bugün

- paralı, yakışıklı ve sadık bir erkek,
- arada bir susmayı bilen güzel, seksi ve zeki kadın,
- sınıf birincisi, terbiye anıtı, sağlıklı bir çift çocuk,
- anlayışlı, her daim yardıma hazır, sevgi dolu, mutfakları her daim mis gibi yemek kokulu aile büyükleri,

özetle; ütopyadır.
1. aşk.
2. ten uyumu.
3. saygı.
aşk insanların başına sık gelen bir olgu değil. ya bir kez yada birkaç kez yaşanabiliyor. evlenilen insana aşık olmak ve onun da size aşık olması çok önemli. aşık olduğunuz kişinin sizi rahatsız eden özelliklerini görmezden gelebiliyorsunuz.
evlilik demek düzenli, sağlıklı cinsel yaşam demek aynı zamanda. teninde, kokusunda kaybolmadığınız insanla ömrünüzün sonuna kadar sevişemezsiniz. o yüzden ten uyumu şart.
herşeyden önce evleneceğiniz kişinin kendine saygılı olması gerekir. kendine saygı duymayan insan hiçkimseye karşı saygılı olamaz.evlilikte tarafların birbirlerini dengelemeleri, empati kurmaları, ve birbirlerinin alışkanlıklarına, görüşlerine saygılı olmaları gerekir. böyle devam eden bir evlilik uzun soluklu ve mutlu devam eder.
mutluluğa dair mümkün olduğunca az şey bilmektir.
saygı anlayış ve empati.
karşılıklı saygı-sevgi, empati ve anlayış.
mutlu evlilik yoktur. Mutlu evlilik olmaz. illaki bir süre sonra sorunlar başlar
arkadaşlığın çok uzun yıllar sürmemesinin sırrı/#13413043 *
hiç şüphesiz paradır.

bir insanı Deliler gibi seversiniz. Onun için yapamayacağınız bir şeyin olmadığını, yeter ki sizin evlilik teklifinize evet demesini istediğinizi belirtirsiniz.

Kızın size cevabı, zengin olan "babasının verdiği hayatı verebilir misin?"dir.
seks. sağlam pompa evliliğin harcıdır.
az ye çok para harca.
aşk tır. gerisi faso fiso.
Erkeğin anlayışlı olması kadınında az ağırbaşlı uysal olmasıdır bence.
Birbirini seven iki eş

Yeterli para

Çocuk

(Annemle babam in sirri bu işte arkadaşlar).
Ben de copy paste yapicam inşallah
Aşk olmayandır.
mutlu bi evlilik iyi bir arkadaşlıktan geçer.
Aşk biter dostluk kalır, bakın 70 yaşındaki evli çiftlere, onlar artık aşıktan öte en iyi birer dosttur birbirlerine.
Birbirine güvenen,aynı zaman da birbirinin güvenini boşa çıkartmayan ve birbirine saygısını asla yitirmeyen bir çift aşık insan.
Bir de bu insanlar birbirlerini dinlemeyi, alttan almayı ve yakıp yıkmadan tartışmayı becerebiliyorsa o evlilikten hayır gelir işte.
Aşk her zaman yetmez..icinde aşk da bulunmali tabi ki ama evlilik te her zaman mantikli davranilmasi gerektigini dusunuyorum. duygularla haraket edersen sonu husran olur..
Saygı, sevgi, birlik, eşitlik ve güvendir.
Çılgın olmak ve ilişkiye aileleri karıştırmamak, zar zor kazanılan paraları çar çur etmemek, çok sevilen eşe sadık kalmaktır.
evli abilerimizin vereceği sırlardır.

"evlenmeyin sakın" diyenleri duyar gibiyim, ne yapalım evlenelim mi?
Evlenmelik bir bey ile evlenmektir.
kadınların erkeklerden istediği gavat ve geniş olmaları,

erkeklerin kadınlardan istediği iffetli, hayalı ve ahlaklı olmaları.
sabırdır.
karşılıklı anlayış.
anlayışlı ol birader zarar görmezsin.
Evliliği bilmem ama götü boklu kardeşime sorduğumda hesap sorup durmuyorum ama oda hesap sorulacak bir şey yapmıyor demişti. Gözlerim doldu balkonda ağladım...