bugün

bunu bilmeyenlerin, sürekli nefret söylemi içinde olanların yazdığı bir yerde bunu anlatabilmek bile güç. ama deneyelim.

bu tip söylem sahibi insanlar her milletten çıkıyor. türk-kürt ayrımı yok bunun. ve bu insanların söylemlerinin vatana, millete hatta ve hatta kendilerine bile faydaları yok. ama öyle garip bir hırsın içinde, öyle bir sığlığın içinde yüzüyorlar ki aynaya bakmaları için ne damgası yerseniz yiyin tek tek, gerizekalıya anlatır gibi onlara içinde bulundukları yanlışı anlatmak gerekiyor.

bu insanların genel özelliklerinden en önemlisi; küfretmek.

küfrederken sınır tanımamak, empati ve insanlığı bir yana bırakmak... ve bu konuda sınır tanımamazlığını uygularken doğmamış çocukları ve kadınları kullanabilmek. vatan-millet-namus kelimelerini ağızdan düşürmezken akşama kadar cinsiyet, ırk üzerinden abuk subuk türk-kürt...başlıklarıyla çözümden çok nefrete katkıda bulunmak. ve sonra tepki görünce ben vatanseverim diyebilmek. ve asla konuşulamaz, tüm diyalog yollarını kapamış bir insan olabilmek.

işte tüm bunları yapıyorsanız nacizene tavsiyem tüm vatanseverliğinizi, insanlığınızı gözden geçirin derim ben. çünkü verdiğiniz mide bulantısı yetti artık.
milliyetçilikten faşizme uzanan doğal yoldaki basamaktır. her fani milliyetçi o basamağı çıkacaktır. kendinizi kandırmayın.
(#52155)
ikisi de boş iştir.
(bkz: benim kürt arkadaşlarımda var)
Rahmetli Reha Oğuz Türkkan'ın ömrü boyunca bu ayrımı anlatmaya çalıştığı halde "faşist" damgası yediği olaydır.
aynı zincirin halkalarıdırlar ve aradaki çizgi görünmeyecek kadar incedir, bir milliyetçi sıklıkla faşizmin gölgesinde kalır.
milliyetçilik atasını, ırkını saymak ve kendi ırkından, memleketinden vb olmayanlara saygı göstermektir.

faşizm: biyolojik olarak ırkçılıktır. saygı vb hisler pek bulunmaz faşistlerde.
Aslında baya kalın bir çizgidir. Birisi kendin gibi olanları sevmektir, öteki kendin gibi olmayanlardan nefret etmektir.
Milliyetçiliğe faşizm gözüyle baktığınız her an Türklük bitmeye devam edecektir.
MiLLiYETÇi iNSANDIR, FAŞiST HAYVANDIR.