bugün

son peygamber yaklaşık 1500 yıl önce gelmiş olduğuna göre, kimsenin çok görmemesi gereken durum. hem, mucize muhabbetiyle kandırmayın insanları. iki mucize var evrende. birisi doğum, diğeri ise ölüm diyor üstad. ilk mucizemiz gerçekleşti. ikincisine ise gram gram gidiyoruz. ikisi arasında hiçbir şey yok. kimse mucize falan beklemesin.
hiç ateş böceği görmemektir. *
herhangi bir mucizeyle henüz karşılaşmama durumudur.
bir tercihtir ama inanılması gerekir. tecrube ile sabittir. *
mucize beklenmeden gelen bir şeydir. mucize olmasını beklersen olmuyor. denenmiş kanıtlanmıştır.
başınıza gelince görürsünüz.
*
mucizeyi insan yaratır.
mucizelere inanmak istediğinde gerçekleşmediğini görmüş insan eylemidir. haklıdır.
mucizeye karşı tavır, inanmıyorum.

mucize, pek de ilgilendiğim bir sözcük olmamıştı. nihayetinde bir sözcük işte. mucize. içine kapanık, nice hayallerin yegane umudu. dua bohçası. bekledim de gelmedi, hayıflanma. adak, ağaçlara, kovuklara. oh allahım şükürler olsun sana, teşekkür. ziyaretler, camiler, medreseler, inşallah, amin sadası karışık. dilenciye uzatılan sadaka, tuttuğun altın olsun abla, sen de dua et bana, rica. yazarken geldi aklıma, birden. mucize diye sıra arkadaşım vardı. kıvırcık saçlı, güleç. anlatmıştı bir gün. annesi uzun yıllar beklemiş gelmesini. ne adaklar, sadakalar, dualar, hocalar. nihayet, tabi bilmediğimiz bir gün annesi kadın ellerini kaldırmış semaya, şükürler olsun sana. dokuz ay sonra çıka gelmiş arkadaşım, mucize.