bugün

hasret kaldık şöyle bi an'a. koca tesiste tek bir araç olsa bile yine de tuvaletten çıkarken ulan arabayı ya karıştırırsam soru işaretleriyle yürümelere.
Stres atma şekillerinden biridir. insan o sırada kendi içini yıkıyordur. Neo'ya yapılan hatırlatma gibi:
"Aslında bükülen sensin, kaşık değil."
gece tek başına çıkılan yolculukta izleniyor ise garip bir şekilde rahatlatıcıdır.
Ulan acaba bizim otobus de yikanacak mi diye gerildigim anlardir.
iç yakar.
Soğuktan titredigimiz o havalarda, ayağında lastik çizme, üstü başı ıslanmış o garibanı seyrederken hayatı sorgularız birçoğumuz.
Bana hep rahatsızlık vermiştir.
Ulan çok güzel tespit yapılmış. Özelikle gece saatlerinde hafif soğuk bir havada otobüsün etrafına dağılan sigara tiryakileriyle tütsülenir ve kalın bir hortum çekilerek merak edilen insanlar tarafından otobüs vaftiz edilir.
içinde sadece 3 gram kaşar, 1 mm kalındığında tek dilim sucuk bulunan tosta 20 lira verenlerin nasıl düdüklendiğini izlemekten daha iyi bir aktivitedir.
Beyin orgazmıdır. Karşısında sigara içersin kulağında sevdiğin şarkı. Gece 03.00.
küçükken memlekete yolculuk yaparken benim için hayalimin mesleğini izlemekti. içten içe ne güzel iş, cam yıkıyor adam derdim. masumluk mu, özentilik mi artık adı neyse. ama çok severdim otobüs yolculuğunu. şimdi ise pek sevmiyorum. ipini koparanları dolduruyorlar. sigarada kullanmadığım için tesisler benim için tuvalet ihtiyacı dışında bir şey anlam ifade etmiyor artık.
Ben genellikle kıllığına o kırmızı düğmeye basıyorum ama motor durunca işe yaramıyor tabi. Muavin sinir oluyor.

Edit:muvin keh getir muvin.*
en güzel tablo da başını cama dayayıp uyumakta olan kişinin suratına su tutarak hortlatmak.
görsel

Soğukta ve sigara içerken hayat sorgulatır.

psikolojik/dram. imdb: 8.6
hayranlıkla izlersin bi nebze can sıkıntını alır.
kilolu bir sevgilimi duşta yıkamıştım romantizm yapalım ayağına. beden büyük olunca fırçayla 403 yıkıyor hissi yaşıyor insan, o gelir aklıma hep.

bir de afyon soğuğu, abov!
tamda şu saatte yapılması hoş olan şeydir.
Sigarayı içtikten sonra otobüsün kapıları açılana kadar zorunluluktan yaptığım eylem. Kışın gece yarısı afyon'da inip bunu seyrederken zevk alan varsa ciddi sorunları olabilir.
zeki demirkubuz'un kasvetli, ağırlık veren film sahnelerine bakmak gibidir. gecenin bir vakti, içtiğiniz sigaranın ağzınızda bıraktığı iğrençlik. uykusuzluğun verdiği sersemlik. tam bir demirkubuz sahnesi. hiç sevmem.
Can sıkıntısı.
içimde buruk bir hüzün hafif de üşümüşsem değmeyin bahtsızlığıma.
Çok hoşuma giden bir eylemdir çocukluğundan beri.
Hipnoz olmanın somut bir örneği.
özellikle tek başına çıkılan yolculuklarda zaman öldürmek için birebirdir.
yapmadım diyen varsa yalan söylüyordur.
ayni zamanda sigara içilen bir eylemdir.