bugün

Mutluluk küçük şeyleri fırsata çevirme becerisidir.
Benim için yüzmek, dalış yapmak, at'a binmek, kamp yapmak, motor sürmek, yüksek zirvelerde dünyaya bakıp derin nefes almak ve hiç hayal edilmeyecek şeyleri yapabilmektir.
Sabah erken kalkınca, o günün tatil olduğunu hatırlayıp tekrar yatmak.
hiç yalan atmayalım, hepimizin mutlu olma hayali paradan geçiyor.

mutluluk parayla satın alınan bir ihtiyaçtır.
istediğin bir şeyin gerçekleşmesi, sevildiğini hissetmek, bazen şansının yaver gitmesi gibi gibi sıralayabileceğimiz olaylar sonucu yaşanılan anlık duygular silsilesi.
Ha bu duygu anlık olmaktan çıkıp hayatın tümüne yayılan bir duygu olabilir mi? Bilmem, belki.
yok arkadaş yok, bunun kalıcısı yok.
Hiç mutlu olamadım ki ben..
Yada şöyle anlatayım hiç farkına varamadım ki yaşamın..
Geçenlerde eve giderken zıpzıpta konuşan iki çocuğun dialogunu aktaracağım.

-merhaba.
+merhaba?
-şeyyy, biz buraya tatil için geldik. Ama benim burada arkadaşım yok. Acaba arkadaş olabilir miyiz?
+tamam, olabiliriz.

Bu dialogu duyduğum anda adımlarımı yavaşlattım, ve izlemeye başladım. Zıpzıpta süreleri doldu ve ikisi de indiler. Sonra ikisi de ailelerine haber verip ayrı bir masaya oturdular.

Mutluluk, bazen basit bir soruda yatabiliyor. Ve hepimiz çoğu zaman o soruyu kaçırabiliyoruz.
buz gibi havada bağda olmak mesela mutluluk etraftan gelen ahır kokusuyla karisik artezyen sesini duymak sonra usuyerek gittigin mavi demir kapilo evi anneannemin acmasi nede kaldimiz diye soylenmesi mutluluk...

sonra geside cocuklugumun en guzel zamanlari balkonda ceketle oturdugumuz mevsimlerin daha normal oldugu zamanlar merveyle bes taslarj halinin altina sakladigimiz en masum anlar cok ozluyorum...
"özgürlüktür mutluluk, deli dolu sevebilmektir".
Sevdiğim, ve sevdiğimle sevdiğimiz 3 muhteşem varlıkla BEYAZ kumlu bir sahilde, dibi görünen bir suda çocuklar gibi oynuyoruz. işte bu.
Yasadiktan sonra manen - madden pansuman gerektirmeyenlerdir.
görsel
görsel
Onun sevgi ve tutku dolu gözleriyle sana gülümsemesiyle ve hep yanımda ol dediği andaki içinizde yükselip de sığamayan duygu seli.hiç yaşamadım ama düşünüyorum da kesinlikle bu olsa gerek diyorum.
o tutkulu harika kokusu, hımffs.. aşk meşk yazacağım sandınız değil mi? yoo dostum yo, tabiki (bkz: pringles)
hayatındaki her şey boktan giderken para kazanma konusunda iyi olduğunu kendine ve etrafındakilere kanıtladığın an o an 4 dk sürüyo ama iyi hissettiriyor.
güdüleri doyuma ulaştırıp bundan haz alıp mutlu olmaktır.
sevdigin insanla birlikte sorunsuzca yasamaktir. Para pul ve saglik sorunu cekmemektir. Basit dusunmektir, ama gercektende dusunebilmektir. Dunyanin isleyisini ve insanlari anlayip yaraticinin olup olmamasi hakkinda kendi icinde firtinalar dondurmektir mutluluk. Cunku sonuca ulasilir. Kotu zamanlarda sevdiginle birlikte aglayabilmektir mutluluk. Yada bir daha gelmeyecek o gunleri yasayip sizinle ayni kafada olan insanlarin hala var oldugunu ve su an ne yaptiklarini merak etmektir mutluluk. Sonun sonudur mutluluk ilkin baslangici oldugu gibi.
böyle hayatının dibindesin sanki başarısızlıkların,hayal kırıkların her şey üst üste gelmiş diyorsun ki yoluna girecek mi acaba ? nerde hatalar yapıyorum? mesela bir defter tutuyorsun içini dökmek için bitmek üzere her gün yazdıkların bir öncekinden daha umutsuz,tek başına bir evde saatlerce oturuyorsun,ağlıyorsun,sigara içiyorsu bunun yanında insanlara güvenin kalmamış,kendini inanılmaz yetersiz hissediyorsun tam bu zamanlarda belkide hayatını değiştirecek eskiden çok istediğin ama sürekli isteklerinin olmamasına alıştığından dolayı öyle umutsuz baştan savma başvurduğun yüksek lisans başvurun kabul oluyor hemde mülakattan iyi bir puan almışsın işte mutluluk bugün bu sözlük ! benim yeniden kendime gelmem evet toparlan artık deme günüm teşekkürler allahım,rabbim,tanrım...
Orta şekerli bir kahve eşliğinde güzel kalpli tatliş bir insanla sohbet etmek.
Annemin gülümsemesi.
görsel
Stitch ler ölmesin.
Mutluluk beyindeki kimyasal süreçlerden ibarettir.
görsel
Direkt resmini koyacağım.