bugün

diğer pek çok üniversitede olduğu gibi neye göre yüksek lisans öğrencisi aldığını anlamadığım okuldur. * başımdan geçeni de anlatmak isterdim ama şu anda üşeniyorum onu yazmaya.
fındıklı kampüsündeki mimarlık ve güzel sanatlar fakültesinin eğitime devam ettiği çifte saray, zamanında meclis-i mebusan olarak kullanılmıştır. güzel sanatlar fakültesi yanmış ve ardından tekrar ayağa kaldırılmıştır.
harika manzarasıyla birlikte bu kampüsü, güneşli havalarda ayrı, yağmurlu havalarda ayrı güzeldir. sıcakta banklara serilip surat kıpkırmızı olana kadar yatmak, martıları, vapurları, denizi dinlemek; bira, şarap yudumlarken arkadaşlarla muhabbet etmek, kütüphanesinin koltuklarında karşına denizi alarak gazete okumak öyle keyiflidir ki, 4 senede okulu bitirmeye kıyamaz bu okulun öğrencileri ve ortalama 6 senelerini burada geçirirler.
ancak acıdır ki çatısında rahatlıkla bilgisayarlar, telefonlar ortada bırakılabilirken, girişindeki güvenlik önlemleri kaldırılınca hırsızlık olayları ciddi oranda artmıştır. hiçbir şeyin ortası olmadığı için bu okulda, güvenlik olayının da ortası bulunamamıştır.
otomasyonu bir türlü düzelmeyen, sürekli sorun çıkaran okul.
Ömrümü yiyen güzel sanatlar üniversitemsisi. hayaller dolu, enerjik, gürül gürül saçlı geleceğe ümitle bakan bir genç olarak girer; yüzü pörsümüş, beli bükülmüş, dişleri çürümüş, saçı dökülmüş bir dede olarak çıkarsınız. Dünyanın mezun vermemek için uğraşan tek üniversitesi.
(bkz: eskidendi çok eskiden)

eski şanı kalmamıştır ama pek çoğundan da iyidir gene.
öğrenci sayısında son yıllarda patlama olan üniversite veya hep bana denk geliyor kiminle tanışsam burada okuyor, isviçreli bilim adamlarına duyurulur.
2 aydır içinde deprem güçlendirmesi adı altında katliam var. sonumuz hayır olsun, eylül'de fındıklı'ya dönememekten, bomonti'ye gönderilmekten korkuyorum.
yeni bölümler açılacakmış sanki.
*
9 gün sonra son şansım olarak sınavına gireceğim okuldur. en başından beri en çok istediğim yer olması ve son şansım olması çok büyük heyecana sebep oluyor.

tanım: -belki orada okumadığım için, işin iç kısmını bilmediğimdendir ama- türkiye'nin en iyi tiyatro konservatuvarı.
girmesi bir dert, çıkması daha bir dert olan okul, okulum ve hatta kanservatuvar'ım.
mezun vermeyen okuldur.
Ne zaman bir bakan ya da cumhurbaşkanı vs ziyareti olsa tüm öğrencilerin ziyaret saatinden önce okulu terk etmesi istenilen, otel işletmecilerin ağzını sulandıran fındıklı kampüsüne sahip okul.

Fındıklı kampüsünde devam eden niteliği çok tartışılan güçlendirme çalışması(!) nedeniyle açılış tarihi tam bir yılan hikayesine döndü deniliebilir. Rektörlükten yapılan açıklamayla eğitime başlanacağı tarihin açıklanacağı tarih başka bir tarihe ertelenmiş görünüyor. Gereği düşünüldüğünde katilin uşak olduğu da ortaya çıkar umarız.

--spoiler--
ÜNiVERSiTEMiZ FINDIKLI YERLEŞKESiNDE iSE DEPREME KARŞI GÜÇLENDiRME iNŞAATI SÜRDÜĞÜNDEN, GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESi VE MiMARLIK FAKÜLTESiNDE EĞiTiMiN BAŞLAMA TARiHi, 24 EYLÜL 2012 PAZARTESi GÜNÜ, YiNE WEB SiTEMiZDE iLAN EDiLECEKTiR.
--spoiler--
dönem itibariyle artık sanatla alakası kalmamış kampüsünün içinde boklar birbirine girmeme savaşı vermektedir. zaten bir çok medya kanalının yaptığı haberle güzel sanatlar fakültesinin rezaleti ortadadır ama kampüsün son haliyle(ve okulun başlangıç tarihinin 5 kasım olmasıyla) birlikte yen kayıt yaptıran öğrencilerinin aileleriyle kavgasına neden olabilmeye kadar ilerletmiştir durumu;

-oğlum sen kazanamadın mı üniversiteyi?!
-kazandım anne, okulda güçlendirme çalışmaları varmış, yetiştirememişler..
-oğlum hiç bir üniversite(hele ki 4 yıllık bir üniversite) bu kadar geç açılır mı?! Sen bize yalan mı söylüyorsun?!
-anne dedim ya, daha açılmasına var.

bir uç nokta olarak yazmadım bunu çünkü;
bu aptallıkla okulun açılması 2. döneme kalacaktır, isteyenler bu konuda iddiaya girebilirler. tahminime 1'e yarım döner artı vodka veriyorum. haliyle okulda olması gerekn öğrenci evde başa bela olunca, yalan sanılan durum evdeki gerilimi daha da arttıracak ve sevişmesi gereken öğrenci(msgsü halleri apaçıktır) depresyona girip ailesine evde yardım etmek durumunda kalacaktır.

