bugün

her ay gezmeye giderim çok güzel hele en son gittiğimde türk yıldızlarını izlemiştim.
Orada yaşamak zorunda olan her insanın sevmek zorunda olmadığı Bursa ilçesi.

Bademli tarafından Mudanya'ya giderken dağlar çıkar önce karşına. Bana hala mor görünen o dağlar. En sevdiğim renkten mi bilemesem de hala, moru andırıyor o dağlar.
Sonra deniz görünür az biraz.
En sonunda da Mudanya'nın her yeri.
Çevrendeki ayrıntılara dikkat etmezsen - istersen her hafta git - daha fazla betimleme yapamıyorsun Mudanya hakkında.
Zorunluluklar.

insan sevmek zorunda kalınca sevemiyor böyle güzel bir ilçeyi bile.
Oranın kişiye mor ya da huzur verici gelmesi yeterli olmuyor.
Yanında olan insanlar önemli.
Yanında olan insanlar her şeyden önemli.
Bursam ın deniz gören işçesi.
Bursanin en guzel yerlerinden biri. Sadece deniz gormesi bile bunu soylemek icin yeter. Bu arada sogugu adamin agzina siciyor evet.
sahilinde Suriyelilere yaz gelmeden bir çözüm bulması gereken ilçe.
an itibari ile güneşin yaktığı, rüzgarın üşüttüğü, denizin köpük köpük dalgalandığı güzel ilçe.

(bkz: anlayamazsınız)
bursa'nın deniz görmeyen kordonuna sahip ilçe. eskiden görürdü ama sahil düzenleme çalışmaları başlatmış büyükşehir belediyesi. yürünen kordonun büyük bir bölümünü levha ile kapatmışlar, yürürken artık denizi görmüyorsunuz. çalışmalar uzun da sürecekmiş. durum böyle olunca bugün güzelyalı'ya geçelim dedik. orda da kanalizasyon çalışmaları yapıyorlar kordonunda. yarıdan fazlası kazılı. aynı zamanda kanalizasyon suyunu da denize akıtmışlar boru ile (geçici sanırım). yosun ve b.k kokusu karışık bir havası vardı bugün. deniz suyu da kirli ve sapsarıydı. bir de suriyeliler göze çarpıyor çok bu ilçede. size tavsiyem gezinmek için bu ilçeye gitmeyin bu sıralar. hatta bu yaz boyunca. hali berbat..
Bursanın merkezden daha çok trafik olan ilçesi. Ciddi ciddi istanbulu aratmıyor.
Pazar gunu bursalilarin akin ettigi yer. Simdilik sahil yolu kapali olsa da,havasi yeter.
Sahil şeridi düzenlemesi hede hödösü yüzünden denize hasret bırakan ilçe. Bitse de kurtulsak...
pazar günü gidilmemesi gereken yer.
kredili yaşamla hepsi birer araba sahibine dönüşen bursa çomarlarının haftasonları, kredisini öderken iflahları sikilen araçlarıyla akın ettiği sahil bölgesi.
Bursanın en güzel yeridir bence her fırsatta gitmek isterim.
kalbimi bıraktığım küçük bir yerdir.
Bursa nın denizle bağlantı noktalarından biri. Güzel şirin bir ilçe.
pazar günü gelinmemesi gereken yer.. trafiği katlediyorsunuz abi, gelmeyin yahu..

yağmurun altında denizi izlemek gerçekten bambaşka..
Hüsran.

Bugün bi aşk öldü
Hemde başlarken öldü
Kelepçelendi, suya gömüldü.
Dün değil hersey bugündü.
Seninle Sevişmeden ölmiycem derdi.
Sevisti
Öldü. mütareke meydanında
cok rica edecegim sevgili bursa'lilar; hafta sonu yarrak varmis gibi gelmeyin. bir bok yok oglum mudanya' da. yildirim'a, osmangazi'ye ceviriyorsunuz haftasonlari amk.
şu anki hali yarrak gibi zaten. sahilin sülalesi bellendi. uzun maltepe sağolsun.
Mudanya da yaşayan birileri lazımdır. işim düştü ve mümkünse öğrenci falan olsun halimden anlıcak biri lazım.
Kehribar dizisinin çekildiği yerdir.
Benim oturduğum yer.mudanyaya bağlı olan bademlide oturuyorum bende yani bir nevi mudanyada oturuyo sayılırım.Bursanın en güzel yeri mudanyadır ayrıca.
bursa'nın izmir'idir. hafta sonu kafa dinlemek için gidilecek yerlerden biridir. sakin ve huzurlu.
an itibari ile rüzgarı ile sıcaklığı ile adamı sokağa çeken bursa ilçesi. güzelyalı sahilinde, elimde tablet ayağımda terlik üstümde t shirt ile ders çalışıyorum. evet ders çalışmak zorundayım ama bu havalar beni bitircek müdür.
An itibari ile bir adet uludag sozluk yazarina bira&sohbet ismarlayabilecegim guzide bursa ilcesi. Guzelyali sahil, yildiz tepe, mudanya sahil fark etmez.

Kafa dengi oldugunu dusunen 22+ yazarlar yesillendirsin.