bugün

https://streamable.com/dg77nc

videoyu izlerken ben bile sinirlendim. toplum olarak öyle bir hale geldik ki internette gördüğümüz bir haksızlığı bile kendimize yapılmış gibi algılıyor ve tepki veriyoruz. o uluorta küfredip atarlanan adamı var ya yok etmek istedim yemin ediyorum. yaptığıyla kadının yaptığını gölgede bıraktı resmen. bayanmış yaa, gerekçeye bakar mısınız. iki yalaka meriç bir de kadın hep beraber çocuğu nasıl mağdur ettiler. şikayet etse ne olacak sanki. ifadesini alıp bırakacaklar. ondan sonra da insanlar kendi adaletini kendi sağlamaya çalışıyor. en tehlikelisi de bu.
"acilen kimlikleri tespit edilip kafalarına sıkmak lazım."

okuyunca sövmüştüm ama hak verdim.
Bu ulkede adalet yok, hak yok, hukuk yok. Motorcunun yerine olsaydim sag dikiz aynasini gotururdum. Bu tarz orospu cocuklarinin anladigi dil bu.
Hiç motor sürmemiş kişiler de yorum yapıyor. Motorcu arkadaş otomobil sürücüsünün kadın olduğunu farketmeden sinirliydi zaten. Motor sürenler kaza riski atlatınca nasıl hissedildiğini bilirler. Trafiği tehlikeye atması yanlış ancak öfkesi anlaşılır.
Motorcunun yerinde olsam kaskımla o heriflere kafa göz dalardım

https://www.yenicaggazete...p-saldirdilar-547747h.htm
motorcu arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum ve sabrından dolayı kendisini tebrik ediyorum. aynı durum başıma gelseydi o ilgisi olmadığı halde kendinde atarlanma hakkı bulan kişilere anladıkları dilde cevabımı verirdim. adam orada hayatını kaybedebilirdi. En azından durup "iyi misiniz ?" diye sormak bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum.
nedense hanımefendi orada bayan değil kadın diye tepki vermemiş. işlerine gelmeyince bayan oluyorlar çünkü...
"kadın sürücü" ve "motorsiklet sürücüsü" kısımları ile zaten yoruma mahal bırakmayan olaydır. ne kadın sürücüler ne de motor kullananlar kusura bakmasın ancak benzeri her 100 kazadan 98 inde motorcular haksızdır. bir ( 1 ) tane kadın şoförün karıştığı herhangi 100 kazanın ise 98 inde kadın sürücüler haksızdır. burası çokomelli..

şimdi ikisinin birleşimi var burada. ancak burada motorlu elemanın hatası yok gibi. en sağ şeritte nizami olarak gidiyor ama "hanımefendi" bir anda en sağ şeride geçip adama dokunuyor. çarpma değil dokunuyor çünkü çarpsa o motorcuyu sağ taraftaki yeşilliğin üzerinde uzanırken görürdük. genede hani 9 da 9 kusurlu derler ya kadın tam olarak o çizgide. arabalarından inip olaya müdahale edenlere söylenecek bir şey yok. göründüğü kadarı ile onlar kim haklı kim haksızdan çok motorcunun kornaya basıp bağıra çağıra sağa çektirmeye çalışmasına takılmışlar.

15 seneden fazladır allahın her günü istanbulda trafiğe çıkıyorum. şehirler arasıda gidip geliyorum sık sık. istanbul içerisinde bu motorculardan ve kadınlardan uzun yolda ise gene kadınlardan ( motor pek olmuyor otobanlarda ) çektiğimiz sıkıntıyı ne minibüsçülerden ne taksicilerden ne otobüslerden çekiyoruz. araba kullanmak atla deve değil 3 tane pedal ( ki kadınlar genelde otomatik kullanır 2 pedal var sadece ) 1 tane direksiyon 3 tanede ayna be kardeşim. aynı anda hepsine nasıl hakim olayım diyen varsa zaten hiç oturmasın o koltuğa milletin canına yazık günah.
nolmuş yani kadın sürücü motoruna çarptıysa. o bir kadın anlıyor musun. ölsen bile sesini çıkarmayacaksın. çünkü biz amperest bir milletiz ama tapıyoruz.
bir kadın olarak 4 yıldır motor tepesindeyim, bu öküzlüğün cinsiyeti yok. Motorcu arkadaşa sabrı için tebrik ediyorum. Çok geçmiş olsun. Ben kadın olarak bir kadına bu kadar sakin olamazdım.
keltoş bir sikik barındıran gruptur.