorunlarını ,dertlerini unutması mı?

yoksa problemin kaynağını bulup ,hakikate ulaşmak mı?

birincisini seçenler basit , geçici bir mutluluğu tercih eder. bazen alkol , populer kultur bazen bir karşı cinsten birisi yada şiddet ,nefret bu sorunu unutturur gibi gözükür. bu yöntem ezberci , sığdır. gerçekler yaşanmaz, anlaşılmaz , hayat bahanelerle geçer , hayatı yüzeysel yaşayanlar veya düşünmeyi sevmeyen yobaz insanlar tercih eder.

ikincisini tercih edenler hakikatin peşinden gidenlerdir.bu da ancak birşeye inanmakla mümkündür.