bugün

senin ve benim beraber olduğumuz bir dünya sevgilim mutlu olmak..

mutluluk sensin..
bazen bir gülümsemedir.
mutsuzluğu iyi (doğru) değerlendirme durumudur.
şu sıralar dünya'yı mahveden sistem yüzünden.kafanın güzellik derecesinde aranmakta olan şeydir. Daimi rastlayanı var mıdır? bilinmez.
Sevgine karşılık bulmaktır.
Bazen bir çanta dolusu jelibon yemektir.
biri mutluluk mu dedi o neymiş la? bilenler lütfen bize de açıklasın.
göbeğini açıp boynunu ona çevirdikten sonra, attığı tekmeleri gözlerinle bile farkedebilmen..
Çişini tutup son anda işemektir.
şu tatlılığa bakmaktır kimi zaman. görsel
kendine yalanlar söylememektir.
Beklememeyi ve sabretmeyi öğrenmektir.
Geçmişi unutmakla yakalanır.
masumiyet müzesi kitabında, orhan pamuk şöyle izah etmiştir mutluluğu: "['mutluluk']zamanın durduğu, her şeyin sonsuza kadar aynı kalacağı duygusuydu bu. bu duygunun hemen yanında korunma, süreklilik ve evde olma hazzı vardı. bir başka yanında,dünyanın ve âlemin basit ve iyi olduğuna dair yüreğimi hafifleten bir inanç, daha süslü kelimelerle söylersem, bir dünya görüşü vardı."

Bazen mutluluk onun gülümsemesidir.
Hiçbir şey istemeyip elde olanlarla yetinmektir.

"ben mutluluk istiyorum." diyen insanlar mutlu olamaz.
Çünkü ego iddia karisimi bir cümledir.
bilmediğin her gerçek mutluluktur, cehalet mutluluktur.
http://www.youtube.com/watch?v=1rCtnTXo3SE

uçmaktır kimilerine göre.
beklesek gelir mi, ulaşmaya çalışsak yakalayabilir miyiz diye düşündüren duygu.

ama güzel bir şey gibi görünüyor.
farklı durumların, ayri olayların ortak paydasi olan duygu. nefret ettiğiniz birini öldürmek de mutluluk verebilirken, bir dilenciye para vermek de mutlu edebilir. mutlu birini görünce mutlu olabilirken, mutsuz birini gorunce de mutlu oluruz. hakli mutluluklar, haksiz mutluluklar vardır. mutlu olmak istersen mutlu olursun, istediğin an mutlu olmaya baslarsin, nefes aldigini fark edersin. mutlu olabilmek için bahaneler ararsan, "ondan, bundan, şundan, çok mutlu olurum" diyorsan emin ol, o, bu, su daima uzaktadır ve asla yakalayamazsın, ulasamazsin. mutlu olabilmeyi isteyecek kadar düşündüysen mutlu olmaya baslamissindir. mutlu olamiyorsan, nefes aldiginin farkinda bile değilsen, kaç km yurudugunun farkinda değilsen zaten asla mutlu olamazsin. mutluluk senin kalbine yerleştirilip gonderildin sen. asla kaybettigin birşey değil.
şu sıralar anlık/kısa süreli olarak yaşadığım duygu durumu.* ne zaman uzun süreli mutluluklar yaşayacağım hiç bilemiyorum.
Vücudun ürettiği dopamin, serotonin, noradrenalin endorphin, oxytocin ve phenylethylamine gibi mutluluk hormonlarının en üst düzeyde olduğunda oluşan bi duygudur. Bu hormonların insana uyuşturucunun verdiği duyguyu bire bir yaşattığı için, 'endojen uyuşturucuları' diye de adlandırılıyorlar.
''sevgili tanrım kucaklaşmayı sen mi buldun, çok güzel bir şey.. '' kucaklaşmak mutluluk belki de..
bazen hissettiğini sandığın duygudur.

verilmesi kadar alınması da mutlu eder.
Bi' kafami dinleyebilsem ulasacagim mertebe ama nerdee.
aşkın beslediği duygudur.