bugün

iş yerinde bir çalışana karşı psikolojik baskı, eziyet uygulanmasına verilen tabir.
mobbing uygulayan şirketler

1. koç holding ford otosan
2. aselsan
3. zorlu holding vestel
4. havelsan
5. türk telekom

http://i.hizliresim.com/GnWRAr.jpg
Türkiye'deki tüm özel ve kamu kurumlarında yaşanan durumdur. çok az sayıda kurum çalışanına karşı iyi niyetler içeridedir. Artık türkiye'de sanırım mobbing yapmak suç kapsamına girdi. hakkınızı arayın, ezdirmeyin kendinizi.
Eski iş yerimde sıklıkla uğradığım taciz türü. Yavşak patron, işi bir süre sonra cinsel tacize döndürmeye çalışsa da belgelerle ispat ettiğim için yüklüce bir tazminat alarak sütyenimi fırlatıp dans etmiştim.
Psikolojik taciz,sindirme,baskı altına alma.
Bezdiri.
Günümüzde çok sık karşılaşılan iş yerinde psikolojik terör. Hakkınızı arayın. Suçtur.
iş yerinde hunharcasına şakayla karışık maruz kaldığım psikolojik baskı. bu insanlar yüzünden katil olacağım az kaldı.
okulda sevgili puşt arkadaşım eyüp yüzünde maruz kaldığımdır. bile isteye maruz kalıyorum.
Bir dönem sanırım menopoz evresine girmiş konpleksli kadın patronum tarafından yaklaşık 5 ay şiddetlisine maruz kaldığım insanlık suçu.
Şirkette yetkili bir abi olmama rağmen yaptıkları akla ziyandı.
Evliya sabrım taştığında şirket şirket olalı o kadına öyle posta konulduğunu...ayar verildiğini kimse görmemiş.
Anla ki ne zorlamış sınırı...
Yapmayın amk yapmayın.
iki dakka adam olun efendi olun.
iş yerinde belli başlı kişilere uygulamaya çalıştığımız hede.
Şerefsizlik yapmayıp laf taşıma, başkaları aleyhinde atıp tutma eylemleri nedeniyle tapıyoruz bunu, hak ediyorlar yani.
türkiye cumhuriyeti topraklarında mütemadiyen maruz kaldığım muamele.

tanım: recep adındaki bi yönetici tarafından sürekli üzerime uygulanan baskı ve yıldırma şeysinin gavurca adı.
Doğuda sendikamdan dolayı yediğim mobbingin hadi hesabı yoktu.
En profesyoneli ve ultimate versiyonu üniversitelerde, akademisyenler tarafından yapılan iş sapkınlığıdır.

Dilerim ki komplekslerinizde boğum boğum boğulursunuz da,
o zulmettiğiniz, eziyet ettiğiniz çoluğunuz çocuğunuz yaşındaki gencecik insanlara muhtaç kalırsınız.

Elbet fitil fitil gelecektir burnunuzdan
Elbet çıkacaktır çoluğunuzdan çocuğunuzdan ailenizden.
ha gayret bakalım az daha eğleniverin.
30 yaşındaki yöneticim, nişanlısı ve yalakaları tarafından yaşatıldı. Hayatımda öyle yalaka insanlar görmemiştim. Kaypak insanlardan nefret ediyorum.
Bu yılımı zehir edendir. Örgütsel şiddettir mobbing duvarı getir çökertir bak, o derece lanet bir şey. Yapanlara bir çift sözüm var; anana bacına yapsalar hoş mu?
Aciz kompleksli yetersiz kıskanç insanların uyguladığı yöntem.
Yapanın her türlü burnundan gelmesi dileğiyle, bokunuzda boğulun lan.
Bullying'in yetişkin versiyonudur.
Eski çalıştığım yerde stresten nefes alınmiyordu. Herkes gergin herkes birbirinin hatasını bulup azarlama pesinde. En sonunda dayanamayıp "size mobbing davası açıcam yeter" diye isyan etmiştim. Aynı birimde calıştığım arkadaşlarım "mobbing ne la" diye bön bön bakınca istifa etmeye karar verdim.
Türkiye'de 5000 firmanın 4993'ünün allahsız ve kitapsızca uyguladığı, şirket politikalarının bir devamı niteliğinde olan, olmazsa olmaz bir davranış ,bir vizyon biçimi.daha çok bayan çalışanların maruz kaldığı bu psikolojik baskı, sonucunda kişi ve kişilerin üzerinde travmatik etkiler bırakıyor.Ofiste çalışana tacizden tutunda türlü baskılarla çalışanları istifaya zorlamaya kadar etik dışı yapılan bir çok eylemi buna örnek olarak gösterebiliriz.ve işin sikimsonik tarafı bu kravatlı pezevenkler ellerini kollarını sallaya sallaya millete baskı yaparken,bu duruma tepki gösteren,sesini çıkaran kişi yada kurumlar malesef etkin değiller.vakti zamanında x firmada satış yöneticisi pozisyonunda çalışırken ben bir iki tane bu tip bölge müdürüne siktiri çektiğimde beni işten atmakla tehdit edip ve yıldırmaya çalışmışlardı.siklemedim sizde öyle yapın hayatta en önemli şey sizsiniz.gerekirse o mobbingcinin amına koyun ama sizin hayatınızı mahvetmelerine izin vermeyin (bkz: misyonumuz vizyonumuz)
yapıldığı kadar kolay ispatlanamayan istismar. yalnızca kadın çalışanın taciz halinde beyanı delil teşkil ediyor. sonrasında ispat sorumluluğu var. şahit bulman delil göstermen gerek.
MOBBiNG ağır OROSPU ÇOCUKLUĞUDUR.
patrona içinizden "seni de zikeyim işini de zikeyim orolsu çocuğu" dediğin an anlaşılır.

karşı koymak için işsiz kalmayı göze almak gerek.
türkiyede her şirketin doğasında olan eylem biçimi. elemanın anası s.k. sesini çıkarırsa kov. hakkını ararsa sürgün et. hastalanırsa mimle. rapor alırsa maaşını kes. *
geçtiğimiz yıllarda teğer geçen krizlerde ücretsiz izni yasalaştıran akp hükümetine selamlar.