Oyun güzel ama işte ilk başta dımdızlakken biraz teykikeli.

görsel
Keşke Remake'i çıksa dedirten oyunlardan biri.
En iyi türk oyunudur.
Bence çok güzel ve hilesiz zevki çıkan bir oyun. Tek sıkıntısı oyunda diplomasi yürütemiyor olmamız. Mesela savaşlar çok rutin ve nedensiz şekilde ilerliyor. Oyuna müthiş heyecan katan bir diplomasi modu var ama bana sorarsanız diplomasi konusunda o da yetersiz. Eğer sıfırdan krallık kurmaya çalışan hatta kral olabilen bir maceracıysam npcler ile etkileşim çok daha çeşitli ve strateji gerektiren biçimde olmalı diye düşünüyorum.

Neyse yine de hakkını yemeyelim. Oyuna iki hafta önce yeniden başladım ve svadya krallığının bir derebeyi olmayı düşünürken namımı duyan rodok kralından teklif aldım. Teklifi kabul ettim ve kral graveth'in gerçekten adil bir kral olduğunu düşünüyorum. Tek başıma aldığım şehir için onu destekleyen birkaç kont varken bile hakkımı vermeyi eksik etmedi sağolsun. Artık bir şehir ve köy sahibi, yıldızı parlayan bir kont olarak kendi krallığıma doğru gitmek istiyorum. Bu konuda tavsiye verebilecek olan varsa mesaj kutum açık.
native senaryosu bomboş olan bir oyundur. insan bir ana hikaye falan bir şey koyar amk!

özel senaryo modlarıyla güzel oyun oluyor ama bu tür modların sayısı 3-5.
bu türk oyununu online oynaması çok zevkli türklerle oynuyorsun falan kaldıramıyom lan başımı.
Oyun Kalradya adında muhtemelen Orta Avrupa'dan esinlenilmiş bir kıtada geçer...

Altı Krallık vardır

Sarranid Sultanlığı: Güney Çölünde yaşayan bir halktır. Arap ve Farisler'den esinlenilmiştir.

Svadya: Kıtanın kuzeylerinde Ağır zırhlarıyla tanınır. Gerçekte Orta Avrupa'da ki Haçılar'dan esinlenilmiştir.

Vaegir: Karlı Tundraların vahşi halkıdır. Gerçekte Slavlar'dan ve az biraz Kıpçak Türklerin'den esinlenilmiştir.

Rodok: Ağır zırhlı suvarisi bulunmayan devlettir. Gerçekte italyan ve Latinler'den esinlenilmiştir

Nord: Ağır piyadeleri ve balataları bulunan lakin suvarisi olmayan devlettir. Gerçekte iskandinav Halkları'ndan esinlenilmiştir.

Kergit: genel olarak atlı bir ordudan oluşur atlı Okçusu bulunan tek ordunun sahibidir. Gerçekte Türkler'den ve diğer Orta Asya halklarından esinlenilmiştir.

Oyunda vazifeniz yıllardır barış bulunmayan bu diyara barış sağlamaktır... Bunun için tüm diyarı feth etmeniz gerekir. ilk başta dış diyarlardan gelirsiniz. Sonra ister bu krallıklardan birine bağlanıp oynayın veya kendi devletinizin kurun, seçim size ait...
2010 yılında piyasaya sürülen, ortaçağ temalı türk yapımı bilgisayar oyunu. multiplayer'da oynanabilir. ancak multiplayer'da inanılmaz derecede hile vardır. oyunun yapımcısı armağan yavuz'un başında olduğu taleworlds şirketidir.
galiba hayatım boyunca en çok oynadığım oyundur. oyun kalradya ismindeki hayali bir evrende geçer. oyunda ilk baştaki birkaç tüccar görevi dışında sabit bir senaryo yoktur. 6 tane krallık vardır. isterseniz bu 6 krallıktan birisinin derebeyi olursunuz, isterseniz de kendi krallığınızı kurarsınız. hatta her krallığın bir taht talibi vardır. isterseniz bunlardan birisini destekleyip tahta çıkarabilirsiniz. dediğim şeylerin hiçbirisini yapmayıp sadece tüccarlık, yağmacılık veya turnuva savaşçılığı da yapabilirsiniz.

krallıklar: svadya(turuncu), nord(mavi), rodok(yeşil), vaegir(gri-beyaz)
hanlık: kergit(mor)
sultanlık: sarranid(sarı)
krallık kurarsanız rengi kırmızı olur.

svadya kralı : kral harlaus
nord kralı: kral ragnar
rodok kralı: kral graveth
vaegir kralı: kral yaroglek
kergit hanı: sancar han
sarranid sultanı: sultan hakim

tavsiye ettiğim mod: diplomasi modu.
Güzel oyun. Bazı mantıksız olaylar olsa da iyi. Evet.
başka oynayacak (kaldıran) oyun yoktu, bunu oynardık.

puh.
Armağan Yavuz tarafından ankara'da kurulmuş yerli şirket olan taleworlds* tarafından çıkarılmış ve 2013 de son sürümüne kavuşmuş olan oyundur.

