bugün

türk sinemasının mutluluk filmi'yle kazandığı yeni isim. bilkent üniversitesi'nde tiyatro bölümünü bitirdikten sonra amerika'da konservatuar eğitimi görmüş. ilk filminde rolüne o kadar hakimdi ki...
mutluluk filmindeki komando cemal rolundeki oyuncudur.
mungan soyadlı yazar adı.'yüksek topuklar'adlı kitabını okurken durup tekrar tekrar önkapağındaki ismin bi erkeğe ait olduğuna zor ikna olduğum, kadınlığın gen haritasını çizmiş, kadınlardan bu kadar iyi anladığını tek fark eden ben olmadığımdan olsa gerek bir çok kere eşcinsel yorumlarına tabi tutumuş, önünde saygıyla eğildiğim insan.
vazgeç gönlüm'de minübüs şoförünü canlandıran oyuncu. samimi ve içten oynuyor ve kendi sesi ile.
44. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En iyi Erkek Oyuncu ödülü alan kişi.
türkiye'deki ilk filmi olan mutluluk ile gönlümüzde yer etmesine rağmen, oynadığı diziyle vazgeç gönlüm dememize neden olan oyuncudur...
piyasadaki yeni yeteneklerden. vazgeç gönlümün şöför salihi.
bir türlü ısınamadığım oyuncu kişilik. sanki zorlamayla oynuyormuş gibi geliyor bana. mutluluk filminin extrası. daha farklı rollerde görmek isteriz kendisini.
gazetelerin manşetlerinde kucakta tuba ünsal pozlarıyla görünen "cemal ağabey" bünye.
annesi kanser olmuş oyuncudur. kendisine sabır annesine acil şifalar diliyorum.
annesi vefat etmiş olan oyuncudur. annesine rahmet ailesine baş sağlığı diliyorum.
önümüzdeki sezon trtde bir dizide oynayacak oyuncudur.
bir insan bu kadar kötü bir oyuncuyken, ekrana bu kadar yakışmayan bir tipe sahipken ve oyunculuk namına (görüntüden yeteneğe kadar) hiçbir şeye sahip değilken nasıl bu kadar çok film ve dizide oynayabiliyor şaşıyorum.

ekranlardan en kısa sürede yok olması dileğiyle.

özel not: hiçbir filmde takım elbise giyme. hayatımda takım elbisenin bu kadar çirkin gözüktüğü başka bir insana rastlamadım.
oyunculuğunu çok iyi bulduğum kişi.özellikle mutluluk ve vicdan'da kendisine hayran kaldım.yüzünü de sinemaya çok yakıştırdım.fakat yeni dizisini hiç izleme fırsatı bulamadım.gene de dizi oyuncusu olmasını istemiyorum.yüzünü bu şekilde eskitmesinden yana değilim.çok orjinal bir tip kendisi.henüz fark edilememiş olsa da çok yakında kıymetinin anlaşılacağına eminim.
yönetmenliğini Daniel Gillin'in üstlendiği Trophy adlı filmde bir Rus ajanını canlandıran oyuncu.
böyle hep agresif karakterler oynasın, böyle hep ona bakayım, böyle hep iç çekeyim.

(bkz: hastasıyım)
tanıştığı zengin kızı sariyer- 4.levent minibüs hattı ile eve bırakan esas oğlanı canlandıran oyuncu. rol yaparken mimiklerini çok kullanmayan kendi gibi olan adamdır. eve düşen yıldırım dizisinde önüne çay bırakan yeğeninin çatalına gözü takılan, biti kanlanan sapık ebeveyn görüntüsü vermesinde ayrıca rahatsız olduğum kişidir. olmadı murat yakışmadı zannımca.
Cirkin jon. gercekten cirkin. Asabi tipli bir de. Paylasilamayan erkek rollerinde oynamiyor mu, hayret ediyorum.
(bkz: eve düşen yıldırım) dizisinde namık rolünü oynuyor.

dizi oyunculuğu yapmaması gerektiğini düşünüyorum.

sinema için daha uygun gibi geliyor bana (bkz: mutluluk)

ama dizilerde gerçekten sırıtıyor böyle bir yapaylık var, fazla el kol hareketi yapıyor.
role gerçekçilik katçam bütün vücudumla oynucam diye seyirciyi yoruyor.

görüntü olarak yine bir derece gideri olduğunu göstersede gerçekten televizyona yakışmıyor.
sinemada da tv'de de oyunculuk yapmaması gereken kişi. şimdi neden oyunculuğu seçtin desen sana binbir türlü bahane anlatır, kendisine yakışabilecek en güzel meslek otopark değnekçiliğidir.
sana bir sır vereceğim adlı dizide mehmet rolünde oynayan oyuncu.