bugün

bir milletin kendini nasıl gördüğü önemli değildir. hırvatlar da kendilerini cermen olarak görüyorlar ancak slav asıllılar. macarlar da kendilerine hun torunu deyip hun torunu olamazlar.

hakaret etmeyeyim diyorum olmuyor. e anasını avradını siktiğim evladı, cahil orospu çocuğu, iki gram bilginle gelmiş tanımadığın insanlara sikik bilginle hava atıyorsun.

bak ben de seni orospu çocuğu olarak görüyorum öyle mi oldun şimdi? geri zekalı sözcüğünün ayrı yazıldığını bilmeyen dalyarak gelmiş bana tarih dersi veriyor.

macaralar da nah turan idealini savunur. %16 oyla 3. partiler, nasıl bütün macarları böyle gördün? senin gibi amınoğulları yüzünden bir cacık olmaz anası sikik kavat.

not: rahatladım.
Kimse macarlar türk iddiasında değil zaten. Avrupa hun imparatorluğu ve attila'nın torunu olarak görüyorlar kendilerini. ülkenin adı hungary.

Gerizekalılara laf anlatmayın. Macarlar turan idealini savunan akrabalarımızdır. Doğruyu yazan yazarlar bile eksilenmiş. Bu milletten bi cacık olmaz.

Ayrıca muhteşem bir marştır.
macarların dağılmış bir kaç hun obası ile birleşmeleri ve uzaktan akraba olmaları dışında bir akrabalığı yok-tur. araştırın diyen herhangi biri zâten halihazırda araştırmış olsa bunu görebilirdi. macarların ural civarlarından hunların arkasından geldiği kesindir. göç yollarının detaylı haritası bile mevcut.

arpad ise ne alaka bilemedim. macarların perişan durumu üzerine kendi istekleriyle hazarlar'dan istedikleri bir hanedan üyesi. Bizans kaynaklarında geçen meşhur "türklerin kralı arpad" lafı da buradan gelir.

oroştoron (!)
Macarlar hun bakiyesidir arkadaşlar. Attila ve arpad'ı araştırın. Muhteşem bir macar marşıyla karşılaştığım için çok mutluyum.

osmanlı ordu marşlarında telli çalgı yoktu. zurna da yüzyıllardır var var. Osmanlı'ya özgü değil.
Macarlar hun bâkiyesi değildir. bahsi geçen müziğin de o dönemler ile neredeyse hiç alakası yoktur. osmanlı etkisi bâriz görülmekte. güzel bir ezgi.
Bir türk askeri marşı dinliyormuş hissi yaratan macar askeri marşı. Osmanlı etkisi denmiş, osmanlı'dan öte macarlar avrupa hun imparatorluğu'nun bakiyesidir.

Ghymes yorumlamış. koboz dedikleri çalgı bildiğimiz kopuz işte. muazzam. Milli hisleri coşturuyor.