okulda olup biten her şey bundan daha da saçmadır...
bomonti kampüsü rezidans görünümlü bina tuvaletteki camlar hariç başka camı açılmaz asansör olayına hiç girmiyorum o ayrı birşey zaten

ama içi baya geniştir beyaz beyaz.
tartışmasız türkiye'nin en uç öğrencilerinin olduğu okuldur.
1-hippie (nesilleri tükenmektedir lakin msgsü onları korumaya almıştır sanki)
2-rocker (her üni.de vardır ancak deri yelekle dolaşıcak kadar uç noktası bulunmaktadır, evet üstünde sadece deri yelek vardı adamın, atlet filan giyseymiş bari)
3-entelektüel (bir elinde kitap bir elinde pipoyla dolaşan nice öğrenci ve öğretim üyesi bulunmaktadır)
4-casual (metrobüste, otobüste gördüğünüz normal insan giyimi, hal, tavır ve hareketleri ile sizi karşılayan insandır)*
5-tikki (evet sayıları az da olsa tikiler de vardır, tüm okul olarak dışladıklarımızdır)
6-eşcinsel (sayıları bir hayli fazladır, türkiye'deki tüm üniversitelerdeki eşcinselleri toplasan bir msgsü etmez)
fen edebiyatta olduğu halde güzel sanatlar adını taşıyan bir üniversitede olmanın getirdiği suni havayla asortik kılıklarla ortada dolaşan beyni beş para etmezlerin toplaştığı üniversite. bütün gün sanat mı konuşuluyor? haha. buna dostoyevsky realist bir şekilde güler efendim.
bomonti kampüsümsü için:

zemin kat çakma solcularla doludur. her yerde ayrı bir pankart
neredeyse tüm hocalar ayrı bir havadadır. hele birisi var ki sanki dünyayı o yaratmış kuşlar, böcekler deyip durur.
asansörler bozuktur. o kadar katı merdivenlerle çıkıyoruz. 6. kattakilere acıyorum. (192 basamak amk)
okul çok soğuktur. bu soğukluk hem ortam hemde ısı bakımından.
eğer ki 2. katta kaybolduysanız hemen oradan kurtulmaya bakın. camı falan kırın atlayın aşağıya. (kırık dolu ora aman diyim)
yemekhane sırası ayrı bir derttir. herkes sürekli kaynak yapar sıraya. böylece sıra size hiç gelmez.
okulun her yeri camdır ama hiç biri açılmaz. tuvalettekiler hariç.
2. katta durumlar nasıl pek bir bilgim yok. o günden beri uğramadım hiç. korktum!
yemekhane sırasını dert etmiyorum artık. yozlaştım bende kaynak yapıyorum.

sözlük benim durum cidden kötü hiç böyle olmamıştı. elim ayağım titriyor ve konuşamıyorum. sözlük bana yardım et.
bu okulda bir sene dahi geçirdiysen bir daha hayatının hiç bir anında sıkılmazsın bunalmazsın. öyle de bir okuldur.
fındıklı kampüsü mimar sinan salonunda ana kapıdan girenleri dev karton adamın büyük coşkuyla karşıladığı üniversite görsel
rektörünün, odtü öğrencilerini kınayan bildiriye imza atmasından sonra öğrencilerin ayaklandığı üniversite. "güzel sanatlar" öğrencileri hayata genede özgürlükler penceresinden bakan öğrencilerdir, fatih üniversitesinin, abdullah gül üniversitesi'nin bile imza atmadığı bildiriye imza atarsan, üniversiten ayaklanır.
türkiye sınırları içerisinde en güzel kızları barındıran ikinci okul.
Türkiye'nin en güzel üniversitesidir.
fen-edebiyat öğrencilerini dışlayan üniversite. fındıklı kampüsü gidilip görülesi, bomonti kampüsü (kampüs de denemez, binası) görüldüğünde bir daha gidilmeyesi olan üniversite.
hakkında abartılı yorumların yapıldığı üniversitedir, keza okulun bir öğrencisinden iyilik dolu yorumlar gelmez kolay kolay, ister bunu insana isterseniz de üniversitenin yetersizliğine bağlayın ama sonuç olarak; mimarlık fakültesi'nin de içinde olduğu fındıklı kampüsü, adı mimar sinan olan bir güzel sanatlar üniversitesinde işkence görmüş canlı muammelesine maruz kalmıştır yapılan çalışmalarla.. bomonti kampüsü ise tam bir rezalettir ki orada okumayıp da işi olmadan daha bir kişinin gittiğin görmedim.. aksine, her fırsatta bir fen-edebiyat öğrencisi dolaşır fındıklı sahillerinde..
olaki bir ögrenci gelirde tercih zamanı bir araştırma yapıp buradaki yazıları okur diye söylüyorum. asla ve asla fen edebiyat bölümünü yazmamalı kimse. şişlinin ara sokaklarından birinde saçmasapan bir binaya üniversite demişler işte. öylesine kötü bir mimarisi ve yeri varki insan geldigine gelecegine pişman oluyor.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar