bugün

öyle bir ayar vermiştir ki, bir çoğuna hazımsızlık yapmaktadır.
sabah akşam veriyor ayarı...
umarım icraatlarıda böyle olur...

meclis idari amirini göremedim bu sefer...
(bkz: yemedi)
iyi hitap eden boş adam.
genel başkan da olabilir partiye.
birilerinin kemal bey'e daha fazla tahammül edebileceğini sanmıyorum.
Gerçekleri bir bir ortaya döken eli öpülesi insan ve bir sonraki chp genel başkanı.
abdülmecidleri karıştırmayaydı iyiydi.
kitabın ortasından konuşmayı bilen bir siyasetçidir. Severim konuşmalarını.
çok düzgün bir diksiyon ve üsluba sahip ve muhteşem tespitleriyle beni kendine hayran bırakan tek milletvekili.
zamanında imam hatip lisesinde hocalık yaparken de aynı zihniyete sahip miydi acaba? çok merak ediyorum.
yoksa dereyi geçene kadar mı ayıya dayı deme olayı?
göte göt diyen nadir devlet ''büyüklerinden''.

bu adama gelip burada şakirt tayfa neler neler diyor ya çok gülüyorum.

ulan karşınıza çıkıp ''bööö'' dese allah allah diyerek kaçışırsınız lan.

o derece korkuyorusunuz. evet itiraf edin hadi ;)
(bkz: osmanlı düşmanı)
her konuşmasında insanin icini ürpertiyor. kılıçdaroğlu'nun yerine geçerse o koltuğa yakışacagını ve o koltugun hakkını sonuna kadar vereceginden emin olduğum kişidir. adamdır. adam gibi adamdir.
yaptığı muhalefet soyadının aksine birilerine kalın geliyormuş.
--spoiler--
ince, Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner'in, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın adının değiştirilmesini istediğinin hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu:

"Onun derdi Sabiha Gökçen Havaalanı değil, onun derdi Yeşilköy'de ki Atatürk Havaalanı. Onun değiştirmek istediği o. Sabiha Gökçen ile başlayacak iki yıl sonra Atatürk Havaalanı ile devam edecek. O kafa, o cahiliye kafa eminim ki Atatürk'ü yakında savaş suçlusu ilan eder. O kafanın asıl derdi Sabiha Gökçen değildir. Yavaş yavaş geliyor. Zannediyor musunuz sürekli ismet inönü'ye hakaret ediyorlar. Dertlerinin ismet inönü olduğunu mu düşünüyorsunuz. Asıl dertleri Atatürk'tür. Şimdilik Atatürk'e sataşmıyorlar. Sabiha Gökçen ile başladıysa o kafa, Atatürk Havaalanı'na da gelecektir. Türk milleti buna hazırlıklı olsun. CHP buna hazır."
--spoiler--
akp'nin yaptığı yolsuzlukları, ibnelikleri çatır çatır yüzlerine vuran chp milletvekili. üstelik belgeyle.

helal olsun.
elindeki kağıt parçaları ile insanları karalamaya çalışan kişi. birde sözlükte bunu savunan parti gençlik kolları üyeleri vardır.

madem elinde kanıt var mahkum ettir o zaman.
yargının görmezden geldiği kanıtları kamuoyunun vicdanına sunan ve mahkum ettiren halk savcısıdır.
"ak parti cami yıktı" iddasıyla bir kere daha kendine güldürmüş kişi.
iddasını duyduğum anda demiştim kendi kendime "yine bir chp iftirası daha , kesin tadilat la kurtarılamayacak kadar kötü durumdaki camiyi yıkıp yanına yenisini dikiyorlardır , ince de bunu cımbızlamıştır" dedim ve daha akşamı olmadan çıktı lan.*
özür dilemesi istenmiştir ama malum , bir chp li asla özür dilemez anca küfreder.

bir de garibim heves etmiş , açığını yakaladım edasıyla kükrüyor mecliste , bağrıyor falan , 5 dakika bile sürmedi iddasının çökertilmesi. o kadar da sevinmişti , ama o cevabı alınca surtatının aldığı renk... işte o renk paha biçilmez.
meclis tv nin yayında olmadığı bir gün de mecliste yaşananları basına sızdırmayı başaran yalova milletvekili.
iyi ki chp'de bu adamdan çok yok, yoksa ne olur biz akp'lilerin hali?
chp'nin muhalefet olduğunu hatırlayan ve hatırlatan tek kişi parti adına.
şu son günlerde basında fazla yer verilmesine bakılırsa kemal kılıçdaroğlu'nun halefi olacak şahıs.
koskoca chp'nin tek muhalif milletvekili. halkın yanında en çok yer alan vekil. gerçekten hak arama mücadelesine elinden geldiği kadar destek veren öğretmen vekil.
söz konusu chp olunca, chp cami yıktı, söz konusu akp olunca "e valla tadilat için yıkılmıştır şekerim"

ulan ne tadilatı mal, ülkede neredeyse bütün camiiler depremde ilk yıkılan yapılar, tadilat yapıla yapıla bir tanesi mi yapılıyor...

ayrıca muharrem ince'nin ayarı sapıyla verdiği konuşma için;

http://www.youtube.com/watch?v=WKipUAhyOUk

not: bu konuşma nedense bütün haber sitelerinden kaldırılmış.
chp'nin başında olması gereken milletvekili.
Meclisteki gerçek vekilimiz..