bugün

Devlet personel başkanlığına şikayette bulun. Mobbing suçtur.
eskiden ben bu tutanak mevzusundan korkar ezilirdim, sonra sikerim işini gücünü at yok avrat yok çocuk yok işsiz kalsam ne olacak diyip gelene gidene atar yapıp işi siklemedim adamlar beni grup şefi yaptı amk.
hem mühendislik son sınıfta olup hem fizyoterapi kazanmak ve aynı zamanda çalışıyor olmak ve böylesine ezilmek... vay be. insan hayret ediyor.

okumak cahilliği alıyor gerçekten... bu yaşa gelip böylesine ezilirken daha nereye başvuru yapacağını bilmemek ve başkalarının,ki bunun kadın ya da erkek olması fark etmez, ezmesine izin vermek. bilemiyorum Altan. boşa okumuşsun. kazandığın hiçbir okulun anlamı yok. sağa sola yumruk atıp kendine zarar vermek de cabası. bir de intihar düşüncesi filan.

en fazla tutanak tutulur ve işten ayrılırsın, senden önemli ne var ulan bu dünyada. pofff.
Sen önce bir karar ver. Mühendislik mi okuyacaksın, fizyoterapist mi olacaksın yoksa memurluğua devam mı edeceksin. Akabinde bir cimer şikayetine bakar bu işler. Veya kalemin bağlı olduğu mahkeme hakimi de çözebilir işleri.
Bu ulkede kimse acindan olmez. Bence oluruna birak. Sen ustune dusen gorevini yap. Gerisini birak.

Sagligindan ve canindan onemli degil. En kotu issiz kalirsin ama elbet bir yerde tekrar ise baslarsin. Sonsuza kadar issiz kalacak degilsin.

En basta kendini dusun. Intihar edince hicbir sey değişmeyecek.

Tavsiyem, acilen uzman psikoloji destegi almalasin. Intihari falan da kafandan cikarmalisin. Yasin daha genc. Onunde ucun bir yol var. Mucaledeye devam dostum.
Kendine niye zarar vereceksin? Git sana mobbing yapana zarar ver. Kır diz kapaklarını bak bir daha yapıyor mu.
Memursanız ve işe yeni başladıysanız hele bir de iş arkadaşlarınıza karşı yaşından, kıdeminden ötürü saygıda kusur etmiyorsanız geçmiş olsun yan bastınız arkadaşlar.

Kafanızın rahat etmesini istiyorsanız;

1-kimseye abi, abla çekmeyin.

2-işinizi iyi öğrenin, işinizi bilmezseniz ezilirsiniz, işinizi öğrendikten sonra başkalarının hatasını gördüğünüzde asla yardımcı olmayın, hatalarını yüzlerine vurun.

3-babası ölmüş yetim gibi boynu bükük durmayın, Kubara kubara gezin. Dosyayı klasörü küt diye masaya vurun. Telefonla bağırarak konuşun, arada sırada üçüncü kişilere yönelik küfürler edin.

4-giyim kuşamınız düzgün olsun, kaliteli aksesuarlar kullanın.

5-iş arkadaşlarınızı tuttukları takımlar yenildiğinde acımasızca aşağılayın.

6-işiniz olmayan birşeyi rica minnet dahi etseler asla yapmayın.

7-ilgili mevzuatlardan bir iki madde belleyip yeri geldiğinde böyleyken böyle diye bilmişlik yapın.

8-birim amirlerine karşı rahat olun. Ses tonunuzdan tutun duruşunuza kadar özgüveninizi hissetsinler. Amirleriniz sizi değil siz amirlerinizi yönlendirin.

9-çaycı, odacı, hademe, Kavas gibi alt kademe memurlara küçük iyilikler yapın, onlar sizin gözünüz, kulağınız olacak.

Tüm bunları yapamadıysanız geçmiş olsun en ezik eleman siz olacaksınız. Hadi hayırlı işler.
(bkz: 170)

bu konuda 170'e danışılıp yol yöntem öğrenilebilir.
https://www.uludagsozluk.com/e/41731943/