linç edilerek öldürülen lider.
şayet buralarda bir yerde adına yazılanları okuyorsa bilsin ki, onun kıymetini bilen insanlar da var. anlasın ki, arap baharını onunla aynı şekilde algılayan insanlar da var. ve yine bilsin ki her ne kadar halkı hata edip onu linç ettilerse de bir kaddafi daha çıkacak ve bağımsız libya tekrar istiklaline kavuşacak.
ingiliz, fransız ve italyan komandoları ve hava kuvvetlerinin saldırısıyla katledilmiştir.

kaddafinin kolaylıkla yok edilmesinden cesaret alan bazı üçüncü dünya halifeleri aynı senaryoyu beşar esad'a uygulamak istemiş lakin esad hepsinin eline vermiştir.
Libya'lıların mumla aradığı lider. Ölümüyle her şey daha kötü olmuştur.
kendi milletinin ihanetine uğramıştır.
türkiye'nin ihanet ettiği büyük lider.
herife en azından sığınma hakkı vermeliydik, Kıbrıs konusunda nerdeyse tüm dünya karşıyken ambargoya karşı çıkıp desteklemişti. Çok vahşice öldürülmesi üzmüştür.
inşaat sektörünün türkiye de yükselmesini ihraç edecek konuma çıkmasını sağlayan lider. kendi ülkesine turkiyedeki iş adamlarını çağırıp yapay göletler binalar ve sosyal hizmet alanlari yaptıran sonradan öğrendim ki elektrik ve suyu halkına bedava veren sosyal devlet tecellisi lider*.
Yeni nesil sömürgecilik böyle. Coğrafyaları devletsizleştirip hukuksuzlaştırarak sömürmek. Siz israil dururken işidin tüm gücüyle neden suriyeye yüklendiğinden hiç bir ipucu çıkarmıyor musunuz?
adamımdı.

kaddafi'yi unutmayın, kaddafi'nin ölüm anını unutmayın.
kendi milleti tarafından haksız yere iğrenç biçimde öldürülen lider.
hataları vardı şüphesiz ama milletine her şeyi vermeye çelıştı.
libya ondan sonra iflah olmadı . olmasıda zor görünüyor.
iyiliğe nankörlük eden bedeviler bunun bedelini ödeyecek
belki bu birilerine ders olur.
libyanın devrik lideri idi kendisi.

onun libyasında

evlerde kullanılan elektrik bedava.
su ve doğalgaz bedava.
eğitim ve sağlık hizmetleri bedava.
bütün ilaçlar bedava.
benzinin litre fiyatı 0.08 euro yani o zamanlar bizdeki 20 kuruş.
bankalar faizsiz çalışıyor.
vatandaşlar hiçbir şekilde vergi ödemiyor.
arabalar fabrika çıkış fiyatına satılıyor ve satın alan kişinin nakliye bedelini de devlet ödüyor.
yurt dışında burslu okuyan öğrencilere 1650 euro burs imkanı sağlanıyor.
tüm üniversite mezunlarına iş bulana kadar maaş bağlanıyor.
evlenmek isteyenlere devlet 150 metrekarelik daireler tahsis ediyor.
her aile o zamanlarda 300 euro yardım alıyor.

bunların hepsi alıntı.

birilerinin gazına gelen aptal bedeviler böyle bir adamı linç ederek öldürdüler yanlış yapmışmıdır illaki yapmıştır insanoğlu çünkü yapacak. linç edilirken yapmayın evlatlarım , canlarım ben sizin babanızım ben sizin için varım demiş.

yazık oldu bir bakıma.

şu video da nasıl da doğru konuşmuş.
https://www.youtube.com/watch?v=yC3zibcQRn8

sıranın kendisine geleceğini biliyormuş.
O değilde soyadini gorunce canim hep kadayıf çeker.
Kıbrısta tskya libya ordusu hizmetinizdedir diyen adam.
Geçen akşam muhteşem yüzyıl kösem dizisinde devrin sultanı genç osman a yapılanların kurgulandığı sahnede aklıma gelmiştir.

