bugün

gerçekleri söylemekten korkmayınız (m.kamal)
kimse de atatürk sevgimize karışamaz efenim. biz o şapka dediklerinizle harf devrimiyle atatürk'ü sevdik işte budur dediklerimizdir!
onun kurduğu ülke de yaşıyor diyecek bazı kemalistler . sizene kimse kimseyi sevmek zorunda değil saygı başka birşeydir sevgi başka siz bu iki kelimeyi fazlaca karıştırıyorsunuz. kimsenin buna bir laf etmeye hakkı yok. kimse atatürkü sevmek zorunda değil ister küfredin isterse şiddet uygulayın sevmeyen insanlara zaten bu düşünce de olan insanlara da bu davranışlar yakışır.
Humanistletin öldürmek işkence etmek ve becermek istediği insanlardır.
Anne babaları humanistlerin küfürlerine hedef olur.
Humanistler onlara insan bile demez.
En az Ataturku sevenler kadar normal ınsanlardır.
anadolunun çoğunluğunu oluşturur. bu bir gerçektir. şimdi çıkıp diyecekler onlar milli mücadelede onun yanında saf aldılar diye. onlar saf almadı. onlar çocukları için dini için bu vatanı için savaşa katıldı. devlet meseleleri onlar için önemli değildi. bir de o olmasaydı baban kim bilmezdin muhabbeti var. bu da güya vatanını seven kemoşların millete ettiği en büyük küfürlerdendir. bu millet hiç bir zaman ırzına kimseyi geçirmedi. bu millet hiç bir zaman esaret altında yaşamadı. bir de tarih bilmeyen kemoşlar var. hala ülkeyi kurtardı şükretmek zorundasın diye dolaşırlar. onlar bilmezlerki istanbul hükümetiyle adını duyurup sonraki görüşmelerde osmanlıyla aynı masada istememişlerdir. son anına kadar emperyalizme karşı olan osmanlıyı masada yok sayıp içi doldurulmuş tarih kitaplarıyla koruma kanunlarıyla birini sevdirmek zorunda değilsiniz. sevilmek istiyorsan halkını, milletini istiklal mahkemesinde astırmayacaktın !
paralel tarih yazıcıların yaptığı iftirlardır efneim idtanbul hükümeti yok bilmem ne yok şu yok bu deyip duruyorlardır.. ışık evlerinde öğrnediklerini gerçek sanır kimileri ...
Kimi sevip kimi sevmemek hususunda kimsenin ahkam kesemeyecegi insanlardir.
Saygi duymak konusunda da benzer sekilde.
Turkiye Cumhuriyetinin kurulusu, 1. dunya savasinda ve kurtulus savasinda bu kadar emek veren ve idealleri ugruna mucadele eden bir insani sevmemek icin kendince hakli sebepleri oldugunu dusunmekten baska elden bir sey gelmez.
atatürk'ü dedesinden dinlemiştir. "ben de gördüm, kırmızı atı vardı." cümlesindeki kırmızı at sözünü çocukken gerçekten kırmızı bir at olarak düşünüp o karizmatik adama hayranlık duymuş, büyüdükçe atının rengini haksız yere döktüğü kanlardan aldığını anlamış insandır.
Büyük bir çoğunluğu yobazlardan oluşan topluluktur. Kıyısında köşesinde yanlış bilgilendirilen masum insanlarda vardır.
ataturk doneminde ''hürriyet ve itilafcılar'', bugun ise ''akp'liler''dir.
birinin sevilip sevilmemesini kuş kadar bile beyni olan bir insan önemsemez . ona buna saldıranlar haberleri olmadam küçücük dogmatik dünyalarında esir kalmışlar . normalde bir insanın sevilip sevilmemesini yargılayanlara gülünür .
atatürk'ü sevmeyi sadece kemalistlere has sanan dal yarak sürüsü angutları bize göstermiştir.

