bugün

Millet Erdoğan'da kendisini görüyor çünkü. Tam bir anadolulu. Anadolu insanını çok iyi gözlemlemiş. Uzun boylu, sesi iyi çıkıyor. Üslubu desen, kahvehane dayıları seviyesinde. Ha bir de mağdur. Şiir okuduğu için hapse atıldı filan fıstık. Dava adamı falan. Uzun adam, yandaşlarını da kolluyor. Ailesini de sülalesini de. Bu da insanımızın, ben de ondan yararlanırım diye düşünmesine neden oluyor. Uzun adam, Karadenizli bir de. O Karadeniz dizilerinin de çok büyük etkisi olmakta. Karadeniz dizilerinde, karadenizliler yiğit ve mert olarak önümüze çıkar. Bu sebeple, uzun adama yine bir sempati besleniyor. Ülkemiz insanında, hemşehricilik ve kabilecilik hastalığı var. Hemşehrim de hemşehrim. Bu da mikro milliyetçiliğe neden oluyor. Akraba ilişkilerinin sıkı olması ve kendi kanına öncelik tanınması da nepotizmin önünü açıyor. Oooyyy rizeluuu oooy rizeluuu. Rizelular boşuna mı diyor, Erdoğan bizum hemşehrumuz, ona oy vereceğuz tabi diye? Ooy Rizelu oooyyy. Keradeniz'in hirçin aken dereleriğğ.

Not: batı Karadenizliyim. Doğu karadenizlilerle davranış olarak hiçbir alakamız yoktur.
Vallahi açıklayamıyoruz bu sevgiyi. Celladina aşık olmuş bir millet olabiliriz. Biraz da böyle pat pat konuşmasını kendimizden buluyor olabiliriz. Sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir. Son zamanlarda soxluktekilerin çok üzerine gitmesi de olabilir.

Edit; ne ailemden biri ne de kendim hicbir şekilde akp den bir fayda görmedik, dilenmedik, istemedik. Zaten kula minnet eylemem.
seven öpülür, öpen sevilir. öptüğündendiir.
insanlara yalanın doğrudan daha tatlı gelmesi sebebi ile meydana gelmektedir.

görsel

olan her şeyi tam tersi şekilde anlatırsan yani birçok şey kötü iken kalkıp "her şey çoh eyi şahlanıyoruz aman amaaannn" diye anlatırsan insanlar seni tabi severler. doğru söyleyen dokuz köyden boşuna kovulmuyor..
Olay çıktığında karşı tarafa iftira atmasını seviyor.
Neymiş efendim;
Boğaziçi üniversitesinde eşcinsel bayrağı açılmış.

Gözaltına alınan 17 kişinin 15 i öğrenci değilmiş.
Bak sen şu işe 17 de 15.
Ya 17 si de öğrenci olmasaydı.
inandırıcılığı olmazdı.

Süper hesap.
Mutlaka bir yerden nemalanıyor bu yüzden seviyor.
bu millet dikeni sever.