Libya hala iç savaşta. Ve hala çeşitli şekillerde ölüyor onu linç edenler. Hayat böyle işte. Kendisine En yakın komutanları tarafından new york ta bir villa ya filorida da bir yazlığa satılmıştır. Halkı örgütleyenler bizzat kendi komutanları askeri personelleridir.
islam ile sosyalizmi harmanladığı ve kaleme aldığı yeşil kaplı defteri ile ünlü, birleşmiş milletleri ve natoyu şeytanın ittifakı olarak nitelendiren, direnişin başlamasının ardından ülkesini terk ettiği yönünde çıkan dedikodulara devlet televizyonundan "dar dar, beit beit, zanga zanga" diyerek tüm avrupaya kafa tutmuş, altı aylık iç savaş süresinde tek bir cami, hastane, okul vurmamış ve fırsatı olmasına rağmen öleceğini bile bile ülkesini terk etmemiş olan, libya eski devlet lideridir.( eski libya devlet lideri demekte uygundur)
Bu adama yaptığımız yanlışı bir ülke olarak kimseye yapmadık. Kıbrıs savaşında Turkiye'ye verdiği destek hatta başka ülkelerin savaşa dahil olmasında kendi devletinin de Türkiye yanında savaşacağıni beyan etmesi bizim Kibris'da daha büyük toprağa sahip olmamızı sağladı. Biz ne yaptık adam iç savaşa girerken, ülkesi karışırken biz de elimizden gelen bütün bilgileri diğer ülkelere verdik. Devlet büyükleri adama inmeli vs. demeye başladılar. Adam halkına hiç bir zaman zulm etmedi adamı indirmeye çalıştıklarında bile sivil kişilerin kanı akmadi.Rejim değişti vatandaşı köpek gibi öldürüyorlar ama ses çıkmıyor neden? Sisi bir yığın kişi oldurdu koltuğunu korudu aynısını Kaddafi de yapabilirdi yapmadı. Ülkemi hiç bir zaman terketmeyecegim burada şehit olurum diyen bir adamdı nitekim dediğini yapti. Bu adama haksızlık ettigimizin en büyük kanati. iyi bir liderdi. Allah rahmet etsin.
Soyadi kadayifi hatirlatir hep.
Muammer abi bilinenin aksine erzurumludur. Çifte minareli bi yapı vardı. He işte onun arka mahallelerinde küçük bir Tükkanda kadayıf satardı. Oldukça da gaddardı. Oldu mu sana Muammer gaddafi. Uykum gelmiş benim. Allah'a emanet olun.
bu dünya ona da kalmadı. yağmalanan hançeri istanbul'da ortaya çıkmıştır.

görsel

http://www.hurriyet.com.t...0116897&utm_term=post
Kendi halkı tarafından öldürüldü.
Sonuç?
Hepsi köpekler gibi bitik.
Irak devrilmeden önce araplarla yaptığı bir konferansta "Gelin birleşelim, Saddamdan sonra sıra bize gelecek!" dese de pek siklenmeyen, arap ülkeleriyle kendi para birimlerini çıkarmaya yönelik hazırlıkları olduğu dönemde barış elçisi amerika tarafından aşağı alınan devlet başkanı.

Amerika yerini tespit etti ama öldürmedi, libyalı karşıt görüşlülere istihbarat verdi ve yine kendi adamlarına öldürttü, ileride pişman olurlarsa "başkanınızı siz devirdiniz" diyebilmek için. aah ah ne orospuluklar dönüyo şu ortadoğuda.
kendi milleti tarafından ihanete uğrayan lider. ondan sonra libya kaostan kurtulmadı.
kendi nankör ve şerefsiz milleti tarafından katledilen adam.
allah belalarını verdi libya'nın iki yakası bir araya gelmedi.
Kendisi oldukten sonra hillary clinton oyle kahkahalar atti ki eminim bill clinton bile ona bu kadar mutluluk veremiyodur.
Donald trump'i sevmiyorum ama hilary kaybetsin de kim kazanirsa kazansin.

Not: kaddafiyi de sevmiyorum.
(bkz: Ama o hillary ne orospu o)