bugün

Mimolett restoranının işletmecisi aynı zamanda şefi. çok zeki, yaratıcı ve becerikli.
restoranına gittim ve şu anda aşığım ona!
buradan bloguna ulaşabilirsiniz.

zamanında dünyanın önde gelen şefleriyle çalışmış ve çeşitli michelin yıldızlı restaurantlarda görev almış.

(bkz: michelin yıldızı)
Türkiye'de aileden gelme tekstil işleriyle uğraşırken bu iş böyle olmaz diyip yurtdışına kaçmış orada değerli aşçılık okullarında eğitim almış ve neredeyse sadece michelin yıldızı olan restoranlarda çalışmış peltek, sempatik, çalışkan ve kıllı * * şef.
Show tvde yayınlanan masterchef programıyla tanınmış efendi tavırlarıyla gönüllere taht kurmuştur. Taksim sıraselvilerde türkiye'nin tek şarap akademsiyle aynı binayı paylaşan mimolette adlı michelin yıldızına aday bir restorantı vardır hem işletmeciliğini hem şefliğini yapar. retorant 400 çeşit şarapla kayra şarap akademisine komşu olmanın hakkını da vermiştir hani.
bence batuhan olmasa da olurdu, murat şef hepimize yeter diye düşündürten kibar aşçı.
demek ki hırlamadan da bir şey öğretilebiliyor.
entel kişilik.
Koyun gibi bir şey. O ne kıldır abi? Tatlı adam ama yine de. Sevgilisi varmış, merak ettim.
kendisini tanımama rağmen içten olduğuna inandığım yegane kişilik.
Masterchef programında tanıdığımız kişilik. Yemek dersleri veriyormuş ilginç çalışmalar yapıyormuş.
efendi ve işini layığıyla yapan biri. peltek biri ve yemekle ilgili pratik bilgiler veren başarılı şef.
görsel

Şuan deneyimlerini bizimle paylaşan hayatım da gördüğüm en sempatik insanlardan birisi.

Adamı mutfakta sert hayal edemiyorum.
Ah bi tanışabilsek...
iki kelam etmesekte olur. o çalışsın ben onu izlerim.