bugün

çok doğru bir tanımdır. Sebebi tam belli değildir ama uyunmaz. 6 yıldır bilhassa gerçekleştirdiğim eylemdir.
farklı insanlarda, farklı tepkiler gösterecek durumdur mutsuzluk. bebekler, elde edemediği birşeyde yada geçirdiği bir psikolojik travma sonrası, kurtulmak yada daha iyi hissetmek adına uyurlar. yetişkinlerde de bu durum seyrekte olsa geçerlidir. travmayı çabuk atlatmak yada geçicide olsa o ruh halinden kurtulmak adına, vücut savunma mekanizması olarak uykuyu devreye sokar. *.
Mutlu insanlar uyuyor simdi, mutsuzlara selam olsun.

(bkz: selamün aleyküm)
(bkz: öyle deme alınıyorum)
hayatında birden çok sorun olan insanlarda bu kategoriye girebilir.

düşünmek için, yalnız kalmak için birebirdir geceler çünkü.
Bu önerme doğru ise dünyanın en mutsuz insanı kabul ediyorum kendimi.
genellikle doğru önerme. ama onu mutsuz eden şeye bakmak gerek. sevdiğinin ölümü mü, haksızlık mı, yalnızlık mı, korkular mı onu uyutmayan? inşallah allah sağlıksız olup da uyuyamamamıza neden verecek olaylar nasip etmez.
mutlu insan da geceleri uyuyamaz. peki geceleri uyuyanlar kim?!
yanlış bir tanımdır. ben şahsen çok mutluyum amk.
ne güzel demiş yazar. doğrudur mutsuzluk uyutmaz, insana bir şey yaptırmaz.
Düşünür,düşünür,düşünür...hayatı sorgular,kendini...
eksik bir önermedir. mutsuz insan çok uyuyabilir de. sonuçta depresyonun semptomlarının ikisi uykusuzluk ve çok uyumaktır.
doğrudur. ama depresyon boyutunda olan aşırı mutsuz insanların sürekli uyuduğu düşünülürse durum çok da kötü sayılmaz. -Pollyanna.
mutlu olduğu bir ütopya hayal eder ve bu da uykusunu kaçırır.
doğru olabilecek önermedir. mutsuz insan, zihnini kemiren düşüncelere sahip olan kişidir. mutlu insan uyur çünkü aklndaki her soruya kendince bir cevap vermiştir. ama mutsuz insan, kendince cevaplar bulsa da içten içe kabullenememiştir cevapların bazılarını. bu yüzden, biraz daha düşünmek için en sessiz zamanları, geceyi bekler.
eğer 5 yıl önce hayal ettiği yerde değilse ve geri kalan hayatı da üç aşağı beş yukarı aynı şekilde devam edecekse ve tüm bunların farkındaysa o kişi, mutsuzdur ve evet geceleri uyuyamaz. sabaha karşı dalar uykuya.
mutsuzdur çünkü hayatını ve uykusunu sikip atmış en az 1 kişi vardır.
Arkadaşları ve ailesi tarafından vampir olarak adlandırılan kişinin yaptığı eylem.
yanlış olduğunu düşündüğüm söylemdir. mutsuzken daha çok uykum geliyor benim.mutsuzluk sebebini unutmak için daha fazla uyuyorum. gerçi aşırı uyku depresyon belirtisiymiş. sorun bende mi ki...
"mutlu olduğunda da mutluluktan geceleri uyuyamaz bu" şeklinde bir kontratak ile karşı karşıya kalması muhtemel tespittir.
sivri sinek saldırısını da bir mutsuzluk nedeni olarak sayarsak, doğru önermedir.
doğru tespittir. baş yastığa değdiği anda akıldan geçen mutsuzluk sebepleri uyumanıza izin vermez. uyuyamazsın, gecenin bir vakti elinde kahve oturur hindi gibi düşünmekle yetinirsin.
şarkı sözü olabilecek cümledir.
dogru önermedir. düsünceler beynini bi rahat bırakmaz ki kendini uykunun kollarına bırakasın..
kesinlikle uyuyamaz. gözünü kapattığı anda aklından çıkaramadığı, etkisinde kaldığı, kafasına taktığı herşey aklına gelir. uyusa bile dinlendirici değildir bu uyku. huzurla başını yastığa koyup gözlerini kapamak gibisi yoktur. derin bir ohhh çekerek.
güncel Önemli Başlıklar