gıcıktır. hele bide burnu havada olup, marjinalim ben ayağından bakış atarsa yatağında sivrisineklerin tecavüzüne uğrasındır.
edit:misafirliğe gidilen evde misafirlerin karşısına pijamayla çıkan kıza ithafendir. evin kızı olmaz. odası olur.
(bkz: anlatım bozukluğu)

ayrıca aşık olunacak kızdır bu insan.
aksi görünen kızıdır. selam verilip geçilesidir.
muhtemelen evden gün boyu çıkmamış veya yeni uyanmış da olabilir, hazırlıksız yakalanmış, üzerini değiştirmeye üşenmiş, 'çok mu umrumda be bana görücü mü geldiler sanki...' havasındaki ev dişisidir. sevilesidir, doğaldır.
misafirin karşısında çizgili pijamalarıyla, saç baş dağınık olarak çıkan kaptan mağra adamının uzaktan akrabası delikanlıyla kardeş olma olasılığı yüksektir.
tam yatma vakti misafirliğe mi gelinir diye ayar veren kızdır. odasındaki tüm sivrisinekleri misafir odasına kovsundur.
(bkz: misafirlerin karşısına pijamayla çıkan ev)
candır. eğer varsa aşık olabilinir.**
hemen bir koşu gidip rimel, ruj vs süren kızdan çok daha iyidir. evlenilir bununla. ev, araba, mal mülk ne varsa üstüne bile yapılabilinir.
bütün gün yorgun düştüğünden mutevellit, eve gelişinde ilk iş olarak üstündekileri atıp,eşofman ,pijama allah ne verdiyse üstüne geçirip rahatlık hissine kavuşmak isteyen, evin saygı yoksunu kızıdır.*
jartiyer ile mi çıksaydı denilesi kızdır.
misafirleri dikkate almayan kızdır.
Misafirlerden rahatımı bozdukları gerekçesiyle nefret ediyordum. Her seferinde üstümü değiştirmek acayip zor geliyordu, değiştirdikçe de nefretim artıyordu. Ama artık böyleyim, umurumda değiller, nasılsam öyle çıkıyorum karşılarına.

Tavşanlı pijamamla da oldukça şık olduğumu düşünüyorum yani. Bi de sizin için hazırlanıp kendimi mi yorucam? Yallah.
artık eve görücü gelmeyiverince bazı şeyleri kabullenmiş kendi ve tavşanlı picaması ile barışık kızdır.
Benimdir, kimse için giyinip rahatımı kaçıramam. Annem de çıldırır çıkma böyle karşılarına diye. Pijamayla çıkacağımı bildiğinden odandan ayrılma diye de tembihler :D
misafir biri olsam umrumda olmaz. zaten bu nedir ya biyere giderken yalancı süslenme giyinip kuşanma işi.
Hrrr yerim.
Kız istemeye gelen damat adayına verilebilecek en anlamlı mesajı ileten kızdır.
En asil duyguların insanıdır. Bayram ziyaretine de baykuşlu pijamamla çıkabildiğim gün daha mutlu bir birey olacağım.
olayı bir tık ileri tasıyıp misafirlige de pijamayla giderim.
Bayramda olsun, dışarı çıkarken olsun fark etmez üzerime ferace çeker çıkarım. Ne kadar rahat olduğunu tahmin dahi edemezsiniz.
g-stirngle çıkanı makbuldür. nasılsa et bayramındayız *
Eve misafirliğe gelen ailenin genç oğlunun koştura koştura tuvalete gitmesine sebep olur.