bugün

(bkz: misafirlikte tuvaleti kokutmak)
-ya ayşe teyze ben bi kova ve agzına kadar su istiyorum
-noldu ki subosurucan ?
-ya şimdi kabızdım ben söylemesi ayıp birden mıçasım geldi neyse işte sizin sifon da bozuk galiba ya da ben fazla doldurdum nuh dedi bok peygamber demedi yapıştı çıkmıyo allahsız japon yapıştırıcısı gibi onun için şeedecektim
-??##??
dünyanın en boktan durumu. Tuvalet tıkandıktan sora suyu döktükçe su miktarı artar artar taşma seviyesine gelir. Biryandan ecel terleri döküp bir yandan uzun bi sopayla delik karıştırılır. Tabi bu arada koku evin içini almış yürümüştür. böyle anlarda annenin çağrılması ve mevzuyu birgüzel anlatıp usulca olay mevkinden tüyülmesi gerekir.
ev sahibinin tuvalet giderini eliyle açması veya olay yerine belediye ekiplerinin çağrılmasıyla halledilebilecek olan durum. kişinin aklından "yer yarılsa da içine girsem" düşüncesinin geçmesi kadar doğal bir şey yoktur.

ayrıca;
(bkz: cumhuriyet sucuğu)
kol gibi çıkarıp bide millete maskara olacagınız eylem.
ülkem gençliğinin en büyük sorunudur.özellikle de yeni yeni koklaşmaya başladığınız bir ahunun evinde geliyorsa kaka yapmak hissi fenadır, ağlanasıdır; efendim insan kıvranır da gidemez.

hep gözün önünden tuvalete bıraktığınız palamutun gitmemesi, çok koku yapması ihtimali geçer ve sıçmakla rezil olmak arasında yaşadığınız ikilemin etkisiyle salaklaşırsınız.
ev sahibinin bir daha sizi misafir olarak kabul etmeyeceği ya da size geldiğinde intikam amacıyla sizin de tuvaletinizi tıkayacağı şanssızlık.
durumu farkeden evsahibi tarafından tekme tokat kovulmanıza neden olabilecek durum.
etrafta kova, leğen, yoksa "içe doğru sıçma" eyleminin oluşabileceği andır.
(bkz: misafirlikte lavaboyu kırmak)
çoğunlukla bayramlarda olur. çok misafir geldiğinden tualete girende çok olur. klozet türü tulaetler en berbatıdır diyebilirim. sıçınca bok bir türlü gitmez. benim başıma gelmişti. kaç kez sifonu çektiysem bir türlü gitmedi. bi kova buldum ama oda lavabonun musluğunun altına girmediğinden dolduramadım. en son çare olarak, temizlik için konan fırçayı aldım, sifonu bir kere daha çekerek bokları fırça ile ittim,, ondan sonra ancak gitti. 15 dakka uğraşmışımdır. ev sahibide tuhaf tuhaf baktı. Allahtan yemek yememiştim. kusardım o zaman. ama görev başarıyla yerine getirilmişti.
insanların sizin bokunuzu görebilme ihtimalini düşünerek utanç duymanızdır. Başka çare kalmayıp ev sahibi çağırdığınız da "ne biçim bok lan bu, renk lan bu bok" diye düşünüyodur kesin diye düşündüğünüz iğrenc ötesi bi olaydır.
(bkz: trajikomik) *
(bkz: kolları sıvamak)
bazen dalgınlık sonucu olabilecek durumdur.
dış ses :
- o tuvalet bozuk
+ hönk !!
evde çok az kişi varsa ve olayın failinin o olduğu belliyse muhtemelen o kişi bir daha o eve adımını atamaz, atsa da yakından izlenir hep. bir daha güvenilmez ona.
klozet deliğine saplanmış devasa büyüklükteki bokun utancıyla birlikte önce bir panik yaşarsınız. hele bu tıkadığınız klozet akşam yemeği için davet edilğiniz bir evin klozetiyse.