2010 yılında çıkmış olmasına rağmen hala steam'de en popüler oyunların ikinci sayfasında gözükmektedir ve beğeni oranı %99'dur.

türünün ilk örneği olan mount blade'in biraz gelişmiş ve türkçe eklenmiş hali.
hala bu tarz oyunların ender örneklerindendir, umalım da çakması yapılmasın.

ek bilgi:
şirket şuan oyunun ikincisi ve bolca yenilik içeren mount blade ii bannerlord üzerinde çalışıyor.
şuan da pek bir yeniliği yok ama bittiğinde muhtemelen güzel olacaktır.
Bazı modları vardır ki sanki Warband değil bambaşka bir oyun oynuyormuş gibi hissedersiniz. Zaten bu modların yapımcıları sayesinde Bannerlord çıkana kadar ayakta kaldı. O modlardan bazılarını paylaşayım:

Nova Aetas
Gekokujo
Diplomacy
Pendor
Anno 1257

Bunların haricinde bir ton Star Wars modu vardır ki adamlar yapmış dedirtir.

O halde iyi eğlenceler.
Türk yapımı efsane oyundur bilgisayarımın sistem özellikleri bannerlord a yetmediği için hala oynadığım oyundur.osmanlı modu çok iyidir.
Türk yapımı harika ötesi orta çağ ve rol yapma oyunu.
Hikayesi olmayan ama mükemmel bir savaş atmosferine sahip olan türk yapımı orta çağ oyunudur.

Hilesiz, güzel savaş taktikleri yapmaya çalışarak oynanılması tavsiye edilir.

Not: bunu bırakın da bannerlord a destek verin, gelişsin. Oradan devam edelim.
en iyi türk oyunudur. hilesiz bitirmeniz zordur.
çıkışının üzerinden on sene geçmesine rağmen yarattığı evren ve sahip olduğu mükemmel hikaye ile hala daha kendisini oynattıran gerçekçi ve zevkli bir ortaçağ oyunu.
Bilgisayarım yaşlandı ve oyun oynama yetisini kaybetti. Playstation 4 de klavye ve mouse ile oynanmadığı için oynayamıyorum. Call of Duty Warzone deki gibi ufak birkaç değişiklik yaparlarsa ve doğrudan klavye-mouse ile oynayabilirsek çok güzel olur. Yapın bir güzellikte svadyalıları kılıçtan geçireyim.
Biraz daha strateji ve özellikle farklı diyalogların eklenmesi gereken fakat kabul görmüştür en nihayetinde hikaye geliştirildiğinde favori oyunumuzdur.
halen kendini oynatabilen nadir oyunlardan biridir .
Savaşları da sarranid görünce atlarımın şahlandığı oyun. Çok sinir bozucu. Bug mu bilmiyorum ama çok defa ölmeme neden oldu...
hayır evlenebiliyoruzda neden seks yapamıyoruz aq evet.
önce rodok köylerinden adam toplayacaksın 50 kişi bile yeterli olucaktır arbaletçi olarak yetiştirin sonra savaşa girin bu konumda kal diyerek hepsinin tek sıra halinde durmasını sağlayın sonra ateş kes komutunu verin adamlar iyice yaklaştığı zaman ateş et komutu verin taramalı tüfek gibi tarayacaklar hiçbir zaiyat vermezsiniz 200 kişilik orduyu bile tabiki adamlarınızın okları bitmez ise duman edebilirsiniz eğer karşıdaki adamlar kalkanlı ise hiçbir işe yaramayacaktır eğer kalkanlı düşmanlar geliyorsa at ile arkalarına doğru geçin kalkanları size çevirdikleri zaman adamlarımız karşıdakileri oklayacaklar ancak adamlarımız yakın dövüşte çok berbat kale almak çok zor ama onuda aynı yöntemle alabilirsiniz.
Diplomasi modunda sözünü dinleyecekleri seviyedeysen dinler ve uygularlar ama yine de olmuyorsa hile kodu açıp emir verebilirsin ki bu hile olmuyor.

Warbandda hile koduyla yapılan 10 işlemden 9u hile değil, oyundaki buglarla ya da saçmalıklarla baş etmek için yapılmış işlemler.

Mesela ülkenin bir şehri kuşatma altındayken komşu kalede ziyafet var ve ziyafet bitene kadar şehir düşmüş oluyorsa, kodu açıp lordlara ilahi emirle* şehri korumalarını emretmek hile olmaz. Oyunu mantık çerçevesine sokmak olur.
Herkesin gaz vermesiyle steam indirimlerinde satın aldığım ve 1 saat sonra sıkıldığım oyun. sonra bir kaç defa başlayıp tekrar sıkılmamla oyunu silmiştim. hala kütüphanemde duruyor belki bir gün yine başlarım.