bugün

Keşke bunun gibi dangalaklar i da ülkeden surseydi.
görsel
Büyük insan.
bahsi geçen ulusunki de dahil olmak üzere, tarihin görüp görebileceği en gaddar ve insanlıktan nasibini almamış ülke liderlerinin birleşip bir ulusun fişini çekilmek üzere olduğu bir dönemde, hiç mecbur olmadığı halde doğru bildiği gerçekleri anlatarak bir milleti uyandırmayı borç bildiğinden, hiç mecbur olmadığı halde gaddarlığa ve sömürüye karşı bir milletin gösterdiği tarihin en büyük başarılı direnişine önayak olduğundan, hiç mecbur olmadığı halde özgürlüğüne yeni kavuşturduğu milletin artık insanca bir yaşam sürebilmesi için gerekli gördüğü kararları kendi iradesiyle verebilmesini sağlayıp, asırlardır zorbalıkla beslenen ağaların ve yancılarının ekmeğini elinden aldığından, hiç mecbur olmadığı halde medeni yaşamın ve kalkınmanın nasıl sürdürülebileceği yönündeki görüşlerini her fırsatta sözlü ve yazılı olarak beyan edip gelecek nesillere yol gösterdiğinden ötürü, o dönemin zorbalarının günümüze varan uzantıları tarafından binbir türlü yönlendirme oyunlarıyla ve yıllardır bıkmak usanmak bilmeden yürütülen karalama kampanyalarıyla, fikirleri ve insanca yaşamın kılavuzu niteliğindeki tavsiyeleri örtbas edilmeye çalışılandır. bugün hala insanca bir yaşam sürmek isteyenlerin ise mecbur olduğu yegane şey nedir derseniz, o fikirleri okumak ve tavsiyelerini en azından bir dinlemek.
görsel
Mustafa kemal kötü siyasetçi değildir, savaşta kazandığını kaybeden biri hiç değildir.

Savaşta kazandığını kaybeden başka biridir. Bilmeyenler araştırıversin. (bkz: teselya savaşı)
okulda öğretilen atatürk'ü hiç sevmemiştim. tabi yaşadığım şehrin ve çevrenin etkisi de vardı. sonra büyüdüm , kendim araştırdım ve zaman içinde değerini anladığım büyük lider.
Sevmeyenlerini siklemediğim onlardan her zaman onlarca adım önde olan adam. Nur içinde yatsın milletimize hizmeti büyüktü.
Sevilip sevilmemesinden ziyade anlaşılıp anlaşılamamasının çok daha önemli olduğu, türk tarihinin gördüğü en büyük liderlerden biri.
Bugünlerde değerini pek bilemediğimiz güzel ülkemizin kurucusudur.
"kanını taşıyandan başkasına inanma" diyerek üstün türk ırkına büyük mesaj veren oğuz beyimiz.

kendisini inceden solcu gibi göstermeye çalışan hokkabazlar var.

oğuz beyimiz hayatta olsaydı bunların anasını avradını. anladınız siz onu.
görsel
bazı şerefsizlere ne yapmışsa halen acısını hissettirendir.
(bkz: lawrence)
seveni ve sevmeyeniyle sol frameden inmeyen kişidir.
yazması beş saniye süren, anlaşılması asırlar alacak başkomutan ve devlet adamıdır.
Hayatı boyunca milletinin bağımsızlığı için çabalamış ulu önderimizdir. Kimileri gibi halkı sen kürtsün, sen alevisin, sen bilmemnesin diyerek ayrıştırmamış; aksine bununla savaşmıştır. Kendini türk hisseden herkesi kucaklamıştır; ister osmanlıcı olsun ister ingiliz mandacısı. Sırf bu büyüklüğü için bile saygı duyulmayı fazlasıyla hak etmektedir lakin bakıyorum da tek dertleri atamızın özel hayatı.
Yok annesi şöyleymiş; o kadının doğurduğu insan sayesinde özgür bir şekilde türk'üm ben diyorsun, bunu unutma.
Yok alkolikmiş; olabilir, sana mı zararı, sana giren çıkan ne?
Manevi kızıyla münasebeti varmış, tek gerçek kaynak gösteremeyeceğiniz bir konu hakkında bu kadar büyük iftiralar atamazsınız, atsanız da yemezler.
Osmanlı'nın çöküş zamanında bu millete güneş gibi doğmuştur, milli benliğimizi başımız dik yaşamamızı sağlamıştır.
Karalayamazsınız.
Bugün bile kendisinden korkulan ve türlü iftiralar atılan ulu önder, büyük türk. Yaşa Mustafa kemal paşa yaşa!
görsel
Ölümsüz...
kendisinin müslüman olduğunu sanmıyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=WxkZz3RdA2M

http://www.youtube.com/watch?v=jJJ6YiTg3Zg

http://www.youtube.com/watch?v=5AwnS_I5_T0

ancak bu sadece kendisini bağlar, Rabb'in huzurunda hesabını kendi verecek nitekim. ben kurduğu ülkenin özgürlüğünden ötürü, bize böylesine medeni bir miras bıraktığı için oldukça minnettarım. kemalist değilim ama mustafa kemal'e hakareti anca bok böcekleri yapar.
görsel
görsel
normalde hiç ağlayan biri değilimdir. merak ettiğimden youtube'da birkaç ülkenin ulusal marşını dinliyorum. önerilenlerde bizimki de çıktı , e dinlemessek olmaz tabi. marşımız çalarken arka planda atamın resmi ve ardından anıtkabir gözüktü. gözlerimden istemsizce yaşlar süzüldü. ne büyük adammışsın sen.
görsel
olmasın da zaten. kendisinin zekasına ters düşen bir hareket olurdu. kimisi de meşhur balıkesir hutbesinden dem vurur zağanos camii miydi neydi. müslüman olsa da olmasa da benim için hiç farketmez sonuçta hepimiz doğup büyüdüğümüz bu kültürde bir zamanlar müslümandık halen bile aynı kültürün etkisindeyiz islam düşmanı değilim ama aklını kullanıp din gibi saçma bir şeye gerek olmadığını bulan insanlar her türlü öndedir.

adamın hasıdır.
bir gezisinde atatürk, sakallı bir şıh görür.
yanındaki valiye sorar; bu kim der.
vali: ''efendim bu adam şıh'' der.
sonra mustafa kemal atatürk şıh ın yanına gider ve şöyle der: kişideki iman ve bir sakal boyu asla bir olmaz. bu sakallarını en azından peygamber efendimiz(s.a.v.)in olduğu kadar kısalt.
şıh ise peki der.
sonra aradan zaman geçer ve mustafa kemal paşa valiyi arar ve o şıhın son durumunu sorar. fakat vali ''efendim kendisi hiç kimseye sakallarına dokunmasına izin vermedi ve sakallarında milim kısalma yok'' cevabını alır.
ama birkaç gün sonra o şıh hazretleri mustafa kemal paşa'yı ziyarete gelir ve sinek kaydı bir şekilde traş olmuş biçimde.
sonra vali mustafa kemal paşa'ya sorarki ''ama efendim nasıl olur bu adam hiç kimseye sakallarını dokundurmazdı''
mustafa kemal paşa ise şu cevabı verir ''kendisini amasya valisi olarak tayin ettim''

sonra şıha ise şöyle der: imanın ölçüsü ile sakalın ölçüsünün bir olmadığını anlamana sevindim. valilik meselesine gelince ''bugün bunu anlayıp sakalından vazgeçen yarın başka bir şey için vatanından vazgeçer.
Bu insan selinin sebebi sevgi selidir hanımlar beyler!
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar