bugün

Uyumanız ve ertesi gün erken kalkmanız gereken günlerde, sıcacık yatağınızda bile asla uyuyamazken; uyumamanız gerektiği akşam mutfakta uyuyakalmanız.
Dinlenilen şarkının en güzel yerinde ezan okunur.

Genellikle son anda şıkkı değiştirilen soru yanlış çıkar.

Tuvalet kağıdı siz evde tekken biter.

Falan işte. Net
Eğer reenkarne olmak mümkünse murphy benim demek istediğim kurallar bütünüdür efendim. Uzun uzun zaman önce hasta bir şekilde eve kendimi zor atmış,üstümde pijamayla dinlenmek istemiştim.Fakat havar komşular havar, uzun süredir etkilendiğim adamın bir anda görüşmek isteyesi gelir.O da ne normalde düzgün bir cilde sahipken,  alnımda 3.göz gibi sivilcenin çıktığını farkederim.O halsizlikle aceleyle hazırlanıp ciktiktan sonra ince çorap saatime takılır ve kaçar.
Adam yakın arkadaşımdan hoşlandigini söyleyip yardım ister,aralarını yapmaya söz verip tüy dikerim ve kapanış. -mutsuz son/the and.
Nenen ölsün zalım murphy aman..
ne zaman arabayla ana caddeye çıkacak olsam her zaman boş olan caddede kuyruk olur çıkamam.
29 aralık 2016 saat 16.36, murphy yine haklı.

ama suç sende değil tabii.

r.i.p.
Üzerine tez yazabilecek kadar tecrübeye sahibim.
akşam akşam hakkında konuşup başıma çağırmaya hiç niyetim yok. zira musallat oldu mu gitmek bilmeyen yasadır kendisi.

edit: baslığına entry girmem bile kapımı çalmadan evime girme cesaretini verdi. lanet şey geldi yine.
Entropiyi bilmeyince Murphy yasası olur.
Otobüs yolculuğu öncesi kulaklığını yanına almayı unuttuğunda, koltuğunda kulaklık olmaz.

Evet unutmasaydın, firmanın verdiği o kulaklık koltuğunda olurdu.
eğer bir kızı seviyorsan ama açılamıyorsan o da seni seviyordur.

sonra ikiniz de unutursunuz.

fakat sevdiğiniz kıza açılırsanız o da sizi rezil etmek için elinden geleni ardına koymayacaktır.
Büyük bir istekle beklediğiniz şeyler hep siz beklemekten vazgeçtiğiniz zaman gerçekleşir bu hayatın sen bakarken soyunamıyorum deme şeklidir.
Her seferinde aklima kaydetmeye çalıştığım ama her seferinde de bir daha hatirlayamadigim zikkim. Az kültürlü durayim diyorum. Yok! Olmuyor efendim!
Anlamadığınız şey içgüdüsel olarak doğrudur.
En sevdiğim yasası
-altını olan yasayı koyar.
Murphy kanunlarıyla yazılmış bir hayat yaşıyorum resmen.
mahmutbey gişerlerden çıkılır, metris ayrımı geçilir, köprüden önce hasdal sapağına gelmeden yoğun bir trafiğin içerisine girilir. hadi geçmiş olsundur..

bir süre trafiğin akışı gözlemlenir. tüm şeritlerin akış süreleri hesaplanarak, üstüne istişaresi yapılır. ve en uygun şerit tespit edilir. sinyal, direksiyon kıvrımı ve gaz basıncı ile beraber göze kestirilen şeride girilir. fakat bu işte bir terslik vardır.. yarım saat gözlemlediğiniz şerit, bir anda dut yemiş bülbüle döner. sitem edersiniz, küfredersiniz, şansınıza bir güzel söversiniz ama nafiledir. tekrar aynı stratejiyi uygularsınız. uygun zamanın geldiğini hissettiğiniz vakit, göze kestirilen şeride geçiş yaparsınız. ama durum yine hezimet ile sonuçlanmıştır. çünkü; murphy yavşağı ensenizdedir..
O oje illa bozulacak.
Murphy denen arkadaş kimdir bilmiyorum ama bizim toplum bunu ondan çok önce keşfetmiş olmalı ki sakındığın göze çöp batar diye atasözü bile oluşmuş. ..
takip edilme paranoyanızın olması, takip edildiğiniz gerçeğini değiştirmez.
kadercilikle reel politiğin harmanlandığı garip ama acı bir şekilde doğru olan yasalardır.
son zamanlarda tesla'dan sonra en çok popi olan andırgrand hede.
Ozellikle 'vazgectigin sey sana geri gelir' yasasi kesinlikle cogumuzun yasayip gordugu seylerdendir. Bunun disinda diger yasalarina da hayatta genel olarak karsilasiyoruz. KiSACA ABi COK MANTiKLi YA
eşli batak oynarken elinde iki desteden aşağı yukarı aynı sayıda varsa eşinin hep az olan desteden el açması.
osurduğun zaman hemen odaya biri girer
telefonun şarjı az olduğunda elektrikler kesilir.
•Her şey yolunda gidiyor gibi görünüyorsa, senin dünyadan haberin yok.
•Aptalların dahi yapamayacağı şey yoktur, çünkü onlar da kendi çapında birer dahidir.

Hepsi de mantıklı mı olur .