bugün

sözlükte bir karma.
lan benim karmam böyle, nabam şimdi tespih taşıyıp, önünüze mi kırayım? tribe girdim, hyuga iyiydi, hyuga'da tutmak lazımdı.
Minibüs Şoförleri,toplu taşımada önemli bir rol oynadıkları için hem vatandaşa saygılı ve anlayışlı olmaları, hem de trafik kuralları da dahil olmak üzere bir çok kurala uymalı ve bu konuda eğitimli, bilgili olmaları gerekir.
ilgili kurumlar da gerekli denetimi yapmalı ve uygun olmayanlar için cezai şartları uygulamalıdır.
kurallara uyarak süren şoförlerin meslekten atıldığı meslek dalıdır.
en asil duyguların insanıdır.
0:00 0:08
doğal ortamlarından ayrılınca bir tuhaf oluyolar,sudan çıkmış balık gibi..hani bu elinde dreksiyonla dolaşan deliler var ya, hep minibüsçü onlar.
ilginç bir dialog yaşamıştım.

(elimde bozuk para tam olarak ayarlamış uzatıyorum.)

ymk : ''abi 2.75 tl.''

şoför : ''canın sağolsun.''

ulan sanki borç istedim dolmuşa biner binmez.
(bkz: haydut)
o bozuk paraları avuçlayıp tek tek bırakması nedense hoşuma gidiyor.

yol vermez, boş yolda tin tin gider, alemin kralı gibi davranır.
Artistik hareketler insanı.

Sanırsın minibüsü değil, evreni yönetiyor.
Bi atar yapmalar, para beğenmemeler, söylenmeler, gereksiz el kol hareketleri, işine gelmediğinde cevap vermemeler, ani vites değiştirip, " laayynn hepinizin gelmişini, geçmişini..." konulu sarsmalar...

Hayır yani, oxford şoförlükten mi mezun oldun, kardiyovasküler cerrahsın da, boş zamanlarında minibüs mü çekiyorsun?
Nobel aldın da biz mi duymadık?

Bi sakin ol, bi nefes al, bi pasiflora filan iç, naneli şeker at ağzına...
Kasma bu kadar bro!
akla nedense ilk vites topuzu geliyor. nedense.
Aklıma komik bir anıyla kazınan şoför türü.
Lisedeydim minibüse binmistim minibüse binen adam yanındaki arkadaşına ne biçim kullanıyor mk ani fren yapıp duruyor demişti yaşlı minibüs şoförü ise bunu duyup sinirlenip minibüsü sağa çekip adamın yanına gitmisti yiyosa gel sen kullan demişti musteri de kullanmıştı * .

Herkes dumur olmuştu.
sigara içmeyeni çok nadir bulunan. trafikte yılan gibi kıvrak hareketler sergileyen şahıslardır.
Ben minibüs şoförü olsam Zall'ı dava ederim amk. Niye benim gül gibi mesleğimi aşağılayıcı ve eksi bir karma sıfatına koymuşlar derim. Onu çıkar yerine "sözlük sahibi" koy bakalım, yer mi.
https://youtu.be/7sCsPX6yUXw bakınız burada minubus soförnn kralı var ..
her ne kadar eleştirsekte güzel bir adrenalin yaşatmıyor değiller.
Adam olanına nadir rastlanır. Adam olanı da adamdır haa.
Hepsinin aynı anaya fakat farklı babaları sahip olduğunu düşündüğüm gereksiz oksijen sarfiyatına sebep olan insan görünümlü tanımlanamayan cisimlerdir.
Şuan ki karmam.
-100 lerde ortaya çıkan karma.

Niye bir yazarı aşağılamak için bu meslek kullanılmış merak ediyorum ? Tüm minibüs şoförleri sığır mı senin gözünde zall ? Ayıptır ayıp.
içinde bulunduğum zor meslektir. Her sabah arkadan önden verenler, sabahın 7 sinde 100 tl uzatanlar, 1 kişi indikten sadece ve sadece 5 metre sonra incem diyenler. Kaptan bizi sağda tükür diyenler. Lamamıyım ben? Yok dakka geçti yok geçmedi derdi. Yata yata gitmek bizim hoşumuza gidiyor mu sanıyorsunuz?

edit : Eksi veren arkadaş, sendemi her sabah arkadan verenlerdensin yiğidim kerimcan durmazım?
hay sokayım böyle işe dedirten bir adet karmadır. arkadaşlar ya seri eksileyin ya da seri artılayında kurtulayım aq.
100 gün sonra ben. enteresan.
arkayı 5'liyelim lütfen.
karmamdır. beni sizler şoför yaptınız üşenmeden götlerinize teker teker koyayım.

arkayı beşleyelim! hey sen ortadaki sik kırığı ücretini göndersene!