bugün

Ekşi de "Yeni Zelanda'da Camiye Saldırı"
başlığına https://twitter.com/yunus...06455330203029505/photo/1 şöyle bir entry giren orospu çocuğu.

Ekşi sözlük gerekeni yapmış umarım sonuçlarını düşünmeden yazdığı o entrynin cezasını ağır öder.

https://twitter.com/sozlu...p%3Ft%3D274679%26page%3D5
görsel

Edit: Entry eksilendiğine göre aramızda bu zihniyette insanlar var.
Yakın zamanda emniyette salya sümük ağlayarak af dilenecek olan o çocuğu.
Umarım Ciddi bir ceza alıp kendisi gibilere ibret olur.

Bu da onun gölgesinde kalan bir diğer o çocuğu.

görsel

Bu zihniyette olanlar af ile özür ile yırtıp ellerini kollarını sallaya sallaya aramızda gezmemeli.
imkanları ve cesaretleri olsa bugünkü katliamı yapan kişiden çok daha beterlerini yapabilme potansiyeli taşıyan kişiler bunlar.
Şerefsiz köpek. Cimerden araştırıyorlar bu yavşağı. Bulununca göreceğiz yüzünü. Amk. Canisi. Ulan insanlar ne zaman bu kadar vicdansız oldular be.
Adam meşhur oldu resmen. Tgrt habere çıktı.
silahlanın çağrısı yapan mafya liderine hiçbirşey yapmayan devletin altı üstü ilgi çekmek için, sonuçlarının ne olacağını düşünmeden belki birazda ergence bir yorum yapan bir adamı 24 saatten kısa sürede tutuklaması polis teşkilatının ve savcıların nelerle uğraştığını göstermiştir.
bu herifin cezası hapis olmamalı. ortaçağ'da nasıl yaratıcı ve yenilikçi (kabul ediyorum birçoğu işkence yöntemiydi) cezalar oluşturulduysa bugünün teknoloji çağında, dijital ve küresel dünyada yeni bir cezai sistem, yöntem geliştirilmelidir. aklımdaki yöntem bu fail şahsın tüm sosyal medya hesaplarına, dijital olan her şeyine "utanç" insanlık suçlusu" vs. gibi görünür ve her platformda teşhir edilebilir etiketler konulmalıdır. çünkü çok ağır, iğrenç bir yazı olsa da bir açıdan bu yalnızca bir düşünce suçudur. yüzyıl önce kırbaçlanabilirdi ama bugün, bu çağda kesinlikle daha iyi formüller bulunabilir. hukukçular daha iyisini yapabilirsiniz haydi. utanmanın, yüzünü kızartmanın tekrardan anlamlı ve değerli olduğu günleri gösterin bize.
85 dogumlu kamu mezunu biriymis. Gerek var miydi o entrye? Hadi gerek duydun herhalde minareyi calan kilifini da hazirlamistir. Pisman oldum demis ustelik cuma namazina da gittgini belirtmis. Garip..
görsel
Orada bir insan insanlar ölmüş.
Dini önemli değil, neresi de olduğu önemli değil.
Ha cami de cuma namazı, ha Reina da yılbaşı kutlaması sırasında olsun.
Ha boko haram gibi Müslümanım diyen teröristler Nijerya da Noel ayini yapan kiliselere saldırsın, ülkemizde el kaide tarafından sinagoglara saldırdılar olsun, ha ırkçı olup Avustralya da cuma namazı camiye saldırsın hepsi insanlık suçudur lanetlenmelidir.

Ama beni üzen birileri cuma namazında ışid tarafından katledilen Alevi Şii müslümanlar olunca veya el kaide tarafından katledilen Yahudi Hıristiyan olunca aynı tepkiyi vermiyor.
Ya da istediğimiz oy çıkmazsa silaha sarılırız diyene, Nişantaşı Şişli gibi yerlerde oturanları hedef gösterip katletmekten bahsedilenler için aynı tepkiyi vermiyorlar.

Sosyal medya da bu tür saldırılarda verilen tepkileri paylaşımları bir araştırın, ne kadar iki yüzlü insanlar var göreceksiniz.
Bunlardan bazıları, cuma günü Avustralya da cami de insanları katleden cehennem köpeğinden farklı değil.
Ben yaparsam flört, sen yaparsan orospu olursun ahlaksızlığında olduğunu görürsünüz.

Her türlü kin nefret şiddet eylemini söylemini insan lanetlenmelidir.
Bu insanlık suçunu öven destekleyen bu eylem içerikli açıklamalar kişisel hakların kullanımı düşünce özgürlüğü demokrasi insan hakları diye savunulamaz.
Bunlar söylem de kalsın veya eylemde olsun insanlık suçudur ve insanlık suçu işleyenler insan haklarından yararlanamazlar.
Belasını buldu pislik. Sen benim dinime ve benim kutsalıma nasıl dil uzatıp keşke türkiye de de öldürseler diye iç geçirdim diyebilirsin hadsiz. Keşke müebbet verseler caniye.
Suçlu bulup cezalandırmak konusunda devletimizin başka konularda da bu çeviklikte davranmasını bekleriz diycem de şimdi yeni bir hukuk kavramımız var kanundaki suçlu ile savcıların işlem yapabildiği suçlu konusunda hukuk aygıtımızın kafası biraz karışık mesela sabah akşam terörist olduğu pijama giymiş insan rahatlığı ile pervasızca iftira edilen ve paylaşılan memleketin yüzde 50 seçmeni var ama bu seçmene bu hakaretlerin edilmesi hatta tehdit edilmeleri konusunda bu kadar atik değiliz maalesef.
ağzından çıkanı kulağın duymazsa o ağızdan çıkan laf adamın götünü kestirir.

Hakettiğini bulmuştur.
öncelikle görüntüleri izleyince çok üzülen ve sinirlenen birisi olarak yazıyorum tüm bunları.

bu adam hapse girdi orası ile ilgili söyleyecek sözüm yok zira bu hukukun konusu.

benim asıl takıldığım nokta, hala ama hala bu adama nefret sözleri söyleyen diğer suçlular. halkı kin ve nefrete yönlendirmeye devam ediyorlar. bu adam yarın bir gün çıkınca aynı şekilde karşılık vermeyeceğinin garantisi var mı ?

ayrıca sözlükte ve diğer sosyal medya mecralarında ister istemez yazdıklarımız birilerini incitiyor ve bu yazdıklarımızdan dolayı hepimiz hapse girebiliriz. bu korkuyla yazar olmak çok mu hoş ?

linç kültürü yine kendini gösterdi ortadoğu'da. birisi güçsüz ve yere düşmüşse bir tekme de ben vurayım refleksi kendini göstermiş. yarın bir gün yazdıklarınızdan dolayı yanlış anlaşılıp "halkı kin ve nefrete yönlendirmek" gibi çok geniş bir ifadeden dolayı hapse girerseniz ağlamayın sakın.

yazar dersini almıştır. ama sizler çok iki yüzlüsünüz. bu adamın yaptığı suçu her gün işliyorsunuz.

edit: lisede böylelerine ispiyoncu der aramıza almazdık.