bir arkadaşımın evine davet edildim akşam yemeği için. benimle birlikte birkaç kişi daha var. annesi harika yemekler yapmış dinazor gibi yemişim. karnım şiş ve hafif gurulduyor, neyse diyorum ben tuvalete gideyim. daha girerken anlıyorum aslında çıkaracağım bokun şiddetini. herhangi bir osuruk olayı olur, rezil olurum diye hafiften suyu açıyorum. bir iki derken içimde bir gezegen çıkıyor. sifonu çekiyor gitmiyor sifonu çekiyorum gitmiyor. üstüne tükürüyorum hatta tazik olsun diye işiyorum yine de gitmiyor o lanet olası bok! dakikalar geçiyor, arkadaşlarım kapıyı vuruyor ''çık lan göt'' diyor. kapı deliğinden koku gitmiş olacak ki ''öğğghhh'' sesleri duyuluyor kapının dışarısından. son kez sifonu çekiyorum ve umarım gitmiştir diyerek ayrılıyorum tuvaletten. içerden ''klozetini bokuna yapmış'' cümlesini duyuyorum olayın şiddetini gösteren..

annesi geliyor bana tebessüm ediyor ''bok herif'' dercesine gözlerimin içine bakıyor. sıçamıyorum artık dışarda, mutlu musunuz ?
misafirin, saygınlığı bir anda yitirdiği talihsiz olaydır. o dakikaya kadar oluşan hep alttan alır havalar, deliğin tıkanmasıyla yerini soğuk rüzgarlara bırakır. düşmanca ve siktir eden bakışlara... hele ki misafirliğe gidilen evin, tuvalet deliğine telefon düşürmek vardır hepten evlere şenlik. duyulan tiksintiden dolayı hemen ev sahibine söylenir ve onun delikten telefonu çıkarması rica edilir. ev sahibisi de kendisinden bekleneni yapar ve eline bir saydam poşet geçirerek işe koyulur.
o artık misafir değil, evden biri olmuştur.

(bkz: hayvan adam)
başa gelebilecek en iğrenç durumlardandır. resmen kalbiniz duracak gibi olur, sifonu art arda çekmenize, klozetin içine her türlü çubuğu sokmanıza rağmen devam eder bu. dakikalarca içeride kalır terlersiniz, diğer taraftan da içeridekiler sizi merak etmeye başlar, tuvaleti şöyle bir yoklarlar hani. bu tip durumlarda yapılacak en iyi şey, aile halkından nazınızın geçtiği birini çağırıp, usulca durumu anlatmaktır sanırım.
tuvaletten çıkış sürecini yavaşlatan sebebtir, rezil olmamak için tıkanıklığı açmaya çalışarak zaman kaybedersiniz, hele yaz ayıysa terde cabası.
heyecanla sifonu ardarda çekip suyun dışarı taşması durumudur.
oww..
hatıralarım canlandı.
sene 1999, yazlıktayız. yine bir grup arkadaş ile sahilde toplandık. aylardan temmuz. hava çok sıcak, sarımsaklı'nın güneşi yakıyor bedenlerimizi. sürekli suya girip çıkıyoruz, voleybol oynuyoruz vs derken; bu gruptan bir kız, ki göz teması kurduğum, pusuya yattığım, uygun anı beklediğim bir kız; ''ya bu akşam bize gelsenize? yemeği bizde yeriz.'' diye teklifte bulundu.
ama bu teklif gelmeden önce hafiften karın ağrım başlamıştı. dün akşam yediklerimin artıkları çıkacak delik arıyordu ki o delik de belliydi. hemen bir koşu denize girdim. işedim.
atlatık arabaya, gittik kızın evine. 4 kız, 5 erkek; evde takılıyoruz. alkol falan derken ben şuurumu o kadar kaybetmişim ki ''lavabo nerede?'' diye sormuşum kıza.

sonrası epey iğrenç.
çok iğrenç ama. öyle böyle değil. beni tanıdığını sanıyorsun değil mi? ı ıh. hiç tanımıyorsun.
tuvalete girip işemeli sıçmalı bir ayinden sonra; ne farkettim biliyor musunuz?

tuvalet yok.
yani klozeti koymuşlar bir köşeye, ama tuvalet orası değil.
ev, yeni bir ev olduğundan; adamlar klozet taktıracaklarmış. hemen birkaç adım ötemde eski usül tuvalet duruyor. allahım bir baktım kol gibi 3-4 parça bok, çiş. sidik. allahım nasıl kötüyüm ama. bir anda ayıldım.
al canımı da kurtar ulan beni !!!!

misafirlikte tuvalet tıkamanın ötesine geçtim; olmayan tuvalete sıçtım. of nasıl terliyorum ama sıcak sıcak..
anlatmayacağım gerisini amına koyayım ya. aklıma geldikçe inanılmaz iğreniyorum kendimden.
Bir daha misafirliğe gitmeme sebebidir.
görsel