bugün

erdogan vs ataturk diye bir konu acilamaz zaten; dünyanın en saygın öğretmeni, askeri, devlet adamına, şu topraklarda onun sayesinde yaşayabildiğiniz adama büyük saygısızlık yapmış olursunuz. (bkz: türkiye'yi kuran adam vs ülkeyi siken ad[am])
birine diktatör deyince cahil, diğerine diktatör deyince aydın sayılıyorsunuz.
birinin zamanında işgal altında olan topraklarımız düşmandan temizlenmiş, diğerinin zamanında yeni topraklarımız işgal olmuş* ve askerlerimizin başına çuval geçirilmiştir.
Akp nin sattığı şeylerin temelini atatürk kurmuştur. Rte de öyle bir savaştan çıksın da sonra karşılaştıralım.
Trolls was here.
icraat dediginiz hazır kurulmuş bir ulkede yol
yapmaksa haklisiniz rte alir. degeriniz
maddiyatsa yine rte alir. hak ozgurluk onur seref
derseniz oyum ataturke olur
Biri deisttir diğeri hırsız müslüman.
Din denen saçmalığa inanmadığı için elbette ki atatürk alır.
Türkiye'nin kurucusu olan mustafa kemal Atatürk ile, bu ülkede 12 yıl bilfiil başbakanlık yapmış recep tayyip erdoğan'nın karşılaştırılması durumudur.
atatürk öleli 76 sene olmuş. hala kalplerde. tayyip ölsün en fazla 76 saati var.

(bkz: atatürk knocked out tayyip)
(bkz: iki ucu boklu değnek)
gereksiz versustur. * *
ilkinin harflerinin yerlerini değişince ter, ikincinin harflerinin yerini değişince amk diye okunan iki şahsiyetin kısaltması. Ter çalışmayı çağrıştırır.
(bkz: alın teri)
biri ulu önder, sevgili lider, efsane başkan.
diğeri selanikli.
(bkz: ülkeyi kuran adam)
(bkz: ülkeyi satan adam)
fark burada.
Biri hayatta diğeri ölü.
Utandıran versustur.
ikisi de attan düşmüştür. fark; kemal attan düştüğü için gazi ünvanı aldı, tayyip'e bişey yok..
birinin doğduğundan beri soyadı vardır. diğeri inkılap sonrası soyadı sahibi olmuştur.

(bkz: soyadı kanunu)

işte bunlar hep bilgi.

saçma versustur. azıcık mantıklı şeyler yapın.
karşılaştırmak gibi olmasın ama,

Atatürk'ün kolibası

görsel
bu da şimdiki hali: görsel

tayyip erdoğan'ın ak saray'ı

görsel

kimsede atatürk'ün mütevaziliğini aramıyorum ama, bu adam cumhurbaşkanıysa öteki de türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanıdır.

görgü azizim görgü.

bir de millet sevgisi lazım. vatan sevgisi...

bu kolibanın hikayesini isterseniz onu ekleyeyim, ağaç sevgisi farkını da görün...

Yıl 1926... Gazi, Orman Çiftliği projesi üzerinde çalışıyor. Bir akşam işi erken bitiyor; “Hadi etrafta biraz dolaşalım” diyorlar. Yürüyüş sırasında Söğütözü’nü keşfediyorlar. Çorak kentin ortasında yeşermiş bir söğüt ormanı bulmak, Gazi’yi sevindiriyor.
Ağaçlar arasında gezerken Rumeli şivesiyle “Şu söğütlerin içinde küçücük bir ‘kolibam’ olsaydı” diyor. Yanındakiler; “Bundan kolay ne var Paşam, iki günde yaparız” diyorlar. “Yahu çocuklar” diyor Gazi, “burada küçücük bir koliba yapabilmek için kaç söğüt sökmemiz lazım biliyor musunuz? Ben böyle bir cinayeti işleyemem...”
Ziraat Mektebi hocalarından biri lafa giriyor:
“Paşam... Söğüt uysal ve barışçı bir ağaçtır. Kolay yeşerir, kolay büyür. Buradan sökeceğimiz söğütleri başka bir yere dikeriz, sularız, gübreleriz, bir-iki ay içinde tutar bu ağaçlar... Bu benim işim zaten.”
Gazi bir süre düşünüyor:
“Hocam” diyor, “bu işleme güveniyorsanız, ben de isterim bu denemeyi. Bir şartla: Eğer söğütleri bizzat ben sökersem ve öte yerlere bizzat ben dikersem olabilir bu iş.”

bu vatanın tek ağacına kurban olurdu o. siz hala soy sop araştırın. bakmanız gereken yer yürektir yürek!!!

şimdi bsgçk

sevgiler...
atam her türlü, havada karada denizde uzayda alır.
iki Türk büyüğünun karşılaştırması.

Biri öldü, allah diğerini eksik etmesin basimizdan.
hakkında tam tamına 49 sayfa, benim entry'mle beraber 1221 entry girilen versus.

bak mesela;

(bkz: ferrari vs tofaş) başlığında toplam 2 entry var.
(bkz: ezel vs adanalı) başlığında 8 tane.
(bkz: necati şaşmaz vs al pacino) başlığında 5 tane.
(bkz: sabri sarığolu vs messi) başlığında ise 4 tane.

peki neden bu başlıkta 1221 entry var ulan? işte ne kadar troll bir millet olduğumuzun göstergesi aslında bu. sen tut ulu önder ile aynı orantıda düşük bir bireyi kıyasla, üstüne üstlük de 1221 entry gir, tartış, savun falan. insan gerçekten hayret ediyor.
cok basit bi kıyaslama yapalım kendimizce.hem bu ikiside fani.(bazılarına mustafa kamal fani değil ya)
bu isimlerden mustafa kemal islam hilafetini kaldıran bir insandır.suanda islam dünyasının yasadıgı tüm sorunlarda dolaylı katkısı vardır.islam dünyasını bassız bırakmıstır.

2. isim RTE ye gelirsek oda bu bassız kalmıs islam aleminin yeni sözcüsü olmaya calısan neo-osmanlı hayalini bizlerle paylasan bassız kalmıs islamı iranın savunuculugundan kurtaramaya calısan bir fanidir.
biri kuul ve asildir; görsel

diğeri kuul olmaya çalışan sefildir; görsel
(bkz: kapatilmasi gereken basliklar).

bazen bir bakiniz her seyi anlatir.