bugün

(bkz: iki kuruş gördün götün başın oynadı sezai)
Sevdiklerimle çatir çutur yerim.
kimseye söylemem. sinsi gibi ufak ufak harcarım. öyle bir anda boğaza nazır köşke falan taşınırsan millet uyanır. o yüzden götüm götüm değiştireceksin hayatını. önce bir araba alırım mesela. 1 sene falan sonra tüyerim mahalleden.
görsel
Okuduğum bölümü bırakıp gider istediğim bölümü okurdum.

Gitmek var olan en çekici eylem.
Telefonumu kapatırım. Şüphesiz ki kapalı bir telefon özgür bir dünya vaat eder.
işi bırakır. yurt dışına seyahate çıkarım. hep gitmek istediğim ama gedemediğim yerlere gider bol bol resim çektiririm.
Kendi atölyemi -sonunda- açardım. Kalanını düşünemedim. Hayallerim fakir.
Umumi wc açarım.
Ev alır kiraya veririm ama evlerin hepsi farklı ülkelerde olsun. Kiracım arayıp desin ki this month kira gecikecek home sahibi sorry desin. Ben de diyim ki fak yu ya borcumu ödemem lazım hemen gönder tamam Türk parası olarak gönder lanet olası
tası tarağı toplayıp sktirp giderdim memleketime.
kızıl saçlı kız yoksa , istanbul'da yok benim için.
Ev alırdım kendime. Kayınvalide ve kayinpeder olmadan yaşayıp giderdim.

(bkz: bezdum da bezdum)
Paraları götüme sokarak intihar ederdim. Bu zamana kadar o kadar parayı bir arada görmeyen adamdan ne bekliyorsunuz amk? tabii ki de ne yapacağımı şaşırır bir şekilde parayı da kendimi de piç ederim. Dur bi dakika ya ben zaten piç olmuşum amk.
Çıkmaz.
Çünkü, piyango bileti almam.
Alkol ruhsatlı bir bar açarım tasarımı dizaynı komple bana ait olan, dehşet bi bar hayali var kafamda ama işte para lazım, her neyse bundan arta kalan parayla da ev alıp kiraya veririm, oh mis.
Düşüncesi bile güldürüyor insanı.
görsel
Kumarda kasa her zaman kazanır. Kumarbazın kumarbaza bir lirası geçmez. Eğer şayet öyle külliyetli bir zenginlik bana nasip olacaksa niye bunu haram yoldan isteyeyim ki? Allah nasip edecekse sapıtmayacak kadar helâlinden versin. Helâl mal hayırlıdır işe yarar iş görür. Tabi ki hayallerim var..
Harcarım.
Ahh ahh..nerde bizde o şans..
kartepe'de iki dönüm arsa satın alır harika bir villa ve havuz yaptırırım. bir tane mercedes g 63 amg ve bir tane de bmw i8 alırdım. hiç ticaret ile, iş yapma ile falan uğraşmazdım. kalan parayla dükkanlar, evler alır kiraya verirdim. evin bir odasını ofis yapar oradan da işlerimi takip ederdim. ( kira gelirleri, giderler, kiracılar vs.) hayali bile hoş. villa'nın bodrum katı oyun katı olurdu mesela. bilardo, langırt, tenis, playstation, 4 adet oyun bilgisayarı (malum yaş otuzu geçse de hala cs oynarız) falan filan işte.
Bütün parayı dolara çevirip yurtdışına yerleşirdim.
Küçük küçük işletmeler acar riski dağıtırdım, bunlardan bir tanesinde kendim işçi olurdum. Amelelik kanımızda var sonuçta. Burdan gelecek rakamlar ile yaşardım. Tabi bir kısmını bende inşaat sektöründen yana kullanırdım.
paranın yüzde 30 u ile gece kondu mahallelerindeki bakkallara gidip, son 1-2 aydır borcunu ödeyemeyenlerin borçlarını öderim. ( daha bu sabah içimden geçti bu )
kurumsal hayatı bırakıp çanakkale ye yerleşirim, picup tarzı bir araba alırım.
iş olarakta burada emlakçılık yaparım.
yada bir cafe açarım amacı para kazanmak olmayan, fiyatları makul...

akrabaların tamamını toplayıp bir tatil yaparım, bunun aynını arkadaş grubu ile de yaparım, en iyi yerde.
bu kadar bana yeter.
işe helikopter ile giderdim.
önce canım vatanımı karış karış gezerim. türkiye de o kadar çok gezilecek gorülecek güzellikler var ki dostlar...

sonra dünya turuna çıkarım özellikle uzak doğuyu merak ediyorum

ve daha sonra da gider amerikada şirket kurarım. çunkü amerikan devleti girişimcilerini destekliyo. bizim devlet gibi para kokusunu alir almaz çökmeye calısmıyo.
mesela afrikanın neresine giderseniz gidin belki su bulamazsıniz ama merket raflarında coca cola bulursunuz.