bugün

cumhuriyet gazetesi yazarı.
13.hacı bektaş dostluk barış ödülünün sahibi.
Lafını sakınmayan gazeteci.
dün akşam KRT'de iskender Özturanlı'nın aslı astarı isimli programına katılmıştır. Çok da iyi yapmıştır. CHP'yi iyi bilen bir gazetecidir. Sanırım. Öyle sanmaktaydım ve dün bunun doğru olduğunu anladım.

bugün farklı görüşlerden yola çıkarak CHP ve yönetimi eleştirmekte. Haklı olanı var haksız olanı var. sıkıntının aslı şu, basmakalıp cümlelerle eleştiriler yapılıyor. derinlik yok. ve aynı cümleler dönüp duruyor sadece. üstelik bu eleştiriyi yapanların chp'den beklentisi hep bambaşka. hepsi birbirinin içinde kaynayıp gidiyor.

objektif yayıncılık yapacağım diyerek eleştirenlerin bile çok basit kaldığını düşünüyorum. ayrıntılar ve mühim gerçekler güme gidiyor. aslında, iyi niyetle bile olsa böyle yüzeysel ve basmakalıp eleştirenler aslında iyilik yapmamış oluyor.

bu kadın dün akşam meselede iç açıcı yorumlar yaptı. üstelik chp tarihini bildiği için yorumları yere basıyordu.

bugün chp sağa açılmalı diyen, sola açılmalı diyen ya dachp artık eskisi gibi atatürkçü değil diyen, hatta bunun çeşitli versiyonları olabilir, örneğin %25'te kaldı hep diyenlerin hepsi sığ bir yorumu yapıp kurtuluyor.

chp'nin ya da shp'nin serüvenini anlamadan, biraz bilmeden bu yorumların hepsi çok havada kalır. havada kalmayan tek yorumu bu kadında buldum. objektif yorum diye bir şey varsa, bu insanda vardı.

kendisine teşekkür ediyorum. eğer olur da bir gün okursa. tabii programın yapımcısı ve sunucusuna da teşekkürler.
Şu anda canlı yayında başkası konuşurken, mikrofona öfleyip pöfleyen teyze.

Ulan hangi yüzyıldayız bu acayip tipleri karşımıza çıkarıyorsunuz.

Büyük ihtimalle cinsel tercihleri farklı bir insan ama bu durumu sorun değil. Sorun çağın gerisindeki görüntülü dinazorlar klubünden olması.

Bir fikir veya düşünce üretebilecek entelektüel kapasitesi olduğunu görmedim.