bugün

bu adamlar millet ittifakı adı altında "millet" kelimesinin kisvesi ardına saklanmış bir şer grubu olabilir mi?
adamların konuşmalarını takip edip, vaatlerine bakıyorum ağızlarından memleket için bir tane hayırlı bir cümle düşmüyor. altta aklıma gelenleri kısaca sıraladım.

istanbul sözleşmesini geri getireceğiz derler,
iha, siha'lara dokunacağız derler,
şehir hastaneleri yapımını durduracağız derler,
fetö'den ihraç edilmiş khk'lıları geri getireceğiz derler,
uzay teknolojileri yatırımları rafa kaldırılacak derler,
özerk yönetimlerin önü açılacak derler,

bütün bunlar ortada iken bu şer grubu ülkeyi nasıl çok övündükleri muassır medeniyetler seviyesine çıkaracak merak ettiğimdir.

bitti mi? tabi ki hayır. yukarıda yazdıklarım yetmezmiş gibi ittifak kulislerinde konuşulan ve iyi partili yavuz ağıralioğlu'nun da istifasıyla sonuçlanan bir süreç varmış. bu nasıl millet ittifakı olabiliyor anlayabilen açıklasın bir zahmet.

Son 20 gündür Millet ittifakının kulislerinde özellikle üzerinde durulan konu ve isyanın asıl sebebinde "MiT'in 49 ülkede yürüttüğü faaliyetlere son verme ve seçim kazanıldığında Hakan Fidan ve ekibinin tutuklanması " yatmakta imiş.
Buna 20 gündür itiraz eden ve alenen açıklayamayan Yavuz Ağıralioğlu, ilk günler sert çıkışları ile ses getirmeye çalışsa da, masanın mensupları tarafından ciddiye alınmaması üzerine istifasını açıklamak zorunda bırakılmış.

Gelelim sorulara:
- önümüzdeki süreçte "proje birliği " olan millet ittifakı MiT ve Hakan Fidan'dan ne ister?
- 49 ülkede yürütülen operasyonlara neden karşı çıkar?
- Suriye'den, Irak'tan, Ukrayna'dan, Sudan'dan, Libya'dan ve en önemlisi Türki Cumhuriyetlerinden neden çıkmak ister?
- Neden sonlandırma ve tutuklama süreci başlatmak ister?
- Devletimizin kozmik çalışmalarına sekte vurmak ister?
- Bu bilgileri harici güçlerle paylaşmak ister?
kardeşim bana ne 30 milyon seçmenden. seçmenine tek laf etmiş miyim? yok. o zaman ne alaka hemen seçmeni katıyorsunuz araya.
(bkz: a haber bildirdi)
--spoiler--
--spoiler--

yaaa boş beleş konuşmakta üstünüze yok. var mı yazdıklarımı çürüteceğin argümanın. a haber bildirdi diyerek gerçeklerin üstünü örtemiyorsun. zorunuza gitmesin suratınıza çarptığımız gerçekler. bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp.
Cumhur ittifakı kadar şer olmasa gerek, olsa olsa ehven-i şer'dir.
zilletin ta kendileri.
--spoiler--
ne dıyeyım sıze ben togg kım bızz kım allahın çomarı yasıyamıyoruz gecınemıyoruz allah ıslah etsın sızlerı ....
--spoiler--

aciz insan ve davar nasıl olunur en net örneği. sanıyor ki kılışdar gelince babası çalışmayı bırakacak, güzel hayat standartına kavuşacak. bekle davarım bekle. daha çok beklersin. size laf anlatamıyoruz, size musibet lazım ki anca anlayasınız. o hdp'lilerin dağdan indirdikleri teröristler keleşi gözünüze soktuğunda geçinirsiniz.
eleştirecek başka argüman olmadığı için.