bugün

evim şahane'nin mimarı selim bey.
Çok elleşiyor, elin karılarına sarılıyor öpüşüyor, ne bileyim tipten pek zarar gelmez gibin duruyor, hanımlar da 15bine ev oda yenileyecek diye her yola gelesi var gibi duruyor da ne bileyim insan kıllanıyor, zaten emektar ustaların çabasına sırf mimarsın deyu konuyorsun, bari evin hanımını kızını sarılıp öpme hacı ağbi.
on birinci nesil umut veren bir yazardır. hoşgelmiş.
(bkz: evim şahane)
(bkz: evim şahaneye başvuru şartları)
Genç kızlardan, gözü toprağa bakan teyzelere kadar bütün kadınların kapı açıldığında üzerine atlayıp yumulduğu, dolgun bicepsleri olan mimar/sunucudur.

O ne lan öyle, tükürüklü tükürüklü öpüyorlar 10 yıllık kocasıymışçasına. Bi gün "selim bey verin bi alt dudak" diyecekler, bekleyin. Benim karım öyle hareketler yapacak adama, o yapılan yepyeni evin su geçirmez parkelerinin üzerinde döverim yeminle.
yalnız bu adam bi dizi oyuncusundan daha sağlam bi aktör. bilmiyorum sadece ben mi öyle düşünüyoru. kameraya oynuyo ya da oynamıyo diyemem ama çok profosyonel bi adam. konuşması olsun, ailelerle ilişkisi olsun, yapmacıklığı olsun... sanki yıllardır tv de milletin evi diziyo. bi garip ya.
yapmacık hareketleri olan ibine..

Az önce amcayı yaladı.

Bir de böyle ben bilirim, şekilim havası var bu ibinenin.
(bkz: Meyve veren ağaç taşlanır)
Ustalar gece gündüz çalışıyor, kir pas toz içinde, bu geliyor iki biblo diziyor, mumları yakıyor, evin hanımına sarılıor elleşiyor, tüm övgüyü götürüyor. Vay arkadaş...
Son zamanda Johnny reizi örnek alan adamdır.

"nasıl döşeyeyim hanfendi? "

Sözü ile şahin K ya taş çıkartır.
adam gibi adamdır. evet.
Tüm işi ustalara kitleyip son dokunuş diye tablo düzeltip iş yapan mimar. Evet.
Eskiden bizim hocanın arkadaşıymış bizim hocaya gel oglum sana da bi program yapalım paraları goturursun ben öyle yapıyorum demiş.

Bizim hocanın yalancisiyim.
Balık krakere çok benzeyen mimardır.
mimarımız son dokunuşlarını yapıyor.
insanın kelinde dapruka çalası geliyor. Öylesi bir pozitiflik adeta.