bugün

bu bölüm gerçekleşecek olaydır. keza set ekibi okan yalabık şerefine veda yemeği düzenlemişler.
dizi pargalısız da nasıl olur bilemedim açıkçası...
dizi büyük bir boşluk ile karşı karşıya kalacak.

sıkıntılı durum.
üzüleceğim durumdur. Zira bana göre padişaha hürremden daha çok bağlı.

(bkz: pargalı ölmedi yüreğimizde yaşıyor)
dilsiz cellatlar tarafından gerçekleştirilecekmiş.
Artık sözde koskoca sarayda ne hikmetse günde5 kez karşılaşan ve hürremle birbirlerine laf sokma yarışına giren pargalının dialoglarından kurtulacağımız için seviniyorum.

Nasıl bir saraysa amk sırf senaryo dönsün diye herkes birbiriyle karşılaşıyor.

günde 6-7 kere evden dışarı çıktığım oluyor yandaki komşuyu bir aydır görmediğim zamanlar oluyor.

Sizin yapacağınız kurguyu s.ksinler..
Ters köşe yapmış. Ben onu padisah olur diye düşünmüştüm. Pargali ölürse diziyi birakirim ben.

(bkz: tarihi dizilerden öğrenen nesil)
çok eğlenceli geçecek.
belki ölmez. seyredelim görelim...
gerçek ödürülme sebebi şarlken'e bilgi sızdırıp vatana ihanet etmesidir.

kaynak: Cervantes - Türklerin Esiri (Tıydem) sayfa: 24.
gec kalınmıs olaydır simdiye kadar coktan olmesi gerekirdi normal olarak gidilmis olsa.
--spoiler--
dizinin sonunda pargalı ölüyor
--spoiler--
biraz sonra vuku bulacak hadisedir.
Reklam arasinin artma sebebidir.
gerçekleşmesiyle ibrahim paşanın maktul sıfatını kazanacağı eylemdir.
hem dizideki ağırlığı hem de gerçek osmanlı tarihindeki yeri ile büyük boşluk yaratmış olaydır.
an itibariyle vücuda gelendir.
tarihte meydana gelmiş olaydır. öleceği dizi başlarken zaten belliydi. sırada şehzade mustafa'nın babası padişah tarafından boğdurulması vardır. hazırlıklı olun !
tarih tekerrürden ibarettir.
tarihte gerçekleşmiş olaydır. dizi başladığında pargalı'nın idam edileceği zaten belliydi.
sırada şehzade mustafa'nın babası sultan süleyman tarafından boğdurulması vardır. hazırlıklı olunmalı !
(bkz: o ölürse dizi biter)

şaka bir yana, tarihten esinlenerek (!) kurgulandığı için tarihe uygun olarak vatana ihanet suçundan pargalı ölecektir.
aslinda kesin değil diye duymuştum yani emri Kanuni mi veriyo bilemiyorum. bence bu dizi de carpitilmis bi hadisedir.

(bkz: Hürrem tom sence pargali bunca oyuna gelir mi)
Yalniz farkina varip noluyor dedigim bolumdur. Saatlerimizi ayarladik, normalde terafih kilan muslimler bu sefer nedense sanki hic uyumamis gibi yataga abanmalari da sikintili olmus durumdur. Sanirsam bu ibonun bogulmasi yanlis olmustur. Ben olsam yaptirtmazdim.
(bkz: sülümanın kancıklığı)
Dizi pargasız devam edecektir.

Tamam vurmayın *
dizi başladığında ibrahim paşa tarihi gerçeklere uygun olan senaryo gereği yakında öldürülecek yazıyordu 3. sezon da hakkın rahmetine kovuştuysa eğer baya yakınmış gerçekten en son diziye baktığımda adam kendine devlet kuruyordu.