bugün

Boş şeyler için çok zamanı var ama gerçekten bir şeyler yapmak istediği zaman zamanı yok.
şarj ! vala bak cidden öyle. bi düşünsenize smartphone yada bilgisyarınızın şarjssız kaldığını !! haftalardır iş attığınız kız mesaj atmış olabilir ama siz bakamıyorsunuz !! oh godness! düşünmek bile istemiyorum.
Kendilerini modern sanmaları.
lanet olası koca kafalarının o zenci popolarından büyük olması.
çok fazla umursamaz olmaları, çok fazla rahat olmaları. Allah hepimizi ölmeden önce ıslah eylesin inşaallah.
kendilerini modern sanmalari, kendisi gibi olmayan insanları ötekileştirmeleri kısacası kibirli olmaları.
hayattan sıkılmak.
teknoloji ile evrilen günümüz modern çağında düşünme yetisini hiç de doğru kullanmaması. özellikle düşünürken empati kuramaz hale gelmesi.

bir şeyi yaparken, söylerken acaba kırar mıyım ya da böyle hareket edersem üzer miyim diye düşünen insanların çevremce çok azaldığını görüyorum. zira insanoğlu yıkıp dökmekten bir an olsun vazgeçmiyor. intikam adı altında kaç can yakılıyor, haddi hesabı yok.

kişi, kendisine nasıl davranılmasını istiyorsa karşısındakine de öyle davranmalı felsefesi günden güne önemini yitiriyor.

her birey doğru düşünmeyi, ötelememeyi, empatiyi, anlayışı özümsediği takdirde girdiğimiz her yeni yılda daha umutlu daha yaşanılır dünyaya erişeceğiz. umuyorum, bundan başka çarem yok.
çok konuşmak olabilir diye düşünüyorum. bir de "bilmeme" gibi bir durum yok kimse de. herkes her şeyi biliyor. her şey o kadar hızlı ki hayatta, bu süreçte kendimiz, ruhumuz geride kalıyor. her yerde gürültü. herkes bir şey söylüyor. ve iyiden iyiye gösteri yapan insanlar olduk. klişe tabirlere girmek istemezdim ama bu platformlar; facebook, twitter, sözlükler ve diğerleri, çok afedersiniz, kendimizi bir bok zannetmemize neden oluyor. bu hırsa sebep oluyor. herkes, herkesleşiyor.

Not: çok parça parça oldu yazılar. ama bu da bir problem.
görsel
Kalabalıklar içinde yalnizlik,
Seçenekler içerisinde tercihsizlik,
Doyum içerisinde açlık,
Doğum icerisinde boşluk,
Deryada susuzluk,
Fezada darlık,
Devada hastalik.
modern insan mutsuz abi.
modern insan sıkıntılı
modern insan samimiyet arıyor.
modern insan mutlu olmak istiyor.
modern insan doğal olmak istiyor.
Köleliktir efem kölelik.modernizmin köleliği
bencilliktir. kibirdir. bitmek tükenmek bilmeyen egodur.
(bkz: maslow un ihtiyaçlar hiyerarşisi teorisi)
insani değerlerini yitirmesi.
kibir, telefon, sosyal medya, kalabalıktaki yalnızlık.
hayata yetişememek.
Harcanmayan parayı kazanmaya çalışmak.

Saçma değil mi mına koyim? Kazanıyorsun, para eline bile değmiyor ve pufff uçup gidiyor.
Modernleştikçe problemlerinin artması. O kadar artması ki, önce insanın içine, sonra sayfalara sığmaması. Her birinin birer dert küpüne dönüşmesi.
Kendine ilgi gösterene ilgi göstermeyip kendine ilgi göstermeyene ilgi göstererek mutsuz olmak.
Sahip olmadığı şeylerin derdine düşmek sahip olduklarının kıymetini bilmemek.
Açgözlülük işte daha kötüsü var mı?
seks hayatı.
-Başka insanların hayatları üzerinde tahakküm kurma isteği.

Bunun için kullanılan en büyük araç da sevgi. Seni seviyorum benimsin. insanlar için hayattaki en mühim şey sanırım kendi hayatlarını güzelleştirmek değil, başkalarının hayatı üzerinde hakimiyet kurmak. Tüm kıyamet de bundan kopmamış mıydı zaten? "hayatlarımıza karışma" diye delirmemiş miydik? Kimseye verilmiş bir sözünüz yoksa kimsenin hayatınız hakkında en ufak bir şey söylemesine izin vermeyin. Hayatınızdan başka neyiniz var? Ama insanlar kendilerine verilmiş sözünüz varmış, onlara kendinizi adamışsınız gibi davranırlar çünkü böyleymiş gibi yapmak işlerine gelir.

-tahammülsüzlük.

Kimsenin durup iki dakika birbirini dinlemeye tahammülü yok. ilgi kıtlığından kaynaklanıyor tabi bu durum. Sorsan herkes ilgiye aç ama kimsenin biri için harcayacak enerjisi yok. Beleşçilik insanoğlunun hamurunda var tabi. Hepimize sabah uyandığımızda aralıksız katıksız ilgi sevgi gösterecek bir şeyler lazım.
telefona gömülmek.
kendini bi sik sanmak.
güncel Önemli Başlıklar