-kemalist faşistler hüloooğ
-istiklal mahkemelerinde baskıcı kemalist rejim insanları astırdı zaaaaa xd

bre dalyarak. rejim tamamen değişmiş, yepyeni bir toplum doğmuş. bütün anadolu insanının yeni sistemi pat diye kabul etmesini nasıl bekliyorsun? arada çatlak sesler çıkar ve sen bu çatlak sesleri yeni rejimini yayına oturtmak adına susturmak zorundasın. napacaktı evinde besleyecek miydi?

zaten iki kitap okuyan insan atatürk'ü anlar. ''araştırdım atatürk'ün gerçek yüzünü gördüm'' diyen ya art niyetli bir orospu çocuğudur ya da beyni arap bozmaları tarafından yıkanmış bir zavallıdır.

ve evet sevmesen bile en azından saygı duymak zorundasın. köpek gibi.

edit: ha bu arada. ben kemalist değilim ama atatürk'ü seviyorum ve saygı duyuyorum. çünkü bu millet onun hakkını ödeyemez. iki kitap okusan bunu anlarsın evlat.
Ülkemiz dışındaki çoğu ülkelerde ( arap ülkeleri dışında ) Atatürk çok sevilir düşman dediğimiz Çinde bile ataturk ders kitaplarina konulurken gel gör kı bizim ülkemizde atamızın mirası gençlik kokuşmuş beyinler tarafından yonlendırılıp Atatürk hakkında ileri geri yobazlık içinde konusturuluyor sevmiyorum diyor neden dıyınce alımlerı astırdı gibi saçma sapan aslı olmayan kı o asılanların şarlatandan başka bısey olmadığı barizken bu kokuşmuş beyinlerin ışığında boş ve yobaz bir nesil yetişiyor ülkemizin geleceği karanlıktır, ataturku sevmeyen insanlar için ilk olarak insan kelimesini gözden gecirmek gerekir.
Sevmeyebilirsin ama saygı duyacaksın. denilesi insanlardır.
sevmenin ne olduğunu öğrenip anlayamamış salak insan sözüdür. kimse kimseyi sevmek zorunda değil. ama saygı dersen başkaaaa! HZ muhammedi de sevmeyebilirsin, atatürkü de. ama eşşek gibi saygı duyacaksın...
Milli birlik, vatan bütünlüğü ve sevgisi olgusu gelişmemiş insanlardır, yobazdır birazda kendileri. Çağdaşlığa adalete hakka hukukada saygı göstermezler. Ölsünler lan bunlar.
Lan sevmiyorsanız söyleyin be ne yaptıda sevmiyorsunuz? içki mi içti bize ne o Allah ile kendi arasında, kız mı becerdi gene bize ne?
Ben kemalist değilim aksine milli görüşçüyüm. Sevilmeyecek bir tarafı yok ki.
Kimlerin sevmediği de çok belli aslında, türk olmayan teröristler, onların destekçileri, ve saltanatı çok güzel bir yönetim şekli sanan cahillerdir atatürk e saygı duymayanlar.

inanın ki bu ülkede şeriatı hakkıyla uygulayabilecek insan sayısı 1 elin parmakşarını geçmez.
Bakın örnek ülkemizi yönetenler, hangi lider erbakan hariç bu halkı soymadı, kendi sülalesini zengin etmedi. Yanıt belli. Bir de bu yöneticilerin padişah olduğunu hayal edin. Ülkemizde özgürlük ve hoşgörünün zerresi kalmaz.

Bu ülke için en iyi yönetim şeklini getirdi atatürk.
Bakın örnek ülkemizi yönetenler, hangi lider erbakan hariç bu halkı soymadı, kendi sülalesini zengin etmedi. Yanıt belli. Bir de bu yöneticilerin padişah olduğunu hayal edin. Ülkemizde özgürlük ve hoşgörünün zerresi kalmaz.

Bu ülke için en iyi yönetim şeklini getirdi atatürk.
normaldir. sevmemek doğaldır ama hayvanlar bile birbirine saygılıyken böyle önemli birine, vefat etmiş birine saygı göstermeyenlere ne demeli.
Atatürkü yanlış tanıyan insanlardır . Evet , Atatürk bazı şeyleri mecburen yaptı ama asla kasıtlı yapmadı . diğer arkadaşlarında dediği gibi herkesin sevme mecburiyetide yoktur .
amlarına koyayım ben çok ayıp ediyorlar insanıdır.

bilader yapmayın lan doksan senedir herkes yanlış anladı da bi kemalikler mi doğrusunu tanıyor.
memleketi vahdettin in kurtardığını sanan, atatürkün sadece ankarada yatıp karıyla kızla para yediğini söyleyen ve "atatürk zaten müslüman değildi" diye bir iddia ortaya atmış insanların dini inancına göre insanları yargılayan fakat o zaman ki gelişimin türkiyenin en büyük devrimi oldugundan haberi olmayan yobaz beyanıdır.
güncel Önemli Başlıklar