bugün

ferzan özpetek'in 2010 yapımı başarılı filmi.

eşcinselliği ve ebeveyn üzerinden bu yönelimi kabul etmemeyi diğer filmlerine nazaran daha da merkeze alan, ebeveynlere bunun hastalık olmadığını sert bir şekilde ifadeleyen bir yapıt serseri mayınlar...

tutku ve hoşgörüyle yoğrulmuş babannenin imkansız aşkı ve tarzıyla film arasında filmin ismi üzerinden manidar bir bağlantı kurulmuş olması ilgi çekici şüphesiz.

belki bir cahil periler olmasa da hayli sevdiğim ve kendime yakın bulduğum saturno contro 'da dram fazlaca baskınken bu film intihar sahnesiyle dahi güldürebilme potansiyeline sahip dramın içinde yüzde 51 mizahı ve mutluluğu vadeden bir çalışma.

''mine vaganti'' insanı fazlaca mutlu kılan bir yapıt...

bir yığın güzel ve kalite replik yığınının içinden ben şunu buldum, çıkardım ve sevdim:

--spoiler--
''direnmekle çok iyi ettin...böyle devam et, hatalı da olsa kendin karar ver. mutlu olmak isteyen insanlar öyle yapar.''
--spoiler--

10 üzerinden 7,5.

edit: külliyatı noktalamadan en iyi 3 arasına şimdiden koymakta yarar var durum değişir mi hepsini izleyince bilmiyorum da bunu tekrar izlerim ben.
Ferhan özpetek`in uluslar arası başarısının tesadüf olmadığını ortaya koyan harika film.
Türkçe'ye serseri mayınlar olarak çevrilen ferzan özpetek filmi.

Sahnelerine cuk oturan müzikler, aşırı yumuşak duygular, insan ilişkilerinin insaniliği ile yine şaşırtmıyor ferzan özpetek. Eğer italya'daki seviyorsanız, Ortaya aşırı izlenesi bir film çıkıyor.
çok sıcak ve keyifli bir ferzan özpetek filmi.

ayrıca nicole Grimaudo'ya aşık etmiştir.