bugün

Geçen bizim evde yaptılar.
Pirinci o bağırsak gibi şeylerin içine doldurup sıkıştırıyolar. Çok da pis kokuyor. Bir numarası yok yani.

Bide lastik gibi çiğnerken kopmuyor.
olsa da yesektir.

temiz ve işi bilen biri yaparsa müthiş lezzetli bir yemektir. kürt komşularımız yapar yollarlardı. bayılarak yerdim. bazı restoranlar da yapıyor ama aynı tadı tuturamıyorlar.
Afedersinizde yarrak kizartip yeseniz daha sağlıklı.
(bkz: cücük eti)

(bkz: ubbbulleee)

(bkz: hacı bekir lokumu)
Tereyağ ile kızartılması durumunda tadına tat kadar.
Haşlamasını çok sevdiğim dolma. Sıcakken Yanına yoğurt çok güzel gidiyor. haşladıktan sonra Kızartıp yiyen de varmış hiç yemedim öyle.
Diyette olmasam yesem.
Gece gece iç çektiren şey.

Oğlum bi siktirin gidin zaten kazınıyor midem 35likten sonra.
şuna dolma demeyin aq şırdan o şırrrrrddddaaaannnn.
Direk koyunun bağırsağına dolma koyulması ile yapılır. Şırdan ile karıştırılmamalıdır. Şırdan ile karıştırılmamalıdır. Şırdan, koyunun midesinin dolma ile doldurulmasından yapılır.
Direk koyunun bağırsağına dolma koyulması ile yapılır. Şırdan ile karıştırılmamalıdır. Şırdan, koyunun midesinin dolma ile doldurulmasından yapılır.
Adanaya özgün bir yemektir.. bana hep korelilerin yemeklerini anımsatır
görsel
Kusturmalı boşnak dolması.
Ya gelseler deseler "ya ananı babanı öldüreceğiz, ya da 2 şırdan veya 2 mumbar dolması yiyeceksin",

kusura bakma peder deyip bir mumbarı atar anamı alır giderim.

unutmayın, beterin beteri var. mumbarın beteri de şırdan.
Dünyanın en iyi 10 yemeği arasına girer,
adanalıyım diye demiyorum ama mükemmel bir şeydir.
Yeni tür virüslerinin ortaya çıkmasına neden olabilecek pislikteki Ortadoğulu maması.
yazın malatya'ya gittiğimde kararlıydım tadına bakacaktım, neyse çağırdılar bütün sülaleyi akrabaları arkadaş gitmez olaydım bir kokusu var öğğğğfff o kokuyu aldıktan sonra vazgeçtim zaten dayılar falan nasıl yiyor ama iştahla baktıkça hayattan bezdim.
Buna bile hasret kaldık.
Allah affetsin bu saatte.
görsel