bugün

ikna odaları ile adı özdeşleşen prof. Nur Serter, ilkokul birinci sınıf çocuklarına verilen bir ödevi "Ben çözemedim" diyerek Genel Kurul'daki bütçe görüşmelerine getirmesi üzerine prof. serter'e Bakan Çubukçu'dan gelen cevap.

http://www.haber7.com/haber/20101224/Nur-Serterin-cozemedigi-1-sinif-sorusu.php
benzerlerini yaşamış bir veli olarak söylemek isterim ki; ödevleri yapan öğrenciler değil, velilerdir.

sıkıysa sen yap;
--spoiler--
iŞTE O ÖDEV:

Öncelikle verilen harfleri inceleyiniz (e, l, a, t, i, n, o, r, m, u, k, ı, y, s). Her birinde 5'er cümle bulunan metin tabloları oluşturunuz. Toplam 4 metin tablosu oluşturunuz. Metin tablolarını renkli kalemlerle özgün olarak belirlediğiniz ebatlardaki renkli kartonlara hazırlanmış kılavuz çizgilere renkli kalemlerle yazabilirsiniz. Yazdığınız her metne bir başlık bulunuz. Kurduğunuz cümlelerin arasında anlam bakımından bütünlük olmasına dikkat ediniz. Yazdığınız metni görsellerle (resim) destekleyiniz. Göreve uygun bir kapak hazırlayınız.
--spoiler--
not: ilkokul 1. sınıf öğrencisinden bahsediyoruz.
öncelikle (bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)

milli eğitim bakanları arasında çapsızlığı vizyonsuzluğu, feraset ve belagatsizliği ile müstesna bir yere sahip olduğu olacağı aşikar olan birinin başını kuma gömmesinin tezahürü olan söylem.

kpssye girse 50 puan alamayacak biri, vajina kontenjanından mili eğitim bakanı olmuş konuşuyor.

ne diyelim; yaratıyorsun yarabbi birşey dediğimiz yok ama takip et...