bugün

musallat'ın devam filmi. kasım'da vizyonda. resmi facebook sayfası:
http://www.facebook.com/p...t-2-lanet/222365177796873
teaser'ı yayında: http://www.youtube.com/watch?v=90djpbpthuc
pörtlek gözlü içine bişeyler kaçmış insanlar, çığlık ve bööööeeerrrrraaaghhhh efektiyle korkutmaya çalışan serinin ikinci filmi. yapma arkadaşım valla sinemada falan izlenmez bu film, orta kulak çöküntüsü geçirir insan.
ilk filmle bir bağlantısı olmadığı halde bu filme 2 diyerekten ne yapmaya çalıştıklarını anlamak mümkün gibi gözükmüyor. Saç yemek gibi ecinliler dünyasının altın kurallarını, küçük bebekleri, çıldıran insanları, çaput çul içindeki izbelerde hilkat garibesi gibi uyuyan tipleri perdeye taşıyarak bizleri s.çırtmaya çalışacak film. Bir exorcist değil yine de.
2 aralıkta gösterime girecek film. fragmanında büyünün yasaklanmasıyla ilgili olan surelere yer vermişler, selâ okunuyor, dualar okunuyor.. seyrederken değil de sinemadan çıktığımda hava karanlıksa işte o zaman korkarım herhalde. hoş birincisini seyretmedim, hiçbir fikrim yok filmle ilgili ama fragmanından etkilendim gidesim geldi.
buldum buldum:

--spoiler--
filmin konusu:
çok anlatılan, gerçek bir hikayeden yola çıkılarak çekilen "musallat 2: lanet" yine birinci film gibi psikolojik bir korku... insanın 2 yaşından öncesini hatırlayamaması ve o yılların karanlığı üzerine bir film. elif (türkü turan) filmde kapkaranlık geçmişinle yüzleşmek zorunda kalan bir öğretmeni canlandırıyor. ve yaşadığı tüm sorunların aslında geçmişindeki büyük bir hatadan kaynaklandığını öğreniyor. bu büyük hata ise yanlış zamanda ve yerde yapılan, korkunç ve çözülmesi mümkün olmayan bir büyü..
--spoiler--

bu da tam fragmanı: http://www.vidivodo.com/6...usallat-2-_-film-fragmani
ilk filmin referansıyla mutlaka izlenmesi gereken film. ilgi eksikliği yaşayanların her zamanki gibi çocukça tavırlarla 'çok güldüm' diye eleştireceği filmdir.
Bu tarz malların ilk filmde grup halinde korkudan ayağa fırladığını bu gözler gördü. Çıkışta hala 'çok güldüm' diyorlardı.
Merakla bekliyoruz.

nefrit: berbat berbat berbat! bir insan nasıl hem daha tecrübeliyken, hem daha uzun bir hazırlıkla ilkine göre daha kötü bir film çekmeyi başarabilir? sakın yukarıda yazdıklarıma bakıp filme gitmeyin. büyük hayal kırıklığı.
fragmanı izledim. aklıma gelen tek şey o kızla sevişmek oldu. güzel kız.
ankara daki bilboardların yarısında bu filmin reklamı var. ulan bari beytepe kampüsüne koymasaydınız.
Türk korku filmlerinden bir halt olmayacağını belirtiyor.
beğenilmeyince devamı çekilen türk filmlerinden biridir.
bu tarz filmleri cin çağırdıktan sonra yapmanızı şiddetle tavsiye ederim!*
Ankarada metro ve ankaray duraklarında Fragmanı oynayan film. Gece gece metroya binmeye korkar olduk.
(bkz: türkü turan)
ilk film , birçok kişi eleştirsede türkiye nin en iyi gerilim filmi idi.
bu onun üzerine birşeyler koyabilirse daha da iyi olur.
musallat 1 güzeldi, serinin 2. filminin fragmanı gördüm 30. saniyede dedim bu film ne zaman cıkacak acayip heyacanla bekliyorum la, kara dedeler gibi olmaz inş. bildiğin sır kapası ya.
sadece türkü turan'ı izlemek için gideceğim film. Türkü'nün olması her şey için yeter.
(bkz: Türkü Turan)
bugün vizyona girmiş. izlemek için yürek lazım.
birinci film görsel açıdan aman aman olmasa da hikaye kurgusu iyiydi lan, merakla bekliyoruz.
gitmeden önce güllü yasin kitabıyla gidilmeli ve akabinde ayetel kürsi dualarını eksiksiksiz bilmeniz gereken filim...
edit: bir yazarın dikkatinden kaçmayıp "güllü yasin diye duamı var demesi üzerine"edit.
birinci filmde insanların başına gelme ihtimali yüksek bir film olduğu için izledim ve korktum. ikinci filmin frangmanını izledim ve açıkça söylemek gerekirse saçma geldi ama yinede korktum. *
ilk yarı itibariyle hayal kırıklığı olan korku filmi.

pertit: ikinci yarı itibaeiyle daha da hayal kırıklığı oldu. ey dostlar, ey sözlükdaşlar! eğer bu yazıyı okuyorsanız şu kardeşinizi dinleyin ve bu filme yaklaşmayın. bakın dikkatinizi çekerim: gitmeyin demiyorum, yaklaşmayın!
bugün seyrettim sinemadan çıktığımda etraf karanlıktı eve gelip duş aldım ve evde kimse yoktu nedense filmin hiç bir sahnesi gözümün önüne gelmedi
Türklerin yaptığı klasik korku filmi. Her filmde dini unsur mu işlenmesi gerekiyor? aşılması gerekilen bir durum.
görsel
set ekibinden birileri çarpılsa da artık bu filmler amacına ulaşsa diye düşünmekteyim.