bugün

(#1496206) nolu entryden daha kısa olan nickleri yazanlardır.
tripanazomigambiyetsiz.
nicki; "msn messenger da destan gibi nick yazan insan" ise pek hoş bişey yapmiş insandır.
ivedi giden şimendiferi temaşa eden inek.
bizim ezgi.
hangi ezgi demeyin yahu yok mu fakültedeki;
ulan yok mu bizim ahmet'in sevgilisi ezgi. heh o işte.

en son nickini söylüyorum:
''aşkımız iki gözlüklünün öpüşme çabasıydı, gözlükleri çıkarmayı ne sen ne de ben akıl edebildik..''
ezgi sana sesleniyorum;
bize ne çocuğum sizin öpüşme çabanızın gözlükleriniz yüzünden hezeyanla sonlandığından, çok mahrrem değil mi bu!?
hayır onu geçtim başladın bir kere devamını getir sonrasını merak ediyorum ben;
üstünüzdekileri çıkarmayı akıl edemediğiniz için de sevişememiş olabilir misiniz mesela!?
devamı gelmedi çünkü o nickin, deli dehşet bir meraktayım ben de msn başında!

umarım sesimi duyarsın ezgi!
bilgisayar ekranına bakmadan başını eğip klavyeye odaklanan insan grubu.. yazdıklarını okumamak ve cvp vermemek esastır.
kendi hayal güçleri ile birşey bulamayan yurdum insanın şarkı sözleriyle iç halinin dışa vurumu.
içini msn messengera dökmeye çalışan insandır. misal,
yahu bıktım artık şu faturalardan öde öde bitmiyo be kardeşim.

bu bilgiyi seninle konuşan adam napsın değil mi ama..
(bkz: asla okunmayan nickler)
nick in devamina yazdigi destani iletiye de devam ettiren kişiliklerdir.
bir takım beklentiler içindedir...o an online olan kişilerden "way kanka şaane nikneym yapmışın büyülendim walla kal geldi" şeklinde pohpohlayıcı mesajlar bekler ama bu bekleyiş genelde hüsranla son bulur...fakat "azimle s.çan tahtayı deler" anlayışını kendine temel ilke edinen bu arkadaşımız kesinlikle yılmaz ve bu sefer şansını büyük harflerle dener ki msn listesini açan kişinin anında gözüne girsin...çok hazindir ki bu yöntem de işe yaramaz ve kimse tarafından kaale alınmadığını anlayan arkadaşımız oturumu kapatır, akabinde yatar.
"lafla peynir gemisinin yürümediğini" idrak edememiş kişilerdir.
bunlar bir de gösteriş peşindedir. hani "laf yazdım etkilenin" mesajı.
ben de şunu söyleyeyim öylelerine:
"laf söyledi balkabaa*, osur osur koy tabağa"
ergendir.
genellikle arabesk şarkı sözlerinden msn nicki oluşturan insandır. ayy, nasıl iğrençsiniz, nasıl rezilsiniz anlatamam yani.

(bkz: komik misin lan sen)
bu bir nesilin unutulmazları arasına girmiştir.
5-10 dakikada bir online olup karşıdaki kişiye çeşitli mesajlar gönderirdi.

- kim demiş sarhoş olmak kötü oysa ben her şeyimi ayıkken kaybettim!

- kaderi kader olanın sararlar yarasını kaderi kader olamayanın felek giber anasını.

- ben mevlana değilim... adam ol da gel!!!

- Artık seNin gibi binLere KaRnıM ToK.. OyuNa DevaM RomEo.. Ama Artık JuLiet yok!

gibi bir sürü örnek çoğaltılabilir. harflerin yarısı büyük yarısı küçük olma zorunluluğu vardı.

not: - gecelerin_yargıcı