bugün

ios ve android gibi mobil platformlarda olan durum. pes 2011 bok gibiydi. 2012 de bok gibiydi ama 11 e göre iyiydi. daha sonra konami mobile oyun çıkarmayı bıraktı.

fifa ise 2010 da dandik de olsa bi oyun yaptı. 11 i es geçip 12 de çok güzel bi oyun yaptı ama oyunun online kısmı yoktu. 13 de online kısmı yaptı ama onu da androide çıkarmayıp milleti boktan iphone lara mahkum ettiler. 14 ise çok güzeldi fakat android tarafında yine online yoktu. ios tarafını bilmiyorum.
ve gelelim 2015 e. beklentim büyüktü ama ea büyük kazık attı ve sadece ultimate team oyunu çıkardı.
takım seçip maç yapma olayını ve online kısmını es geçti taşşak geçercesine.

kısacası şunu söylemek istiyorum. 2000 ve hatta daha pahalıya satılan telefonların hiçbir espirisi kalmıyor benim için. o kadar reklam yapılıyor bu seferki telefon daha donanımlı. yazılımımız jilet gibi vs. e amk oyun farkı olmadıktan sonra s3 ile s5 in, 5 ile 5s in arasındaki farka para vermeye değer mi ? benim için değmez.

sadece telefonundan adam akıllı futbol oyunu oynamak isteyen bir telefon kullanıcısı.
mobile de şunu diyebilirim.

bir ipod touch (ios) kullanıcısı olarak tabi.

fifa 15
dead trigger
clash of clans
asphalt 8
zombination

bunlar oynanası oyunlardır. favorim clash of clans tabi ki. sonra da asphalt 8. fifa 15 iyi fakat ps3 de ut oynadığım için mobile de çok oynamıyorum.